Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

Gdzie, co, za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

jachu   

Zakładam typowo spamerki wątek, w którym będziemy wypisywać jakie książki kupilśmy ostatnio, za ile oraz gdzie :lol: Wszystko ze szczegółami :mrgreen: Oczywiście, aby uniknąć typowego spamowania, przestrzegam przed takimi wpisami: Rafał Kosik - "Mars", Empik, 15 zł" :mrgreen: Proponuję, żeby rozwinąć wypowiedź choćby do dodatkowych dwóch-trzech zdań, mówiących o czym jest książka, a jak jest możliwość, to dorzucenie linka z okładką :lol:

Ja zacznę: przed chwilą kupiłem książkę Zdzisława Stąpora "Berlin 1945" z serii "Historyczne Bitwy" wydawnictwa Bellona. Zakupu dokonałem za pośrednictwem serwisu aukcyjnego Allegro za sumę 14 zł + 5 zł koszt przesyłki.

Link do zakupu

Książka opowiada o bitwie o Berlin, czyli działaniach zbrojnych w 1945, mających na celu zdobycie Berlina i ostateczne pokonanie hitlerowskich Niemiec, co pozwoliłoby na zakończenie II Wojny Światowej w Europie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

"Ostatnio", w moim mniemaniu oznacza w ciągu miesiąca:)

Przez http://ksiegarnia.bellona.pl/ zakupiłem:

1. "Zygmunt III Waza", Henryk Wisner, Ossolineum

http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=2317 Książka o moim ulubieńcu, bardzo dobra. W Bellonie kosztowała akurat 23 zł (warto, naprawdę warto!).

2. "Hammerstein 1627", Paweł Skworoda, Bellona

http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=1795 Pozycja o okresie wojny polsko - szwedzkiej 1626 - 1629, polecam, cena 18,40 zł.

3. "Cedynia 972", Paweł Rochala, Bellona

http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=191 Podobno świetna (jeszcze nie czytałem), warto ją jednak przeczytać, choćby dla poznania wojskowości polskiej i niemieckiej oraz dla poznania tego co przed Mieszkiem było.

I "bardzo ostatnio" książka "Iwan Groźny" Andrzeja Andrusiewicza, Świat Książki. http://alejka.pl/iwan_grozny_3.html Zamówiłem przez "Kkk" lub "Świat Książki", niestety dokładnie nie pamiętam :mrgreen: (dostałem katalog do ręki i wybrałem, ja tam na okładkę katalogu nie patrzę).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Ja zacznę: przed chwilą kupiłem książkę Zdzisława Stąpora "Berlin 1945" z serii "Historyczne Bitwy" wydawnictwa Bellona.

Przyznam szczerze, że pozycja nie jest oceniana zbyt wysoko przez ludzi zainteresowanych tematem. To już znacznie lepszym rozwiązaniem było by chyba poszukanie "Ostatniej bitwy" Ryan'a. Raz że książka napisana przez jednego z najlepszych pisarzy zajmujących się tematyką drugowojenną, a dwa wysoko oceniana przez czytelników.

Ja natomiast ostatnio zakupiłem dwie pozycje za pomocą internetu. Pierwsza to "Wojna peloponeska" Tukidydesa . Kim był Tukidydes nikomu chyba tłumaczyć nie muszę, każdy na tym forum powinien wiedzieć o nim cokolwiek. Cena 22+6 zł za przesyłkę, kupowane na allegro.

Druga pozycja to "Od września do września" Zygmunta Jędrzejewskiego, wspomnienia żołnierza walczącego praktycznie od samego początku II WŚ. Samo to nie jest w sobie niczym szczególnym, ale tym co sprawia że jest to pozycja wysoko ceniona jest fakt, iż to tak naprawdę jedna z ledwie kilku pozycji dotykających bezpośrednio udziału batalionu "Czata 49" w PW. Cena 15+7 zł za przesyłkę, kupowane w Antykwariat.waw.pl , zdjęcia brak.

Natomiast zakup z którego jestem nadzwyczaj szczęśliwy, to "Akcje zbrojne podziemnej Warszawy" Tomasza Strzembosza , kupione za 4 zł w mojej instytutowej bibliotece, taniej się chyba już nie da. A trzeba przyznać, że jest to pozycja człowieka uważanego za autorytet w sprawach polskiego ruchu oporu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
Przyznam szczerze, że pozycja nie jest oceniana zbyt wysoko przez ludzi zainteresowanych tematem.
No cóż, przykro mi czytać takie rzeczy z klawiatury wielkiego znawcy tematu Drugiej Wojny Światowej :lol: Nie jestem specjalnym miłośnikiem tego okresu historycznego, choć jak każdy okres - ma bardzo interesujące tło polityczne, które dla mnie osobiście jest najważniejsze. Jeśli ta książka będzie niewypałem, to trudno - pogodzę się z tym i przeczytam, com kupił :mrgreen: Tematyka jest bardzo ciekawa, więc nie może to być aż taki gniot :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Jeśli ta książka będzie niewypałem, to trudno - pogodzę się z tym i przeczytam, com kupił :mrgreen:

Aż tak źle to nie jest. Książka nie jest oceniana wysoko, ale nie znaczy to, że jest gniotem, których w serii HB-ków drugowojennych jest całkiem sporo. Książka jest napisana dość suchym językiem (przynajmniej jak się porówna to z Beevorem i Ryan'em), niektórym brakuje w niej trochę dokładniejszym opisów sił obu stron. Jednak ogólnie nie jest zła, na pewno nie musisz żałować jej zakupu. Jeśli chodzi o HB-ki z okresu II WŚ, to polecam np. "Charków-Donbas 1943" Łukasza Przybyło (Morden z dws-u), "Siedmiogród 1944" Marcina Sowy, "El-Alamein 1942" Stefana Czmura czy też "Lwów 1939" Wojciecha Włodarkiewicza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

A w ogóle dlaczego ten temat został nazwany "spamerskim wątkiem"? On jest bardzo przyjemny, powoduje u mnie nagłą chęć kupowania książek skoro inni się z tym nie obijają :mrgreen:

Dostałem przed chwilą propozycję wybrania książki i wybrałem książkę Antoniego Mączaka "W czasach potopu", Wydawnictwo Dolnośląskie. http://www.lideria.pl/sklep/opis?nr=56890

Cena: 24,90 zł. Zamawiam z katalogu "Kkk". "Kkk" książkę opisało słowami: Książka przedstawai konflikty XVII stulecia, kontrastując ówczesną Rzeczpospolitą z niektórymi jej przeciwnikami, zwłaszcza ze Szwecją i Prusami - Brandenburgią. Porównuje interesy, siły i losy głównych uczestników konfliktu zwanego u nas "potopem".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

W weekend byłem chory, więc kompletnie wyleciał mi z głowy fakt, iż w niedzielny poranek kupiłem sobie kolejną książkę 8) Tym razem jest to pozycja autorstwa Shay McNeal "Ocalić cara Mikołaja II" wydawnictwa Świat Książki. Zakupu dokonałem za pośrednictwem serwisu aukcyjnego Allegro za sumę 9,99 zł. Impulsem, który spowodował, iż wahałem się tylko krótką chwilę, był fakt, iż sprzedawca jest mieszkańcem Szczecina. W związku z tym nie będzie problemów z umówieniem się na odbiór osobisty, a koszty przesyłki będą zerowe :)

Link do zakupu

Książka opisuje końcowe lata życia ostatniego cara Rosji - Mikołaja II i jego rodziny oraz możliwe warianty jego ocalenia przed rozstrzelaniem przez bolszewików na rozkaz Lenina.

[ Dodano: 2007-12-07, 17:58 ]

W dniu dzisiejszym korzystając z promocji świątecznej w szczecińskiej księgarni, zaopatrzyłem się w dwie kolejne pozycje z serii "Historyczne Bitwy" wydawnictwa Bellona. Tym razem są to następne książki opisujące mój ulubiony okres historii powszechnej, czyli czasy Imperium Romanum. Zakupiłem:

* Paweł Rochala "Las Teutoburski 9 rok n.e." - 19,68 zł (okładka);

* Tomasz Romanowski "Alezja 52 p.n.e. " - 20,56 zł (okładka).

Myślę, że zrobiłem sobie fajny prezent na święta :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   

"Zabić Rasputina. Prawdziwi zabójcy szalonego mnicha" Andrew Cooka. Książkę kupiłem w Empiku, kosztowała: 29,80 zł. Tematyka mnie interesuje, i szykuje się ciekawa lektura.

Jedzie do mnie "Boże Igrzysko" Normana Davies'a, tym razem skorzystałem ze strony internetowej Empiku (bo taniej), kosztowała: 101,20 zł. Miałem pewne wątpliwości, ale stwierdziłem, że w końcu raz się żyje 8) http://www.empik.com/produkt?productId=229...Historia_Polski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   

Pobuszowałam we wrocławskim Centrum Taniej Książki i kupiłam między innymi "Studium historii" Arnolda J. Toynbee'a (normalnie kosztuje 105 zł, ja zapłaciłam za nówkę 42 zł). Mam nadzieję, że niedługo do tej książki dojrzeję, bo póki co nie rozumiem kompletnie nic. Ale była okazja, to kupiłam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Przed chwilą wypatrzyłem ciekawą książkę na serwisie aukcyjnym Allegro, którą postanowiłem zakupić. Jest to kolejna pozycja z serii "Historyczne Bitwy" wydawnictwa Bellona, a jednocześnie dotycząca mojego ulubionego okresu historii, czyli Rzymu

Chodzi o książkę autorstwa Krzysztofa Kęcieka "Benewent 275 p.n.e." za 30 zł.

Link do zakupu 8)

Otworzyłem paczki znalezione pod choinką i dostałem dwie książki o Starożytnym Rzymie :mrgreen:

Dostałem:

* Paweł Rochala "Imperium u progu zagłady. Najazd Cymbrów i Teutonów" - od dziewczyny, która prezent przekazała przez mojego ojca (okładka);

* Rupert Matthews "Rzym mroczny, ponury i krwawy" - od brata okładka).

Fantastyczne prezenty na święta :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Oprócz Mączaka pod choinką znalazłem Jerzego Besalę "Barbara Radziwiłłówna i Zygmunt August" ( http://www.ksiegarnia.wysylkowa.pl/index.p...8&nr=797996 )

Lista książek się wydłuża, nie dość, że mam przeczytać nudne podręczniki Operonu, książki na temat konkursowych postaci (m.in. Maczek, Piłsudski) to jeszcze do tego andrusiewiczowy "Iwan Groźny", Besala, Mączak...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Pod choinką znalazłem:

"Wojnę w Afryce 1940-43" Janusza Piekałkiewicza,

"Tankistę" Evgenija Biessonowa,

"Wojnę polsko-jaruzelską. Stan wojenny w Polsce 13 XII 1981-22 VII 1983" Andrzeja Paczkowskiego.

Będzie co czytać :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Wraz z Mikusiem pojawiły się u mnie trzy nowe pozycje:

Norman Davies [/url] "Boże Igrzysko" , to już moja trzecia po "Europie" i "Powstaniu '44" pozycja tego brytyjskiego historyka, jednego z najlepszych, jeśli chodzi o warsztat pisarski.

Piotr Rozwadowski "Wojsko Powstania Warszawskiego" , pozycja zapowiada się naprawdę interesująco. Wiele interesujących schematów dotyczących struktur oddziałów powstańczych, zmiany jakie w nich następowały wraz z rozwojem walk, zwięzły opis znaczenia Warszawy dla sytuacji na froncie i aż 21 stron bibliografii.

Do tego "Wiersze" K.K. Baczyńskiego, a konkretnie zbiór kilkudziesięciu wierszy tego wielkiego poety, brakuje mi kilku, jak choćby "Rodzicom", ale jest mój ukochany "Elegia o...[chłopcu polskim]".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   
Norman Davies [/url] "Boże Igrzysko" , to już moja trzecia po "Europie" i "Powstaniu '44" pozycja tego brytyjskiego historyka, jednego z najlepszych, jeśli chodzi o warsztat pisarski.

Ja także ją dostałem :mrgreen: . Okazało się, że mój kochany tatuś nie zamówił, jak twierdził, książki przez internet tylko podarował mi ją pod choinkę. Jestem w tym momencie na 37 str. :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Pozycja o której myślałem już od dłuższego czasu, aż w końcu zdecydowałem się na nią: "Powstanie Warszawskie 1944 w dokumentach służb specjalnych" pod. red. prof. Janusza Zawodnego . Dwujęzyczna pozycja, prawdziwa cegła (1428 stron), zawiera wiele interesujących dokumentów, jak choćby protokoły z przesłuchać Mazurkiewicza (zwłaszcza fragmenty poświęcone "Radosławowi" interesują mnie najbardziej, z relacji ludzi, którzy już zapoznali się z tą pozycją wynika, że są one potwierdzeniem wspaniałej klasy dowódcy KeDywu, który podczas przesłuchać podawał tylko pseudonimy osób żyjących a tylko w przypadku martwych używał nazwisk) Szostaka, Pluty-Czachowskiego, Rzepeckiego, żołnierzy RONA, von dem Bacha, Geibla, Stahela czy też najróżniejsze meldunki Kampfgruppe "Reinefarth" czy też "Reck". Potężna pozycja do czytania na spoooory kawałek czasu. Kosztowała co prawda razem z przesyłką koło 66 zł, ale jak na 1400 stron myślę, że warto było. Mam nadzieję, że do końca tygodnia ją dostanę. A co najlepsze ma to być dopiero pierwszy tom:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.