Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Achilles   

Zapewne połowa tego forum ogladała to wspaniałe widowisko na małym ekranie. Emitowano ten fim już dwa razy (jak dobrze pamiętam) na TVN, więc nawet Ci co nie ogladali, skojarzą.

Dzieło troche starsze, prawda, nakręcone kilka lat temu.

Niestety nie zadowolił mnie, kilka faktów przedstawionych w filmie nie odpowiadało głównemu źródłowi wiedzy na temat wydarzeń spod Troi - "Iliadzie". Przykładowo: od kiedy Menelaos umiera z rąk Aleksandra? xD

Następną wadą jest dekoracja wnętrz. Te posągi tam przedstawione to raczej jakieś karykatury bóstw greckich. Apollo gruby z niekształtną twarzą i sylwetką, śmiechu warte, nawet pod postacią Loksjosa czy słońca nie wyglada tak.

Prócz wymienionych powyżej przykładów nie dostrzegam aż tak rażących błedów.

A co Wy sądzicie o "Troi"? Czekam na wasze opinie. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   

Jeżeli chodzi Ci o "Troję" z Bradem Pittem w roli Achillesa, to powiem tak - mam mieszane uczucia.

Faktycznie film jest dobry i zapewne większość dziewcząt będzie wzdychać do boskiego Orlando Blooma, ale mi on do roli Parysa pasuje jak świni siodło. Poza tym bardzo go nie lubię, bo jest kiepskim aktorem i w każdym filmie ma taką samą minę (patrz: "Królestwo Niebieskie"). Mimo wszystko filmowi należą się brawa za kostiumy i piękną Helenę. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
z Bradem Pittem w roli Achillesa,

Inaczej wyobrażałem sobie Achillesa, ten był jakiś znudzony życiem, zgorzkniały, nie tak wygląda wojownik.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
legion   

Ostatnio oglądałem na TVN, ale jakaś inna mi się wydawała niż kiedyś na Polsacie.

Według mnie super film. Najbardziej obrzydziło mnie ja Achilles obciął temu (zapomniałem komu) uszy, język i oczy (fuj) :tongue:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
puella   

Dla mnie Troję "skopali" - dobrego filmu same nazwiska nie czynią. ;) To tak, jak z Aleksandrem..

Jak na taką tematykę, okropnie nudny...

W sumie, to nie bardzo mi oceniać, gdyż do końca nie wytrzymałam tego hard cora...

Co innego, dla przykładu, epokowy "Gladiator" - a scena rozpoczynająca go, nie do opisania.. Mistrzostwo.

Ale tu nie o tym..

Co do nieścisłości w tego typu filmach z faktami historycznymi- nie patrzmy na to, a bawmy się oglądając - to nie dokumenty, a stworzone dla nas obrazy ku umileniu zmysłów. :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
legion   

puella, Kilka razy oglądałem gladiatora i nie wzruszyło mnie to bardzo. W troi były niezłe bitwy, a w gladiatorze jedna czy dwie i same walki na arenie. WOLE TROJE!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
puella, Kilka razy oglądałem gladiatora i nie wzruszyło mnie to bardzo. W troi były niezłe bitwy, a w gladiatorze jedna czy dwie i same walki na arenie. WOLE TROJE!

Kwestia gustu, a skoro już na nią zeszliśmy na temat co kto woli to ja wybieram Gladiatora.

Troja, jak Troja, film powalił mnie kostiumami, pięknymi krajobrazami, a to co wywarło największe wrażenie to scena statków płynących do Troji. Odnośnie zgodności z historią nie będe nic pisał, bo już zostały wytknięte błędy, które popełnili realizatorzy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
puella   

Legion, ja nie zamierzam się licytować, spierać itp. - o gustach się wszak nie dyskutuje. ;)

A co do walk na arenie, to, jak dla mnie, scena walki z rydwanami świetnie została oddana.

Ale off topa nie robię. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mi wpadły w oko genialne sceny walki i jeszcze lepszy fragment rzezi Troi. Oglądało się świetnie. Dobra robota, warta pieniędzy, jakie wpompowano w film.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
JFaktycznie film jest dobry i zapewne większość dziewcząt będzie wzdychać do boskiego Orlando Blooma,
Chyba chlopcy i starsi panowie... :shock: .

To jest dobry film, dobra filmowa epika, ktora tylko tytul i pare fragmentow scenariusza zawdziecza Homerowi.

Kostiumy sa po prostu zalosne, jeszcze zalosniejsze sa pancerze co widoczniejszych postaci. Wszelkie walki, a zwlaszcza ta Achilles-Hektor, to zalosc o poranku. To sa ludowe tance, a nie walka.

O architekturze i rzezbiie to nawet nie mowie....

Caly czas jednak twierdze, ze to dobry film. W moim odczuciu niezle oddaje klimat Iliady.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.