Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Cygara

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznaje się, że temat zakładam w partykularnym interesie : ) Dawno nie paliłem cygara i dzisiaj naszła mnie wielka ochota. Chciałbym, aby jeśli są na forum aficionados podzielili się swoimi doświadczeniami i udzielili rad dla początkującego aficionados : )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Coś okropnego!

Byłem palaczem (30 papierosów dziennie). Fakt, że od kilkunastu lat nie palę ale cygara zawsze były dla mnie czymś paskudnym.

Broń chemiczna o działaniu gryząco-duszącym.

Pamiętam jak kilka lat temu na wakacjach na Kubie się męczyłem bo wszyscy w okolicy musieli spróbować jak smakuje cygaro. Byli w stanie przegonic mnie z każdego baru.

Jak już to polecam fajkę. Nawet dla postronnych niepalących zapach fajki jest całkiem przyjemny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   
Jak już to polecam fajkę. Nawet dla postronnych niepalących zapach fajki jest całkiem przyjemny.

Potwierdzam. O ile dym papierosowy mnie zdecydowanie odrzuca i dusi, to zapach fajki jest neutralny, a czasem nawet przyjemny. O cygarach nie mam pojęcia, bo nikt ich przy mnie nie palił.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

gregski nie znasz się, kupiłem sobie leciutkie cygarka o smaku czekolady i można się zrelaksować 30 minut sobie pykając ; ) Dym z cygara, a przynajmniej tego jest zdecydowanie łagodniejszy niż jakichkolwiek papierosów - kwestia gustu : ) Wreszcie cygara się pali raz na jakiś czas.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

Jako zresocjalizowany a przedtem nałogowy i namiętny palacz mogę stwierdzić, że faktycznie dym cygar może być dla postronnych bolesny.

Miłe zapachy, to takie które są mocno 'zaprawione' chemią. Porządne cygaro śmierdzi dla niepalacza jak skunks. Dlatego jest takie dobre!

Wszelkie czekoladowe, waniliowe itd, podobnie jak tytonie fajkowe, Amfora, Whisky (moja ulubiona) są owszem przyjemne w zapachu, ale tymi ulepszaczami, dużo szkodliwszymi dla zdrowia niż tytoń, tylko maskują swój hm, zapach. Zwykłe papierosy są dodatkowo szpikowane środkami wzmacniającymi nałóg !

O ile już nie palę, nie mogę sobie (od czasu do czasu) odmówić cygara. Ja akurat nie przepadam za kubańskimi, wolę te z Dominikany. Do tego wygodny fotel, lampka koniaku i miła rozmowa w męskim gronie. Tak wygląda przedsionek raju !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
O cygarach nie mam pojęcia, bo nikt ich przy mnie nie palił.

Szczęściarz!

A w ogóle, co to za temat? Wypadałoby raczej pogadać o tym, dlaczego przestać palić a nie jak zaczynać.

Powodów jest kilka:

- Długofalowe efekty zdrowotne (raki, zadyszki i tym podobne).

- Krótkofalowe efekty zdrowotne (po kilku piwach nie trzeba przeżywać kaca giganta no i co rano nie trzeba spędzać w łazience dodatkowych 5 minut żeby „odcharchnąć” „dżemik nikotynowy” z płucek).

- Efekty estetyczne (nie wali z ryja).

- Efekty finansowe (zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na jakieś wyższe cele, np. na wyżej wymienione piwo).

Proponuję się nad tym chwilę zastanowić.

Były palacz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.