Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Panna Karolina

Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Krąg"

Recommended Posts

Czy ktoś z brał może udział w konkursie „Krąg” i mógłby się podzielić swoim doświadczeniem? Muszę podjąć decyzję czy chcę wziąć w nim udział (właściwie już się zdecydowałam) ale jestem ciekawa Waszych opinii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak przeglądałem pytania dla LO to są do zrobienia spokojnie, więc konkurs trudny nie jest, więc pewnie gratyfikacji przy maturze nie ma, ale fajne nagrody rzeczowe są : )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

Konkurs jest przeznaczony dla klas V-VI szkół podstawowych, gimnazjów, liceów oraz szkół zawodowych. Wszystko jest podane na stronie konkursu, trzeba tylko poszukać:wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
dzionga   

Biorę w tym udział, ma być 13 stycznia w tym roku. Są dwie formy uczestnictwa. Jedna z nich to zrobienie pracy indywidualnej (np. album), a druga to test+ zadanie opisowe z historii swojego regionu (trzeba będzie o Zamościu poczytać ;) ). Tematem przewodnim są skarby kultury narodowej.

Ktoś jeszcze bierze udział?

http://zlotoryja.pro24.pl/ksztalcenie/konk.../krag_2005.html A to regulamin.

Share this post


Link to post
Share on other sites
dzionga   

Ja chyba mogę zapomnieć o Kręgu, bo tego dnia mam maturę próbną z historii bodajże... Szkoda, jakby mi coś wyszło z tego mogłabym mieć 6 z historii...

Share this post


Link to post
Share on other sites
dzionga   

Pisał ktoś? Mi się udało, bo dostosowali porę do maturzystów. Pytania nie były trudne, część opisowa pozostawała duże pole do popisu. Dla niezorientowanych- zadanie polegało na opisie najważniejszego wg Ciebie najważniejszego historycznego zdarzenia w regionie. Podejrzewam, że większość pisała o obleganiu Zamościa przez Szwedów albo Chmielnickiego, wiem, że niektórzy pisali o założeniu Zamościa, kolega o unii w Lublinie, ktoś tam o pacyfikacji swojej miejscowości, a ja naskrobałam o wysiedleniach na Zamojszczyźnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zobaczymy. ;3 no zglos sie, zglos.

Edit:

Jak nie zaczniecie sie zglaszac tym samym powiadamiajac, ze oddacie prace, to konkurs odwolam...

Ludziee, warto. Nawet o same skladniki nie chodzi, ale o sprawdzenie samego siebie, swoich mozliwosci...

Share this post


Link to post
Share on other sites
kalki   

Pisałem za jakąś dziewczynę w szkole i zająłem 2 miejsce w woj. wielkopolskim ;)

Na szczęście dyplom i nagroda książkowa trafiła do mnie, co nie zmienia faktu, że na stronie oficjalnej konkursu koleżanka jest wyszczególniona. Takie to przekręty w mojej szkole tworzyli. :P

Edited by kalki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.