Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
prusak311

"Siódma pieczęć"- ocena filmu I. Bergmana

Recommended Posts

Jak oceniacie film pod względem wizualnym, a jak pod względem historycznym ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest kilka drobnych nieścisłości, Albrekt Pärlstickare (Albertus Pictor) nie mógł się spotkać z poszukującym rycerzem Antoniusem Blockiem i jego cynicznym giermkiem Jönsem, jako że żył w całkiem innym stuleciu. Ówczesna Szwecja nie zaznała widoku biczowników. Nie był to również czas kiedy w Europie upowszechniałby się motyw personifikacji Śmierci.

Ogólnie, film zyskał uznanie historyków za dobre oddanie "ducha" tej epoki. Przy uwzględnieniu, że nie jest to film historyczny, a autorska wizja osobistego Średniowiecza.

O ocenie przedstawienia tej epoki:

W.D. Paden "Reconstructing the Middle Ages: The Monk's Sermon in 'The Seventh Seal'", w: "Medievalism in the Modern World. Essays in Honour of Leslie J. Workman" red. R. Utz, T. Shippey.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.