Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Szumo

65. Rocznica Powstania Warszawskiego

Rekomendowane odpowiedzi

I co mi odpiszą? Powiedzą, że jest to godna rocznica, bo to pamiątka tamtych dni, że Warszawiacy tego chcą, a dodatkowo robi się to pod publiczkę, bo młodzi mają koncert, a starszym znowu przy tej okazji da się trochę orderów.

Zrobi się wielkie show z megagwiazdami, przy alkoholu, głośnej zabawie do późnych godzin nocnych na uroczystości MARTYROLOGICZNEJ.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

T się nazywa Pi jaR.

A szkoda, że takiej rocznicy nie ma się w sercu.

Super gwiazda na rocznicę zburzenia Warszawy i śmierci tysięcy ludzi to tylko w Polsce..., a tyle jest innych pięknych rocznic. Solidarność, bitwa pod Wiedniem, Cud nad Wisłą etc.

A tam nie ginęli ludzie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Zrobi się wielkie show z megagwiazdami, przy alkoholu, głośnej zabawie do późnych godzin nocnych na uroczystości MARTYROLOGICZNEJ.

A to są już Twoje przypuszczenia. Jak dotąd nie słyszałem, aby na koncertach organizowanych w ramach obchodów PW, był problem z alkoholem. A głośna zabawa? Dlaczego w takim razie swój sprzeciw wyrażasz dopiero teraz? Koncerty organizowane przez MPW to nie były głośne? Jakoś nikt nie miał większych sprzeciwów wobec występu Apocalyptici w tym roku. I kto powiedział że to ma być 1 sierpnia? Przecież można zrobić koncert kilka dni przed, tak jak w tym roku.

I co mi odpiszą? Powiedzą, że jest to godna rocznica, bo to pamiątka tamtych dni, że Warszawiacy tego chcą, a dodatkowo robi się to pod publiczkę, bo młodzi mają koncert, a starszym znowu przy tej okazji da się trochę orderów.

Ale Ty nie pisz o obchodach PW, tylko o obchodach innych rocznic. Wtedy odpiszą Ci o obchodach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A tam nie ginęli ludzie?

Pod Wiedniem żaden cywil nie zginął, żaden Polski budynek nie ucierpiał, a Warszawa to bezsensowne PW kosztujące życie dziesiątek tysięcy ludzi, a i chce się z tej okazji zrobić głośny koncert, lepiej metro budować niż na to pieniądze wydawać. To może w Auschwitz-Birkenau zaprosić Stinga i Bono przyjedzie z 100 tys. ludzi z całego świata, potańczą, pobawią się, pojawi się jakiś news, ale czy oto chodzi?

Najłatwiej sprowadzić zespół, zrobić scene i grajcie, gorzej pomyśleć trochę bardziej nad godniejszym uczceniem tych obchodów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
To może w Auschwitz-Birkenau zaprosić Stinga i Bono przyjedzie z 100 tys. ludzi z całego świata, potańczą, pobawią się, pojawi się jakiś news, ale czy oto chodzi?

Jest chyba pewna różnica między obozem koncentracyjnym a Powstaniem Warszawskim.

Najłatwiej sprowadzić zespół, zrobić scene i grajcie, gorzej pomyśleć trochę bardziej nad godniejszym uczceniem tych obchodów.

A co konkretnie proponujesz?

I żeby nie było, dalej czekam na odpowiedź na pytanie zadane w poprzednim poście. Dlaczego dopiero teraz koncert Ci nie odpowiada?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego dopiero teraz koncert Ci nie odpowiada?

Lao Che zrobiło koncert dt. PW, to było właściwie uczcenie tamtych dni, bo o tamtych dniach było, a co mogą zaprezentować tamci artyści, niektórzy z nich nie wiedzą zapewne, gdzie leży Polska, a co dopiero Warszawa i PW...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Lao Che zrobiło koncert dt. PW, to było właściwie uczcenie tamtych dni, bo o tamtych dniach było, a co mogą zaprezentować tamci artyści, niektórzy z nich nie wiedzą zapewne, gdzie leży Polska, a co dopiero Warszawa i PW...

A to Lao Che było jedynym zespołem grającym w ramach obchodów PW?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie byłem, tam ale Lao Che było ok., zwłaszca ich repertuar. Dodatkowo inaczej o Powstaniu powie artysta z Polski, zwłaszcza dobrze dobrany, a inaczej megasupergwiazda jakiejś muzyki nieznająca ani historii, ani kultury polskiej..., powie parę może milych słów dopracowanych przez doradców lub kogoś z Polski i nic więcej..., to tak jakbym ja miał mieć koncert dt. jakiegoś Powstania np. w Ghanie, co ja bym miał im powiedzieć lub przekazać?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Nie wiem, nie byłem, tam ale Lao Che było ok., zwłaszca ich repertuar.

Lao Che jedyne nie było. Lao grało bodajże tylko w 2004. W tym roku grała Apocalyptica. Była też Armia. A taka ciekawostka:

Igor Janke: A jak rozmawia pan ze starszymi ludźmi? Jak oni przyjmują koncerty, komiksy, murale, które nie są bliskie ich estetyce?

Jan Ołdakowski: Oni zaakceptowali tę formułę. Wiedzą, że większość działań Urzędu Miasta, Muzeum jest adresowana do tych mieszkańców Warszawy, którzy są w wieku, w jakim oni sami byli - idąc do powstania. Baliśmy się jak zareagują na taką nowoczesną formułę, ale przyjęli ją. Wśród podskakującego tłumu na koncercie Armii spotkałem Kapelana Armii Krajowej. Przestraszyłem się, że dostanę burę i uciekłem. Spotkał mnie pół godziny później w Muzeum i powiedział: niech pan nie ucieka, ja rozumiem, dlaczego wy robicie te koncerty, przecież ci ludzie muszą tańczyć, a oni inaczej nie przyszliby do Muzeum. Tego typu sygnały dochodzą do nas - sama estetyka wykracza poza to, co lubią powstańcy, ale oni wiedzą, że to lubią młodzi ludzie. Najważniejsze jest, że dlatego przychodzą do Muzeum, że żywe miejsce przyciąga młodych ludzi. Cel - ożywienie założycielskiego mitu współczesnej Warszawy - jest spełniany.

Igor Janke: Tak był dziki tłum - czy ci ludzie przyszli na koncert czy obchody powstania?

Jan Ołdakowski: Apocalyptica po raz pierwszy grali u nas dla tak licznej i żywiołowej publiczności w Polsce. Myślę, że działają oba te czynniki. Muzeum to coś więcej niż zwykły koncert. Młodzi Warszawiacy chcą się czuć pewnego rodzaju wspólnotą, uczestnicwto w koncercie dostarcza im też poczucia, że warszawiacy są wspólnotą.

a inaczej megasupergwiazda jakiejś muzyki nieznająca ani historii, ani kultury polskiej...,

Jarre też nie jest Polakiem o ile mi wiadomo, a jednak jego koncert został przyjęty bardzo dobrze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A, co innego ma mówić Ołdakowski skoro jest współorganizatorem? Ja mam całkowicie inne zdanie.

Jarre też nie jest Polakiem o ile mi wiadomo, a jednak jego koncert został przyjęty bardzo dobrze.

Tak, ale po pierwsze to była rocznica chwalebna, a po drugie były tam fantastyczne "mury" pod tą okazję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
A, co innego ma mówić Ołdakowski skoro jest współorganizatorem?

A zauważyłeś, że przytaczał tam reakcję Kapelana Armii Krajowej na koncert Armii? Powstańcy chociaż większość z nich ma całkowicie inne gusta muzyczne, popierają takie inicjatywy, które mogą zainteresować Powstaniem młodych ludzi.

a po drugie były tam fantastyczne "mury" pod tą okazję.

A to światowa gwiazda zaproszona na obchody PW nie może zagrać koncertu, który jednoznacznie będzie się kojarzył z Powstaniem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A to światowa gwiazda zaproszona na obchody PW nie może zagrać koncertu, który jednoznacznie będzie się kojarzył z Powstaniem?

W takim sensie byłoby to ok., ale wydaje mi się, że zagrałby normalny konkurs na swoim poziomie, co najwyżej powiedziałby coś lub zadedykował, a to zbyt mało wg mnie. Z Jarrem jest tyle dobrze, że nie ma tam słów, a jedynie dźwięki + mury. A co z gwiazdą obcojęzyczną? Zwłaszcza wybór niektórych z nich byłby bardzo pechowy wg mnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
W takim sensie byłoby to ok., ale wydaje mi się, że zagrałby normalny konkurs na swoim poziomie, co najwyżej powiedziałby coś lub zadedykował, a to zbyt mało wg mnie.

A to już w tym głowa organizatorów, wykonawcy i osób odpowiedzialnych za oprawę, aby koncert stał na odpowiednim poziomie. Są ludzie, którzy potrafią robić prawdziwe cudeńka z koncertów. Zaprosić kogoś takiego do współpracy, i tyle. Normalny koncert to dla mnie też za mało. Jednak odpowiednio przygotowany, czemu nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Niby jeszcze niespełna pięć miesięcy do 1 sierpnia, ale temat postanowiłem już przykleić. Wszelkie informacje nt. tegorocznych obchodów 65 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, inscenizacji, koncertów, wystaw, promocji książek, spotkań różnego typu, podobnie jak i ocena ubiegłorocznych obchodów, z zaznaczeniem tego, co powinno zostać poprawione w tym roku, mile widziane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.