Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Pancerny

Konkurs fotograficzy - propozycja

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   
że tak powiem- czyli regulamin powinien zabraniać retuszowania, obróbki komputerowej zdjęć-

Popieram

II kategoria- skoro to forum historyczne i piszą tu pasjonaci historii, to może coś w stylu: "Historycy po drugiej stronie obiektywu", "Historycy za obiektywem", "świat wg historyków", "Historyków przygoda z fotografią". Głupie pomysły

Żadne pomysły nie są głupie, A drugą kategorię trzeba nazwać.

"Historycy za obiektywem", "świat wg historyków", "Historyków przygoda z fotografią"

Kojarzy się z innym forum...

Można wysyłać zdjęcia pojedyncze lub serię zdjęć, ale w nieprzekraczalnej ilości do 5 sztuk.

Seria pięciu zdjęć ma zdecydowaną przewagę nad jednym zdjęciem, dlatego proponuję zrezygnować ze zdjęć "serii", lub stworzyć osobną kategorią.Ale, że jest to pierwszy konkurs proponuję skoncentrować się na dwóch kategoriach.

3.8. Fotografie należy przesłać w formie załącznika do listu elektronicznego do Pancernego. (To można zmienić ;)

Proponuję założyć odpowiedni temat i tam każdy samodzielnie by umieszczał swoje zdjęcia do konkursu, chodzi mi oto by każdy Forumowicz mógł sobie te zdjęcia pooglądać.

A tego bym nie wstawiał w końcu to pierwszy tego typu konkurs, więc może niech by były fotografie z całego okresu twórczości :roll: fotograficznej.

Do uzgodnienia.

3.7. Można wysyłać zdjęcia pojedyncze lub serię zdjęć, ale w nieprzekraczalnej ilości do 5 sztuk.

Jeśli dobrze wnioskuję, w jednej kategorii mogę przysłać 5 zdjęć pojedynczych lub serię złożoną z 5 fotografii?

Nie, nie jury wyłonimy jakoś inaczej, oczywiście juror nie będzie mógł brać udziału w konkursie.

Tu mam największy ból głowy, bo chciałbym, aby wygrało zdjęcie najlepsze - oceniane przez fachowców, z drugiej strony chciałbym bardzo by każdy Nasz Forumowicz mógł zagłosować na ulubione zdjęcie. Tu oczekuję "burzy mózgów", i propozycji i rady.

REGULAMIN

Pewnie, że jest w porządku, przecież sprawdzał go prawnik.

Na przewodniczącego jury proponuję- Capricornusa.,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pancerny doceniam Twoją skromność, ale jako pomysłodawcy Ty powinieneś przewodniczyć jury, ja z chęcią wszedłbym do niego na jakiejś honorowej zasadzie, bo w fotografii jestem laikiem, więc będę bardzo subiektywnie oceniał zdjęcia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bejdak   

Witam.

Pomysł bardzo mi się spodobał i oczywiście zamierzam wziąć w nim udział.

Co do jury, to można by powołać takowe zarówno z ludzi startujących w konkursie, jak i nie wysyłających swoich prac, z tym, że członkowie komisji uczestniczący w konkursie, nie mogliby oddać głosu na swoje prace.

Co wy na to?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   
Pomysł bardzo mi się spodobał i oczywiście zamierzam wziąć w nim udział.

Co do jury, to można by powołać takowe zarówno z ludzi startujących w konkursie, jak i nie wysyłających swoich prac, z tym, że członkowie komisji uczestniczący w konkursie, nie mogliby oddać głosu na swoje prace.

Co wy na to?

To by mogło być nawet dobre... ale wiadomo - każdy chce wygrać, dlatego uczestnik konkursu "zasiadający" w jury (logicznie i "człowieczo") będzie celowo oceniał prace innych użytkowników niżej, po to, by udostępnić sobie możliwość zajęcia jak najlepszego miejsca.

Ale też z drugiej strony zauważyłem, że na forum mamy raczej dojrzałych userów, a poza tym nagrodą nie jest milion. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bejdak   

A może niech każdy oceniający wybierze tylko jedno zdjęcie i w ten sposób to, które będzie miało najwięcej głosów wygra, które mniej drugie miejsce itd...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem opcja z usuwaniem skrajnych i średnią środkowych jest najlepsza. Tak jak w skokach narciarskich, wykluczy to np. celowe zaniżanie innych prac, czy zawyżanie jeszcze innych.

Na przew. jury proponuję Pancernego, a dodatkowo nieskromnie ja, bo w końcu akcja jest na Historia.org.pl, a dodatkowo Bejdka, Capricornus i Estera, ale obawiam się, że może być tak, że wszyscy zgłosicie swoje prace i wtedy będzie problem z wyborem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

A gdyby pierwszą kategorię oceniało jury, a druga byłaby oceniana jako ankieta przez forumowiczów?

I dalej jestem za tym by Capricornus był przewodniczącym jury, ja mogę być sekretarzem.

Ile zdjęć może przysłać jedna osoba do jednej kategorii?

Czekam na propozycje...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adam1234   

Ale z tym drobnym retuszem zdjęć to może by dało coś zrobic, przecież nie każdy jest w posiadaniu lustrzanki...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Można zrobić jeszcze tak, że wybór nagród i wyróżnień będzie sumą ocen jury z jednej strony i użytkowników forum z drugiej (50:50, prawie na podobnej zasadzie jak w "tańcu z gwiazdami").

Głupi pomysł, który naszedł mię po lekturze waszych postów. :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Głupi pomysł, który naszedł mię po lekturze waszych postów.

W cale nie głupi, też o tym myślę.

Ale z tym drobnym retuszem zdjęć to może by dało coś zrobic, przecież nie każdy jest w posiadaniu lustrzanki...

Przed ogłoszeniem konkursu, zrobiłem rozpoznanie jakimi aparatami się posługujecie i ponad połowa używa cyfrowych kompaktów.

:wink:http://www.historia.org.pl/forum/viewtopic.php?t=5164

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Ale z tym drobnym retuszem zdjęć to może by dało coś zrobic, przecież nie każdy jest w posiadaniu lustrzanki...

Po raz kolejny mówię retuszowi nie!!! Ja rozumiem, że powinny być równe szanse- ok, ale sztuka fotografii nie polega na retuszowaniu. Może zatem by wyrównać szanse powinna być kategoria w konkursie: zdjęcia retuszowane? Do dwóch pozostałych nie można zgłaszać zdjęć po retuszu, do tej trzeciej zaś można.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Powinna być więc pod-kategoria zdjęć po edycji w różnych edytorach jak photoshop czy innych obok pod-kategorii zdjęć "prosto z kliszy". :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adam1234   
Może zatem by wyrównać szanse

... zabronimy brać udziału wszystkim posiadaczom lustrzanek :wink: ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   

Może dać po prostu nagrdodę publiczności, a dodatkową kategorię dla zdjęć z photoshopa i innych. Głosowanie to jury np. 5 osób, nie można głosować na swoją pracę skrajne odrzucane i średnia liczona z 3 ocen. Moim zdaniem tak to mozna rozwiązać. W jury Pancerny, Administrator, Estera, Vissegerd i Capricornus?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.