Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
szpek_chomik

Quiz Średniowiecze

Rekomendowane odpowiedzi

w4w   

Tak, widzę że kolega nie jest fanem NBA bo nie wie że Spurs to ostrogi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   
Tak, widzę że kolega nie jest fanem NBA bo nie wie że Spurs to ostrogi.

A cóż ma piernik do wiatraka ???

Po bitwie pod Neville's Cross w 1346 roku do niewoli trafił król ....... . Został on więziony w Tower razem z królem ........

O jakich królów chodzi ???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
A cóż ma piernik do wiatraka ???

Wiatrak może zapierniczać, a piernik nie może zawiatraczać :mrgreen: Spurs czyli ostrogi, to nazwa klubu z San Antonio najlepszego klubu w NBa w sezonie 2005 i 2004.

A znów bym zapomniał chodzi o Dawida II króla szkotów i Jana Dobrego króla Francji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
A cóż ma piernik do wiatraka ???

Zawsze mi się wydawało, że mąkę... :mrgreen:

Dawid II i Edward II?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   
Edward II?

Zmarł na dużo przed tą bitwą .

Wydaje mi się , że w4w dobrze odpowidział więc to on zadaje pytanie .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   
To nie jesteś pewien?

Wiem na pewno , że chodziła o króla szkockiego i francuskiego . Dawid II na pewno był po tej bitwie w niewoli . Jan Dobry ?? W wiki pisało , że Jan był w Tower w mniej więcej tym czasie .

Dobra w4w zadaj pytanie .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Więc ja odpowiem :wink:

Bodajże dziadek naszego Roberta który nazywał się (dla odmiany) Robert miał otrzymać od ówczesnego króla Szkocji Aleksandra, obietnicę sukcesji kiedy król nie miał jeszcze potomka - nastepcy. Ostatecznie jednak udało mu się spłodzić syna,który został królem. Natomiast o prawa swojego dziadka upomniał się nasz Robert dwa pokolenia później.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

nie było mnie trochę :wink: oto pytanie (mam nadzieję że trudne)

Jeżeli mnich z opactwa Cluny "złapał się za włosy tak jakby chciał je potargać" to oznaczało to że prosił o .................

podpowiedź: jest to znak specjalny urzywany przez mnichów do komunikowania się przy stole...

[ Dodano: 2006-11-21, 13:39 ]

druga podpowiedź:

jest to prośba o pewien rodzaj potrawy. Np. chleb - ułożony kciuk i dwa palce w kółko. mleko - possać mały palec, miód -polizać palec,

[ Dodano: 2006-11-25, 20:45 ]

dobra trochę przesadziłem :wink: chodziło o naleśniki. Wydało mi sie to ciekawe więc takie pytanie wymyśliłem :roll:

Zadaję więc inne:

Która krucjata doprowadziła do zdobycia Jerozolimy przez Krzyżowców?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.