Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Książka Historyczna Roku - głosowanie

Książką historyczna 2008 r.  

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Książką historyczna 2008 roku tu:

    • Sztuka wojenna starożytnej Grecji: Od zakończenia wojen perskich do wojny korynckiej
      9
    • O co chodzi w historii?
      4
    • Memoriał ze św. Heleny
      4
    • Finansjera warszawska 1870-1925
      1
    • OD i DO. Najnowsze dzieje Polski według historii pocztowej
      7
    • Warszawski pierścień śmierc
      3
    • Rzeczpospolita Wazów III. Sławne Państwo Wielkie Księstwo Litewskie
      5
    • Mieszko II król Polski (1025 - 1034)
      3
    • Europa walczy 1939-1945. Nie takie proste zwycięstwo
      6
    • Grunwald 1410
      3
    • Synowie Rzeszy. II Korpus Pancerny SS w Normandii, Ardenach i na froncie wschodnim
      6
    • 200 dni Napoleona Od Pułtuska do Tylży 1806 - 1807
      9
    • Wielka Armia Napoleona na Śląsku 1806-1808
      4
    • 1859 dni Warszawy
      7
    • Chocim 1621
      5
    • Jan Zamoyski
      2
    • Żoliborz 1944: Dzieje militarne II Obwodu Okręgu Warszawa AK w Powstaniu Warszawskim
      6
    • Przemilczane ludobójstwo na kresach
      4
    • Wysiedlenia, wypędzenia i ucieczki 1939-1959. Atlas ziem Polski
      5
    • Historia wypraw krzyżowych
      7
    • Strach
      2
    • Kresy w czerwieni 1939
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Plebiscyt Książka Historyczna Roku - głosowanie

Historia.org.pl organizuje I Plebiscyt na Książkę Historyczną Roku. Naszym zdaniem warto promować wybitne publikacje, zwłaszcza takie, które ukazując nowe spojrzenie na wydarzenia historyczne lub zmuszają do dyskusji lub refleksji. Ten rok był wyjątkowo bogaty w takie pozycje dlatego wybór z pewnością będzie bardzo trudny.

logomalejo0.jpg

Użytkownicy Forum zgłosili następujące pozycje:

C. K. Grzelak, "Kresy w czerwieni 1939", Oficyna Wydawnicza RYTM, Warszawa 2008

E.de Las Cases (Maria Józef Emmanuel August Dieudonne, hrabia de Las Cases), "Memoriał ze św. Heleny" tom 1, FINNA, Seria napoleońska, Gdańsk 2008.

J. T. Gross, "Strach", Znak Kraków, 2008.

H. Mayer, "Historia wypraw krzyżowych" wyd. WAM 2008.

N. Davies, "Europa walczy 1939-1945. Nie takie proste zwycięstwo.", Znak 2008.

Praca zbiorowa, "Wysiedlenia, wypędzenia i ucieczki 1939-1959. Atlas ziem Polski.", Demart, październik 2008.

W. Bartoszewski, "1859 dni Warszawy", Znak 2008.

G. Jasiński, "Żoliborz 1944: Dzieje militarne II Obwodu Okręgu Warszawa AK w Powstaniu Warszawskim", Oficyna Wydawnicza "Ajaks", 2008.

G. Lach, "Sztuka wojenna starożytnej Grecji: Od zakończenia wojen perskich do wojny korynckiej", Inforteditions, Zabrze 2008.

M. Kula, "O co chodzi w historii?", Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawa 2008.

W. Bartoszewski, "Warszawski pierścień śmierci", Świat Książki, Warszawa 2008.

Ignotus, "Finansjera warszawska 1870-1925", Oficyna Wydawnicza "Mówią Wieki"

Warszawa 2008.

Nieuważny Andrzej, Ostrowski Krzysztof, Stępień Tomasz "200 dni Napoleona Od Pułtuska do Tylży 1806 - 1807", RZECZPOSPOLITA, 2008

Ks. T. Isakowicz-Zaleski, "Przemilczane ludobójstwo na kresach" , Wydawnictwo Małe, Kraków 2008.

N. Davies, "OD i DO. Najnowsze dzieje Polski według historii pocztowej", Rosikon press, 2008.

H. Wisner, "Rzeczpospolita Wazów III. Sławne Państwo Wielkie Księstwo Litewskie", Wydawnictwo Neriton, Warszawa 2008.

G. Labuda, "Mieszko II król Polski (1025 - 1034)", Wydawnictwo Poznańskie, Poznań 2008.

A.Nadolski, "Grunwald 1410", Bellona, Warszawa 2008.

M. Reynolds, "Synowie Rzeszy. II Korpus Pancerny SS w Normandii, Ardenach i na froncie wschodnim", IW Erica, 2008.

L. Podhorodecki, "Chocim 1621", Bellona, Warszawa 2008.

S. Leśniewski, "Jan Zamoyski", Bellona, Warszawa 2008.

P. Malicki, "Wielka Armia Napoleona na Śląsku 1806-1808", Wydawnictwo i Agencja Informacyjna WAW Grzegorz Wawoczny.

-----

Można głosować na dowolną ilość książek do 15 stycznia. 17 nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników.

Temat z nominacjami: https://forum.historia.org.pl/index.php?showtopic=8049

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Głos swój oddałem na "1859 dni Warszawy" oraz "Wysiedlenia, wypędzenia i ucieczki 1939-1959. Atlas ziem Polski."

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Ja z kolei głos swój oddałem na książkę Patrycjusza Malickiego, "Wielka Armia Napoleona na Śląsku 1806-1808"

Pozdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Ja zagłosowałem na atlas wypędzeń - praca bardzo ważna przecież oraz na 200 dni Napoleona - to głównie ze względu na wielką sympatię i szacunek dla A. Nieuważnego - mistrza epoki napoleońskiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Poza tymi pięcioma pozycjami, które zgłosiłem, zagłosowałem jeszcze na 1859 dni Warszawy. Cała szóstka w mojej skromnej opinii stanowi podstawy w swoich tematach, a niektóre dodatkowo mają szansę zmienić sposób patrzenia na pewne sprawy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Ja głosuję na "Rzeczpospolita Wazów III. Sławne Państwo Wielkie Księstwo Litewskie", "Jana Zamoyskiego", ""Chocim 1621", niestety "Grunwald 1410", nie zdążyłem przeczytać w tym roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
skryba   

Oddałem głos na książkę "przemilczane ludobójstwo na kresach", czytałem ten dokument szkoda tylko,że tak mało ludzie w tym kraju i nie tylko wiedzą o tym strasznym okresie, mieszkam na Podkarpaciu, znam ludzi, którzy utracili bliskich w tamtym czasie, ich pamięć jest dokumentem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Głosowałem zgodnie ze swoim sumieniem na kilka książek . W tym na mało docenioną : Wysiedlenia, wypędzenia i ucieczki 1939-1959. Atlas ziem Polski . Świetny pomysł , doskonała grafika i bardzo nowoczesny sposób przedstawienia tego modnego , ostatnimi czasy , zagadnienia .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Plebiscyt Książka Historyczna Roku - głosowanie

Według czytelników historia.org.pl i użytkowników forum.historia.org.pl:

Za Książkę Historyczną Roku 2008 ex aequo uznano:

Sztuka wojenna starożytnej Grecji: Od zakończenia wojen perskich do wojny korynckiej

200 dni Napoleona Od Pułtuska do Tylży 1806 - 1807

Drugie miejsce ex aequo zajęły:

Historia wypraw krzyżowych

1859 dni Warszawy

OD i DO. Najnowsze dzieje Polski według historii pocztowej

Trzecie miejsce ex aequo zajęły:

Europa walczy 1939-1945. Nie takie proste zwycięstwo

Synowie Rzeszy. II Korpus Pancerny SS w Normandii, Ardenach i na froncie wschodnim

Żoliborz 1944: Dzieje militarne II Obwodu Okręgu Warszawa AK w Powstaniu Warszawskim

Klasyfikacja generalna wygląda tak:

1.Sztuka wojenna starożytnej Grecji: Od zakończenia wojen perskich do wojny korynckiej - 8.49%

- 200 dni Napoleona Od Pułtuska do Tylży 1806 - 1807 - 8.49%

2. Historia wypraw krzyżowych - 6.60%

- 1859 dni Warszawy - 6.60%

- OD i DO. Najnowsze dzieje Polski według historii pocztowej - 6.60%

3.Europa walczy 1939-1945. Nie takie proste zwycięstwo - 5.66%

- Synowie Rzeszy. II Korpus Pancerny SS w Normandii, Ardenach i na froncie wschodnim - 5.66%

- Żoliborz 1944: Dzieje militarne II Obwodu Okręgu Warszawa AK w Powstaniu Warszawskim - 5.66%

Oddano 106 głosów.

Reszta miejsc i szczegół wyników plebiscytu już wkrótce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.