Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
pepe289

Zemsta za 1939 r.

Rekomendowane odpowiedzi

pepe289   

Jak myslicie czy Polska miała by najpierw toczyć bój z Niemcami czy Rosją. Jak by musiała się przygotować i czy nasz kraj mógłby powrócić do granic z przed rozbiorów.

Wiem że temat jest banalny i głupi ale czekam na wasze posty

Pozdr ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Jak myslicie czy Polska miała by najpierw toczyć bój z Niemcami czy Rosją

To chyba zależało od Hitlera i Stalina.

Poza tym ten temat powinien wylądować w dziale o wojnie w Polsce i czy taki sam nie istnieje (tj. o przygotowaniach do wojny i własnych planach?)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pepe289   

To fakt ale weście pod uwagę dzisiejszą Polskę jej uzbrojenie i liczebność żołnierzy . Czy dalibyśmy radę Niemcom albo Rosjanom

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
Jak myslicie czy Polska miała by najpierw toczyć bój z Niemcami czy Rosją. Jak by musiała się przygotować i czy nasz kraj mógłby powrócić do granic z przed rozbiorów.

Wiem że temat jest banalny i głupi ale czekam na wasze posty

Pozdr ;)

No wiesz, skoro 1 września Niemcy zaatakowali, to Polacy musieli walczyć najpierw z nimi, a dopiero od 17 września z Sowietami.

Czy wyznajesz polskie koncepcje XIX-wieczne o odrodzeniu Polski "od morza do morza" i w tym względzie jesteś Kościuszkowcem?

Mam wrażenie, że w tym temacie są dwa tematy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pepe289   

No do XIX napewno nie będę powracał tylko się pytam czy mielibyśmy szansę

[ Dodano: 2008-03-04, 23:28 ]

No do XIX napewno nie będę powracał tylko się pytam czy mielibyśmy szansę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Czy mógłbym prosić autora o przedstawienie koncepcji ewentualnej wojny, tak aby można było się odnieść do jakichś konkretów? Bo jak na razie to nie za bardzo rozumiem, o czym jest temat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pepe289   

Już ją przedstawiam. Na początek trzeba by było się do niej przygotować czyli wyprodukować własne samoloty czołgi karabiny itd. Zajeło by to ok 5 lat. Najpierw wypowidzieć wojnę Białorysi aby mieć dostęp do Rosji i w ten sposób sprawdzić nasze mocne i słabe strony. dopracować potem to i owo. Potem atak na Niemcy. Ciężko by było i wiele start ale gdyby się udało zdobyć zagłębie Ruhry i inne uprzemysłowione tereny Niemiec można by wtedy było rozważać o wojnie z Rosją. Taki przedstawiam plan.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Już ją przedstawiam
Najpierw wypowidzieć wojnę Białorysi
Potem atak na Niemcy
wtedy było rozważać o wojnie z Rosją
Taki przedstawiam plan.

:shock: :| ;):P;) :mrgreen:

Sorki, ale nie mogłem się powstrzymać. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

A ja mam taki plan może by tak ten temat zamknąć i wysłać gdzieś w kosmos bo on jest jakiś dziwny i rewizjonistyczny więc nie bardzo nadaje się do dyskusji

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.