Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Nowoczesne Muzeum AK powstanie w Krakowie

Rekomendowane odpowiedzi

Przejście przez barykadę pod ogniem nieprzyjaciela, odwiedziny w partyzanckiej kwaterze, wydrukowanie nielegalnej ulotki... - te atrakcje będą czekać na zwiedzających w nowym Muzeum Armii Krajowej. Nowoczesne, na wzór Muzeum Powstania Warszawskiego, będzie pierwszym tego typu muzeum w Krakowie.

https://historia.org.pl/index.php?option=co...&Itemid=423

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Nie powiem, wielce obiecujący projekt, ciekawe tylko czy dotrzymają terminów?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Dobrze że cokolwiek robi się w kierunku stworzenia tego muzeum. Jeśli istotnie będzie podobne do MPW, chociażby w jakimś stopniu, będę bardzo zadowolony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Ja też jestem za. Niech będzie jak najwięcej miejsc w których można "poczuć" historię jak w Muzeum Powstania Warszawskiego. Można by jednak zmieniać tematykę :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
Ja też jestem za. Niech będzie jak najwięcej miejsc w których można "poczuć" historię jak w Muzeum Powstania Warszawskiego. Można by jednak zmieniać tematykę ;)

Miejmy nadzieję że powstanie. Widzę ogrom materiału do pokazania. Państwo Podziemne, "leśni", życie codzienne pod okupacją. Trochę tego jest.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Świetna idea. W Muzeum AK byłem dotychczas dwa razy i niestety nie różni się ono znacząco od innych tego typu miejsc w Polsce. Po zmianach, które możemy zobaczyć na zdjęciach jestem przekonany, że drzwi nie będą się zamykać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Super! A byłoby jeszcze lepiej, gdyby jeszcze obok powstało Muzeum Armii Ludowej. Jeśli nie powstanie, to będę zmuszony stwierdzić, że uprawia się propagandę w równym stopniu co w PRL-u. Tak, jak tam stawiano na "AL", tak teraz na "AK".. jedna zmiana literki.. ale mam nadzieję, że nie będę musiał tego stwierdzić.. Dlaczego obok MAK także powinno być MAL? To wynika z pogmatwanej historii polskiej XX wieku, która ma mnóstwo ran.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Super! A byłoby jeszcze lepiej, gdyby jeszcze obok powstało Muzeum Armii Ludowej. Jeśli nie powstanie, to będę zmuszony stwierdzić, że uprawia się propagandę w równym stopniu co w PRL-u. Tak, jak tam stawiano na "AL", tak teraz na "AK".. jedna zmiana literki.. ale mam nadzieję, że nie będę musiał tego stwierdzić.. Dlaczego obok MAK także powinno być MAL? To wynika z pogmatwanej historii polskiej XX wieku, która ma mnóstwo ran.

Pomijajac sprawy moralno-polityczne,a biorac pod uwage sama liczebnosc formacji, to nie widze najmniejszych nieprawidlowosci.AK ma dwa muzea,a AL kacik w MWP.Proporcje wlasciwe zostaly zachowane wiec jak najbardziej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

AK ma dwa muzea? Gdzie drugie?

Fakt,blad popelnilem.MPW to nie muzeum AK.AL tez ma tam swoje miejsce,proporcjonalne do udzialu w bojach jak najbardziej.A o rozmaitych kolaborantach i wyrodkach z tych kregow ideowych,mozna dodatkowo dowiedziec sie w korytarzyku na czerwono pomalowanym i poswieconym tzw.Polsce Ludowej.Kol.Narya powinien byc wiec w pelni usatysfakcjonowany.

Z drugiej strony sam pomysl na jakowes muzeum kolaboranta tez taki zly nie jest.Mozna by tam poumieszczac wszelkiej masci ludowe gwardie i armie,komitetowych patriotow,dorzucic braci Krzeptowskich czy zydowskie milicje z gett.Temat nawet mozna rozciagnac na nastepne dziesieciolecia,a fascynujacym dodatkiem z dziedziny politycznej erotyki ,by byly np.duze fotosy sliniacych sie rodzimych gensekow-tetrykow z zagranicznymi kolegami.Mozna by dziatwe szkolna prowadzac,ku nauce i przestrodze,do czego to moralny upadek i polityczne idiotyzmy prowadza.

Edytowane przez Mariusz 70

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.