Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Hauer

Strajk celników

Rekomendowane odpowiedzi

Celnikom rząd nie obiecywał są to funkcjonariusze państwowi, którzy strajkować nie powinni. Do tego 500 zł. podwyżki ja bym niepogardził... bez przesady być tak zachłannym. Oni chcieli zarabiać tyle co służby mundurowane. Zgadzam się to po co kasy za nadgodziny rządają? Inne służby tego nie mają... Ponadto projekt z wojskiem jest bardzo ciekawy w takiej sytuacji, ale to by trzebabyło żołnierzy przeszkolić i potrzebna jest ustawa odpowiednia na pewno.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   

A ja uważam, że 500 zł., które mieli dostać i wzgardzili to nie powinni dostać nic tylko wrócić do pracy, bo na zwolnieniu nie mogą być niewiadomo ile miesięcy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Od początku mówiłem, że to się tak skończy. PO naobiecywało cuda, naiwny lud chwycił i teraz zaczyna się upominac o swoje. Tusk nie ma odwagi podjąc radykalnych kroków. on po prostu wszystkim mówi, to co chcą usłyszeć, a nie robi nic, bo nie ma pojęcia co robić i boi się, że stanowcze decyzje spowodują spadek poparcie dla jego partyjki. Taka jest właśnie cała PO, partia bez programu, która dorwała się do władzy na bazie populizmu, wsparcia mediów i oczywiscie wykorzystała także nieudolne posunięcia Pisiorów. Sprawa celników jest stara, poprzednie ekipy tak naprawdę nie podejmowały tematu, tylko, ze teraz przy władzy znalazł się obiecujący cuda Donald i skoro lekarze, pielęgniarki uzyskały podwyżki, chcą też celnicy, nauczyciele, za chwilę pewnie kolejarze, górnicy itd. Naprawdę dzieli nas mały krok od zapanowania chaosu w kraju. A ja sobie siedzę i się śmieję, miała być Irlandia, a tymczasem może być stan wyjątkowy. Jak ktoś chce rządzić musi mieć jakąś wizję i program, PO obsadziło tylko stołki swoimi ludźmi, a jak coś robią to realizują pomysły PSL. Polacy jak zwykle dali się oszukać, to już norma.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   
A ja sobie siedzę i się śmieję, miała być Irlandia, a tymczasem może być stan wyjątkowy. Jak ktoś chce rządzić musi mieć jakąś wizję i program, PO obsadziło tylko stołki swoimi ludźmi, a jak coś robią to realizują pomysły PSL. Polacy jak zwykle dali się oszukać, to już norma.

O wielki mędrcu, a ja siedzę i śmieje się z takich ludzi uważających, że może być stan wyjątkowy. Ale więcej komentować mi się nie chce, bo to tak jakbym chciał miernego wiernego Gosiewskiego przekonywać, że PiS jest zły jakie władze taki elektorat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   
bo na zwolnieniu nie mogą być niewiadomo ile miesięcy.

Z czego co się orientuję to chyba można 6 miesięcy być na chorobowym :]

No i Panowie, proszę nie skakać sobie do gardeł. Od tego jest dział "Sejm " :lol:

Sprawa celników jest stara, poprzednie ekipy tak naprawdę nie podejmowały tematu, tylko, ze teraz przy władzy znalazł się obiecujący cuda Donald i skoro lekarze, pielęgniarki uzyskały podwyżki, chcą też celnicy, nauczyciele, za chwilę pewnie kolejarze, górnicy itd.

Jeżeli to wina Tuska, to powiedz mi czy to przez jego obietnice niegdyś górnicy demolowali Warszawę ? Czy to on spowodował strajk pielęgniarek gdy premierem był Kaczyński ?

O wielki mędrcu, a ja siedzę i śmieje się z takich ludzi uważających, że może być stan wyjątkowy. Ale więcej komentować mi się nie chce, bo to tak jakbym chciał miernego wiernego Gosiewskiego przekonywać, że PiS jest zły jakie władze taki elektorat.

Nie mnie to oceniać, gdyż jestem młody i niedoświadczony, ale "Bądź uprzejmy mieć wątpliwość "... A może Rycerz ma rację ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
O wielki mędrcu, a ja siedzę i śmieje się z takich ludzi uważających, że może być stan wyjątkowy. Ale więcej komentować mi się nie chce, bo to tak jakbym chciał miernego wiernego Gosiewskiego przekonywać, że PiS jest zły jakie władze taki elektorat.

Jeżeli w stwierdzeniu dotyczącym Irlandii i stanu wyjątkowego nie wyczułeś sarkazmu, to ja nic na to nie poradzę. Rozumiem gorycz i rozczarowanie ludzi ślepo wpatrzonych w PO. Jedyne, co potrafisz, to robić aluzje, że niby ja jestem zwolennikiem pisiorów. Wyobraź sobie, ze w tym kraju nie wszyscy ludzie muszą kochac PO i wcale nie oznacza to, że popierają PiS, czy ojca Tadeusza.

Jeżeli to wina Tuska, to powiedz mi czy to przez jego obietnice niegdyś górnicy demolowali Warszawę ? Czy to on spowodował strajk pielęgniarek gdy premierem był Kaczyński ?

Nie napisałem, że wszystko jest winą Tuska, tylko chcę zwrócić uwage, ze Donald swoim postępowaniem zachęcił różne grupy zawodowe, do wysuwania żądań. Mam na myśli to jego mówienie wszystkim tego, co chcą usłyszeć. Jeżeli za słowami nie idą czyny, prędzej czy później te słowa obrócą się przeciwko temu, kto je wypowiada.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli to wina Tuska, to powiedz mi czy to przez jego obietnice niegdyś górnicy demolowali Warszawę

Bo to jest wina Tuska. To on zwoim zachowaniem dał ciche przyzwolenie na strajki.Do tej sytuacji trzeba żelaznej ręki. On nic z tymnie robiąc przyzwala celnikom na strajki.Rozpuścił ich... :lol: 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piotr25   

Z tego co wiem i pamiętam program Platformy i 3 godzinne wystąpienie Tuska przed zaprzysiężeniem mówiło o podwyżkach dla sfery budżetowej więc strajkowi celników nie ma co się dziwić. Jak się obiecuje to się dotrzymuje. Pamiętam jak Pis przed tamtymi wyborami mówiło, że cudów nie zdołają zrobić bo zaległości są zbyt duże ale do przodu krok po kroku będziemy iść. No ale teraz mają być cuda więc czekamy :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   
Pamiętam jak Pis przed tamtymi wyborami mówiło, że cudów nie zdołają zrobić bo zaległości są zbyt duże ale do przodu krok po kroku będziemy iść.

3 miliony mieszkań. Ponadto powiedz co się zmieniło? Powstała policja polityczna CBA i obrazili się na nas sąsiedzi. PiS w ogóle by budżetówce nie dał. Prywatyzacja stanęła, austrady stanęły w miejscu żenada. Co do celników wyglądało to źle, ale skończyło się bardzo pozytywnie. Znając PiS celników dałby "do kamaszy", zablokowałby im komórki, mówiłby, że inne szatany są wśród nich i, że niemieckie media ich atakują, a celnicy zagrażają bezpieczeństwu państwa i wysłaliby tam pewnie policje na celników, że tak powiem różnica w stylu jest ogromna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   
A wcześniej to budowali 13 km autostrady przez 10 lat. Masz rację miało co zwalniać.

Ale to nie temat o autostradach, ale o celnikach czekam na odpowiedź. Fajnie, że spór na drodze negocjacji udało się załagodzić i celnicy normalnie pracują.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piotr25   

Już Ci odpowiadam co się zmieniło. Powstały sądy 24 godzinne, które PO teraz chce spaprać, dzięki temu znacząco spadła przestępczość (więc nie ma co się dziwić, że w więzieniach wygrało znacznie PO), Polska miała wzrost gospodarczy na poziomie 6%, spadło bezrobocie (Tylko mi nie odpowiadaj, że to zasługa Belki czy przeszłych rządów). Polska zaczęła prowadzić twardą politykę międzynarodową i dbać o swoje interesy. Poza tym wielcy magnaci obecnej Polski mogli zostać pociągnięci do odpowiedzialności za swoje przestępstwa i nie mogli czuć się bezkarnie tylko dlatego że mają wpływy i pieniądze. A teraz wszystko wraca do "normalności" czyli do bani.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Powstały sądy 24 godzinne, które PO teraz chce spaprać, dzięki temu znacząco spadła przestępczość

Miały służyć czemu? Chuliganom. A służą skazywaniu pijanych kierowców. Poważniejsze sprawy kończą się w normalnych sądach tak samo chuligańskie wybryki, lepszy adwokat i sprawa już się będzie ciągła.

(więc nie ma co się dziwić, że w więzieniach wygrało znacznie PO)

Co z tego? Czy to, że na PiS głosują mniej wykształceni ludzie oznacza, że są tam sami idioci?

Polska miała wzrost gospodarczy na poziomie 6%, spadło bezrobocie (Tylko mi nie odpowiadaj, że to zasługa Belki czy przeszłych rządów).

Oczywiście, że na to pracowały inne rządy. Do tego prosperity na świecie, trudno temu zaprzeczyć i kasa od UE. Szkoda, że inny rząd nie stał na czele Polski jeszcze przed 2 laty wykorzystałby to pewnie lepiej.

Polska zaczęła prowadzić twardą politykę międzynarodową i dbać o swoje interesy.

Co zyskaliśmy? Politykę ocenia się po skuteczności, a nie stylu jej prowadzenia.

Poza tym wielcy magnaci obecnej Polski mogli zostać pociągnięci do odpowiedzialności za swoje przestępstwa i nie mogli czuć się bezkarnie tylko dlatego że mają wpływy i pieniądze.

Nazwiska.

Znając PiS celników dałby "do kamaszy", zablokowałby im komórki, mówiłby, że inne szatany są wśród nich i, że niemieckie media ich atakują, a celnicy zagrażają bezpieczeństwu państwa i wysłaliby tam pewnie policje na celników, że tak powiem różnica w stylu jest ogromna.

Masz racje Norton. Było nie najlepiej, ale dogadał się rząd z celnikami bez większych oporów wojowania i straszenia. Do tego rząd nie dał im wszystkiego co chcieli, a jest spokój.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piotr25   

Co do sądów 24 godzinnych to nie masz racji. A choćby nawet pijani kierowcy. To nie jest to problem według Ciebie?

//Adm. To jest nie na temat. Upominam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.