Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Tofik

Jan Paweł II nie był pierwszym papieżem pochodzenia polskiego

Recommended Posts

Paweł1   

Bardzo możliwe. Przyznam szczerze, że wcale bym się nie zdziwił gdyby Pius X posiadał polskie korzenie. Ludzkie losy są tak zawiłe, że w zasadzie wszystko jest możliwe… Tak jak to, że Josif Dżugaszwili też mógł być polakiem… :wink:

Nie dziwie mnie tez postępowanie zaborców. Przecież ewentualne plotki o polskiej narodowości Papieża mogły spowodować niepokoje społeczne.

A tak na marginesie to Pius X chyba raczej Polakiem się nie czuł skoro sam swojego pochodzenia nie potwierdzał. Co prawda specjalistą od historii kościoła nie jestem. Zakładam jednak, że autor podlinkowanej notki wspomniałby coś na temat deklaracji tudzież zachowanych przekazów na temat pojmowanie swej „tożsamości narodowej” przez Piusa X.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj to mnie zdziwiło xD Ale jest bardzoprawdopodobne wkońcu historia, jak powiedizła bonaparte "to ustalony zestaw kłamstw". Bardzo łatwo ją sfałszowac i dopiero po wnikliwych badaniach możnaj dojść do prawdy. Przesądnychludzi mogłoby to uspokojić, bo mówią że nastepca Jana Pawła miał być murzyn a po murzynie koneic świata. ( Benedykt XVI nosi pod sutanną wisiorek z duchowo zaadoptowanym murzynkiem)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.