Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Tak ma wyglądać stolica

Rekomendowane odpowiedzi

Andreas   

Ja nie byłem dwa lata w Wa-wie, więc nie mam prawa się wypowiadać negatywnie. Ale chętnie zobacżę, jak to będzie wyglądało(i po ilu latach, przy okazji ;) )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jedyne co wiem, to to że są przygotowywane odpowiednie dokumenty w ratuszu. Na razie wszystko w tej sprawie jest w fazie domysłów i przypuszczeń.

A wcześniej sugerowałeś, że coś wiesz a tu się okazuje, że nawet projektów nie ma dopiero są przygotowywane.

W tym momencie w Warszawie zagospodarowany jest jako-tako jedynie fragment lewego brzegu Wisły, między mostem Gdańskim a Śląsko-Dąbrowskim.

Ale co tam robią, betonują?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
A wcześniej sugerowałeś, że coś wiesz a tu się okazuje, że nawet projektów nie ma dopiero są przygotowywane.

Pisałem że są plany, co może oznaczać zarówno to, że na razie jedynie zastanawiają się nad tym, jak i to, że takie plany już są. Wiem jedynie że zaczęto robić coś w kierunku poprawy sytuacji, a nie że wiem coś. Bardzo bym prosił o nie wciskanie mi tego, czego nie napisałem.

Ale co tam robią, betonują?

Akurat wybetonowany to jest praktycznie cały lewy brzeg, i to już od dłuższego czas. Chodziło mi o barki z pubami, które z resztą też są tam już pewien czas.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bardzo bym prosił o nie wciskanie mi tego, czego nie napisałem.

Napisałeś, że słyszałeś, że nie będą betonować, dlatego wywnioskowałem, że są już jakieś projekty i słyszałeś, co w nich jest. Mój błąd.

Chodziło mi o barki z pubami,

Tylko żeby nie zrobili z brzegu Wisły jednej wielkiej knajpy, chyba nie o to gregskiemu chodziło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Napisałeś, że słyszałeś, że nie będą betonować, dlatego wywnioskowałem, że są już jakieś projekty i słyszałeś, co w nich jest. Mój błąd.

I kolejny błąd. Wyciągasz z tego co piszę więcej, niż sam miałem na myśli. Napisałem że słyszałem coś innego niż betonowanie, ale to nie znaczy, że betonowanie nie będzie jednym z etapów. Poza tym lewy brzeg jest wybetonowany od kilku lat. Jakby komuś się nudziło: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,49510,5087322.html

Pisałem o dokumentach w ratuszu, co nie znaczyło, że nic nie jest przygotowane. Centralny odcinek rzeki ma być w Warszawie przygotowany dla mieszkańców przed 2012. Ale trzeba podpisać dokumenty, żeby to wszystko zrobić. O przypuszczeniach pisałem w sensie braku informacji w mediach, bo nie pisze się o tym za dużo, co nie znaczy, że kompletnie nic nie wiadomo. Znam kilka pomysłów, ale nie wiem na ile są zgodne z prawdziwymi planami. Mam specjalnie kłamać, a potem się wycofywać z tego? Piszę to co wiem.

Tylko żeby nie zrobili z brzegu Wisły jednej wielkiej knajpy, chyba nie o to gregskiemu chodziło.

Zdecydowanie polecam lekturę artykułu, bo widzę że się nie dogadamy... I jeszcze ten: http://www.zw.com.pl/artykul/246729,317176...byc_piekny.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mam specjalnie kłamać, a potem się wycofywać z tego?

Jeżeli powiesz, jakie pomysły słyszałeś to nie kłamstwo tylko informacja i tak nikt nie będzie twierdził, że wszystko zrobią.

Z knajpami to był żart.

Rzuciłem okiem na ten artykuł i wygląda na to, że dziki już z Bieszczad nad morze nie dojdą a na pewno będą miały tą wycieczkę mocno utrudnioną.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Jeżeli powiesz, jakie pomysły słyszałeś to nie kłamstwo tylko informacja i tak nikt nie będzie twierdził, że wszystko zrobią.

Ja jednak wolę dzielić się sprawdzonymi informacjami, tym bardziej że te plany które znam, to luźne koncepcje jakie przewijały się w rozmowach ludzi działających dla Warszawy z zamiłowania. Większość podana jest w tych artykułach. Natomiast co naprawdę powstanie, to dla mnie tajemnica, planów architektów, którzy mieli te wizje rozpatrzyć, nie znam. Nie spotkałem się jeszcze z jasno przedstawionymi planami. Być może po podpisaniu dokumentów w ratuszu coś się ruszy. Na razie powstaje Centrum Nauki Kopernik, reszta ma ruszyć w następnym roku.

Z pozostałych inwestycji/planów najwięcej ostatnio mówi się o przebudowie Marszałkowskiej, tak żeby przywrócić jej przedwojenny charakter przynajmniej w części, odbudowie pałacu Saskiego, wraz ze zmianą charakteru placu Piłsudskiego, oraz zagospodarowaniu placu Defilad. Z tego co słyszałem, jak na razie większość je na etapie projektów. Na plac Piłsudskiego i plac Saski część kasy mają wyłożyć prywatni inwestorzy. Także Wola powoli zaczyna zmieniać swój charakter na bardziej nowoczesny (co mnie osobiście martwi).

że dziki już z Bieszczad nad morze nie dojdą

Na razie zatrzymały się u mnie ;) I to też nie jest żart. Od jakiegoś roku w lasku niedaleko mnie mieszkają dziki, które zryły pokaźny kawałek terenu w pobliżu mojego osiedla. Że nie wspomnę o biegających sobie tu i ówdzie zającach...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.