Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Iwan Iwanowski

Najlepszy karabin snajperski II wojny światowej

Rekomendowane odpowiedzi

Zajączek napisał

To strzelałeś z jakiegoś Mosina czy nie?

A jakie ma to znaczenie, czy strzelałem czy nie.

Wtedy byś zauważył jaka jest różnica w strzelaniu z karabinu na nabój pełnej mocy a strzelaniem z wiatrówki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Panowie zajączek i atrix nie uważacie, że temperatura dyskusji coś zaczyna wzrastać?

Czy karabiny Lee Enfield były przerabiane na snajperki? I czy te ewentualne snajperki to były specjalnie budowane, czy selekcjonowane?

Przyznam się, że nigdy jakoś nie widziałem zdjęcia Anglika snajpera z bronią z celownikiem optycznym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czy karabiny Lee Enfield były przerabiane na snajperki? I czy te ewentualne snajperki to były specjalnie budowane, czy selekcjonowane?

Były, selekcjonowane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Zajączek, o jakie różnice ci chodzi w strzelaniu z broni palnej a wiatrówki? Ja widzę takie. Jak strzelałem z kałacha to zapewne odrzut i sposób celowania. Mówili mi abym celował lekko pod celem bo w czasie wystrzału gdy nawet pocisk jest jeszcze w lufie kałach podskakuje do góry. A wiatrówka to inna bajka. Szczerze mówiąc nigdy nie czerpałem przyjemności z tej broni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
atrix   

Zajaczek napisał

Wtedy byś zauważył jaka jest różnica w strzelaniu z karabinu na nabój pełnej mocy a strzelaniem z wiatrówki.

Tak się składa że strzelałem ( mosin ). Strzelałem też z KBKS - ilość wystrzelonej amunicji około - paru tysięcy.

Znam różnice w zachowaniu sie broni palnej i pneumatycznej. Dlatego podjąłem dyskusje.

Widiowy7 napisał

Panowie zajączek i atrix nie uważacie, że temperatura dyskusji coś zaczyna wzrastać?

Widiowy wtedy dopiero jest dyskusja. W dodatku zima jest, więc trzeba co nieco ogrzać atmosferę. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że strzelałem ( mosin ). Strzelałem też z KBKS - ilość wystrzelonej amunicji około - paru tysięcy.

Znam różnice w zachowaniu sie broni palnej i pneumatycznej. Dlatego podjąłem dyskusje.

Nie wątpie ze znasz te różnice.

Ilość amunicji wystrzelonej z kbks też budzi szacunek...

Od biedy strzelanie z kbks można jeszcze porównać jako tako do wiatrówek.

Pisząc że strzelanie z karabinu jest łatwiejsze niż z wiatrówki, gdy masz doświadczenie z klasycznymi karabinami budzi moje zdziwienie.

To tak jakbyś powiedział ze jazda rowerem a ścigaczem to to samo, bo obydwa maja kółka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
atrix   

Zajączek napisał

Pisząc że strzelanie z karabinu jest łatwiejsze niż z wiatrówki, gdy masz doświadczenie z klasycznymi karabinami budzi moje zdziwienie.

Zapewne wiesz jak wygląda tor balistyczny pocisku karabinowego i śrutu wiatrówki. Wiatr przykładowo boczny nie jest niczym w stosunku do pocisku wystrzelonego z broni palnej. Jednak w stosunku do pocisku ( śrut) wystrzelonego z wiatrówki znaczenie już ma i to duże. Tak jak pisałem jest wiele innych czynników , w wyniku których strzelanie celne z wiatrówki jest trudniejsze aniżeli z broni palnej. Cała wina leży po stronie małej prędkości początkowej śrutu w stosunku do pocisku broni palnej. Ponadto ogólnie się przyjmuje że długa lufa jest celniejsza. w przypadku wiatrówek długość lufy jest niestety ograniczona. Nie Będę się rozpisywał nad badaniami itd.

Od biedy strzelanie z kbks można jeszcze porównać jako tako do wiatrówek.

Praktycznie można by tak nazwać. Jednak KBKS ma znów przewagę w prędkości początkowej pocisku. Są oczywiście wiatrówki o podobnej prędkości początkowej śrutu. ale to inna bajka.

Trzeba powiedzieć jasno że KBKS należy do dość celnej broni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Trzeba powiedzieć jasno że KBKS należy do dość celnej broni.

Jasne, tylko te snajperskie odległości <_<

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tylko te snajperskie odległości

Pomimo mizernego naboju kbks dostąpił miana broni snajperskiej.

Na dystansach właśnie do 100 metrów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Speedy   

Hej

Pomimo mizernego naboju kbks dostąpił miana broni snajperskiej.

Na dystansach właśnie do 100 metrów.

Zapewne masz na myśli rosyjski SW-99 czy podobne rzeczy http://world.guns.ru/sniper/sniper-rifles/rus/sv99-e.html Ale powiedzmy sobie, to broń bardziej policyjna, do bardzo specyficznych zastosowań: ciche "gaszenie" świateł, przebijanie opon, zabijanie psów wartowniczych itp. Człowieka też oczywiście można zranić czy zabić, jak się dobrze trafi. A jak się dobrze nie trafi to kicha. Jedyna zaleta takiego czegoś, to łatwość wyciszenia, nabój .22LR w ogóle uchodzi za niezbyt głośny a jak jeszcze jest tłumik no to już w ogóle. Ale zastanawiam się czy wyciszony karabinek na naboje pistoletowe np. 9 mm Para, albo po prostu pistolet maszynowy z tłumikiem w rodzaju MP 5SD na taką odległość nie byłby w praktyce równie cichy jak 22-ka, a siłę rażenia miałby na pewno zdecydowanie większą.

Edytowane przez Speedy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem na myśli SW-99

Ale zastanawiam się czy wyciszony karabinek na naboje pistoletowe np. 9 mm Para, albo po prostu pistolet maszynowy z tłumikiem w rodzaju MP 5SD na taką odległość nie byłby w praktyce równie cichy jak 22-ka, a siłę rażenia miałby na pewno zdecydowanie większą.

Zapewne jeszcze skuteczniejszy byłby WSS Wintorez ;)

Tak do 100-200 metrów trajektoria lotu tych pocisków jest podobna.

Ale wykraczamy poza ramy tematu i II WŚ ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.