Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Norton

Trylogia husycka Sapkowskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Gnome   

Jest już temat o literaturze fantasy, więc nie wiem czy nie ten nie pójdzie do kasacji, ale to zależy od Administratora.

Nawet ostatnio Pancerny interesował sie tym cyklem.

Sam jestem wielkim fanem fantastyki, a w szczególności jej łączenia z historią, a skoro autorem tego był sam AS nie mogłem go nie czytać. Świetna fabuła, genialne dialogi (te odniesienia do współczesności), erudycja autora powodowała, że przy okazji można było dowiedzieć się sporo ciekawych faktów historycznych z tego okresu, ogólnie świetna trylogia.

Oczywiście polecam cykl śląsko-piastowski (jak go nazywam) Jabłońskiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   

Jest, ale ogólny, a mi chodzi tylko i wyłącznie o Trylogię husycką Sapkowskiego, bo słyszałem dobre recenzje i nie wiem czy warto to czytać lub kupować sobie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Czy warto, to trzeba przeczytać, fakt jest tego trochę, trzy tomy po ponad 600 stron (ja czytałem na bieżąco jak wychodziły), ale nie masz co się zastanawiać, świetna lektura i jak pisałem wyżej ma walory erudycyjne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

To ja też wtrącę swoje trzy grosze do tej dyskusji :)

Dawno temu po szalenie udanej przygodzie z "Wiedźminem", przeczytałem pierwszy tom tego trylogii husyckiej. A właściwie to nie skończyłem nawet, bo zostało mi kilka rozdziałów... Niestety, zawiodłem się przeraźliwie. Książka mnie nie zainteresowała na tyle, żeby sięgnąć po kolejny tom. Nuda wieje z każdej strony, sztywne dialogi i brak pierwiastka wciągalności spowodowały, że tak szczerze mówiąc, to czytałem ją tak trochę na siłę (w myśl zasady: zaczęłem, to skończę), ale jakoś nie dałem rady. Dla mnie porażka Sapkowskiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Ja czytałam drugą część i pomimo braku pierwszej bardzo dobrze mi się czytało :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Znam calosc 'Husytow'. Dla mnie tom pierwszy lepszy jest od cyklu powiesci wiedzminskich. Tom drugi juz nisko lata. Tom ostatni jest kompromitujacy..

As nie umie pisac powiesci, a juz na pewno ich cyklow.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Żenada. Byłem fanem "Sapka", jednak niemal mechaniczne powielanie schematów "wiedźmińskich" staje się pretensjonalne i żenującę. Nie wspomnę już o fabule typu - złapali go -> uwolnili go -> złapli go -> uwolnili go, i tak w koło Macieju. In plus trylogii na pewno barwny opis schyłku średniowiecza na Śląska. Postacie są papierowe, rozwoju akcji możemy się bez trudu domyśleć. Kudy Reynevanowi do wiedźmina ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe, podobało mi się, tak samo jak cykl wiedźmiński... I tak samo jak w cyklu wiedźmińskim, podobałoby mi się bardziej gdyby nie pisał aż tyle o seksie i rzeczach z nim związanych, i gdyby nie zamieścił tylu motywów turpistycznych; jakoś nie podchodzą mi one w literaturze i sztuce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.