Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Puchar Narodów Afryki 2008

Mistrzem Afryki zostanie?  

20 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Ghana
      3
    • Wybrze?e Ko?ci S?oniowej
      4
    • Kamerun
      2
    • Egipt
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Jako że mistrzostwa Afryki dobiegają już powoli końca postanowiłem założyć temat, właśnie o nich. Przede wszystkim pytanie: kto zostanie mistrzem Afryki? W grze zostały już tylko 4 ekipy, ale za to jakie. Zarówno Wybrzeże Kości Słoniowej, Kamerun, Egipt jak i Ghana to ekipy, które śmiało można uznać za czołowe ekipy Czarnego Lądu, o ile nawet nie najlepsze na chwilę obecną. Z jednej strony mamy WKS, które w ćwierćfinale aż 5:0 rozbiło Gwineę, Kamerun który wczoraj po świetnym spotkaniu pokonał 3:2 Tunezję, Egipt który zasłużenie pokonał Angolę 2:1 i w końcu gospodarza turnieju Ghanę, która mimo gry w 10 pokonała Nigerię także 2:1. Na kogo stawiacie? Jak oceniacie poziom całego turnieju?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jeśli oceniać obiektywnie to największe szanse na tytuł mistrzowski ma WKS. Na chwilę obecną ma zdecydowanie najsilniejszy skład. Powoli już nawet dziennikarze zaczynają się zastanawiać, czy nie rodzi się w Afryce ekipa zdolna walczyć z czołowymi reprezentacjami Europy i Ameryki Południowej. Trzy zwycięstwa w grupie i pogrom w ćwierćfinale, to robi wrażenie. Jednak osobiście mam nadzieję, że ostateczny sukces przypadnie w udziale Kamerunowi. Kibicuję tej ekipie już od 8 lat, dokładnie od turnieju, na którym zdobyli mistrzostwo pokonując w finale Nigerię. To była świetna ekipa z M'Bomą, Songo, Laurenem czy też nieodżałowanym Foe. Ostatnie lata nie były dla nich zbytnio udane. Tym bardziej cieszy mnie ich dobra gra na tym turnieju, oby uwieńczona sukcesem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że turniej wygra ktoś z dwójki Ghana, WKS, jak dla mnie to właśnie te druzyny prezentują się najlepiej. Osobiście chciałbym, żeby zwycięzcą okazał się Kamerun, ale obiektywnie rzecz biorąc "nieposkromione lwy" grają słabo. Zwłaszcza jestem załamany grą mojego ulubionego obrońcy Rigoberta Songa, który jest zupełnie bez formy, gra tragicznie. Kapitan Kamerunu zawsze był podporą defensywy, teraz jest jej słabym punktem, nie może zatem dziwić fatalna gra Kamerunu w obronie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Kamerun. Bo kiedyś fajnie grali na mundialu, a w ogóle to ja sie nie znam na piłce :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   

Hehehe, półfinał WKS - Egipt to rewanż za ostatni finał. :lol: Myślę, że to właśnie WKS wygra cały turniej, ale każda z tych drużyn ma duże szanse na wygraną. I nie należy lekceważyć Egiptu, który nie jest tak popularny jak pozostałe reprezentacje - ale mimo wszystko to on broni tytułu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie głosuje na Egipt czyli wygra

Wcale by mnie to nie zaskoczyło. Egipt jest bardzo solidną drużyną, widać brak Mido, ale naprawdę nie są bez szans jeśli chodzi o obronę tytułu. Co prawda z przebiegu meczów, jak dla mnie WKS wygląda lepiej, ale jak wiadomo mecz meczowi nierówny, dlatego "Faraonowie" na pewno powalczą o końcowy sukces.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Więc już wiemy, że Ghana na pewno nie zdobędzie tytułu mistrzowskiego. Kamerun po golu Nkonga pokonał gospodarzy turnieju. Duże wrażenie zrobił na mnie Kameni. Kilka interwencji naprawdę dużej klasy. Kompletnie nie rozumiem zachowania Bikeya, końcówka meczu i tak sobie załatwić wykluczenie z meczu finałowego, dziwna sprawa. Jak na razie moje "chcenie" idzie w dobrą stronę:lol: Teraz czas na WKS-Egipt. Obstawiam finał Kamerun-WKS i pojedynek Eto-Drogba.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Nie oglądałem. Nie wiem o co chodzi. Nie wiem kto to Nkonga bo penwie go w życiu na oczy nie widziałem, ale czuje że Kamerun wygra :tongue:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Ogólnie za dużo nie straciłeś. Pierwsza połowa dość nudnawa, trochę więcej działo się w drugiej połowie. Zwłaszcza końcówka mogła się podobać. Jak na półfinał takiej imprezy to jednak spodziewałem się ciut więcej, ale cóż, ważne że wygrał Kamerun. W drugim półfinale jak na razie niespodzianka, bo Egipt prowadzi z WKS 1:0, na dodatek WKS musiało zmienić bramkarza. Jeden faworyt (Ghana) już odpadł, czyżby teraz WKS?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

O matko, ale WKS w dupe dostało :shock: Liczyłem na nich, mają najlepszy skład i do tej pory grali najlepiej, a tu taka klęska z pozbawionym indywidualności Egiptem.

Obserwując ten turniej nasuwa mi się jedna refleksja. Że drużyny murzyńskie, mimo posiadania znakomitych piłkarzy grających na co dzień w najlepszych klubach europejskich, pod względem taktycznych stoją na żenująco niskim poziomie. Nie wiem z czego to wynika, tymbardziej, że mają białych coachów, a piłkarze tacy jak Yaya Toure czy Didier Drogba, doskonale sobie radzili i radzą pod wodzą najbardziej wymagających trenerów europejskich. Po raz kolejny potwierdza się stereotyp, że murzyni jako zespoły grają bezmyślnie. I nie ma w tym krzty rasizmu, jeno stwierdzenie faktu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Po raz kolejny potwierdza się stereotyp, że murzyni jako zespoły grają bezmyślnie.

Przynajmniej ich grę ogląda się z przyjemnością:lol:

Porażka WKS mocno mnie zaskoczyła, a już zwłaszcza jej rozmiary. Egipt w tym momencie jest jak dla mnie faworytem finału, zwłaszcza że mają nad Kamerunem przewagę psychiczną, w końcu zwycięstwo w grupie 4:2 musiało zrobić wrażenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.