Jump to content

Ramirro

Użytkownicy
 • Content count

  40
 • Joined

 • Last visited

About Ramirro

 • Rank
  Ranga: Student
 1. czy to jest może konkurs na napisanie eseja o historii swojego regionu w czasie trwania I wojny światowej??..
 2. Pryncypat wprowadzony przez Oktawiana, czy dominat zapoczątkowany przez Dioklecjana? Jakie widzicie pozytywy tych podustrojów a jakie negatywy?? Który przyniósł cesastwu rzymskiemu wieksze korzyści??
 3. Historia - konkurs kuratoryjny

  Wolałbym , żeby byly szczegółowe i zeby wszystko bylo podzielone na dwa etapy. Pierwszy etap bedzie pewnie malo szczegolowy, a drugi?? Przecież to historia całego świata... jak sie można tego nauczyc w dwa miesiące??
 4. W kościele rzymskokatolickim uzywa się opłatków i białego wina, a w kościele greckokatolickim chela i czerwonego wina. Sa to jednak mało istotne zmiany. W kościele prawosławnym obowiązuje kalendarz juliański, dlatego istnieje przesunięcie wszystkich świąt o 13 dni. W 1965 roku przedstawiciele kościoła grecko i rzymsko -katolickiego uznali schizmę wchodnią za winę obu stron i zrzucili klątwy... xD [ Dodano: 2007-09-09, 03:03 ] W kościele rzymskokatolickim uzywa się opłatków i białego wina, a w kościele greckokatolickim chela i czerwonego wina. Sa to jednak mało istotne zmiany. W kościele prawosławnym obowiązuje kalendarz juliański, dlatego istnieje przesunięcie wszystkich świąt o 13 dni. W 1965 roku przedstawiciele kościoła grecko i rzymsko -katolickiego uznali schizmę wchodnią za winę obu stron i zrzucili klątwy... xD :wink:
 5. Belizariusz Cesarzem Zachodu?

  Belizariusz cesarze to moim zdaniem dość dziwny pomysł. Ziemie zdobyte w północnej Afryce, Hiszpani i środkowej i wschdnie Italii <Egzerchat Raweński> były na krótko pod kontrolą Bizancjum, by mówić tu jakichś szczególnych sukcesach. Plan był bardzo dobry, ale jego wykonanie słabe. Justynian mógł wykorzystać starą, ale jakże efektywną technikę "dzielenia i rżadzenia".
 6. Natura Imperiów

  Według mnie imperium może być tylko jedno, bo gdy jest ich więcej, wtedy zatracają swoje wartości. Musza byc przede wszystkim uniwersalne łączące wiele kultur, niezwykle tolerancyjne, mające scentralizowaną władzę i dobrych przywódców. USA można zaliczyć do imperium, bo Rosja juz nim była, a Chiny nie maja jeszcze zadatków. Jednak nowożytne imperia szybko upadają. Każde imperium musi upaść, bo nie ma imperium doskonałego, nawet rzymskie owym nie było. Wystarczy, że znajdzie się jeden powód, który z czasem będzie narastał. Jeśli imperium nie zostanie zniszczone przez wrogów, zniszczy się samo "od środka". [ Dodano: 2007-09-09, 02:31 ] Według mnie imperium może być tylko jedno, bo gdy jest ich więcej, wtedy zatracają swoje wartości. Musza byc przede wszystkim uniwersalne łączące wiele kultur, niezwykle tolerancyjne, mające scentralizowaną władzę i dobrych przywódców. USA można zaliczyć do imperium, bo Rosja juz nim była, a Chiny nie maja jeszcze zadatków. Jednak nowożytne imperia szybko upadają. Każde imperium musi upaść, bo nie ma imperium doskonałego, nawet rzymskie owym nie było. Wystarczy, że znajdzie się jeden powód, który z czasem będzie narastał. Jeśli imperium nie zostanie zniszczone przez wrogów, zniszczy się samo "od środka". :wink:
 7. Dlaczego średniowiecze się skończyło?

  Zmierzch średniowiecza to wiek XIV-XV. Średniowiecze rozpoczęło się upadkiem cesarstwa zachodnio-rzymskiego, a zakończyło upadkiem cesarstwa wschodniorzymskiego. Upadek Konstantynopola jednego z największych miast starożytności i średniowiecza nie było jedyną przyczyną. Rodziły sie nowe poglądy. Zaczęto wypierać stereotypy, rozwijały się nowe kierunki... Do upadku "stolicy średniowiecza" przyczyniło się wiele czynników m.in samodzielny Monopon Wenecji, który wygrała walke o przewodnictwo z Genua, najazdy Arabów, Longobardów..., osłabienie ekonomiczne.
 8. Muzyka

  ... Nie jestem pewien, ale są. Moja "koleżanka" z LO słucha jakiegoś "starożytnego" metalu i co gorsze ten metal nie jest zwykły tylko jakiś "magiczny"?...Ten zespół nosi nazwę Tutenhamon, ale nie jestem pewien. Są...a przynajmniej jest...
 9. Mundurki szkolne

  W sumie to te mundurki to nie najgorszy pomysł biorąc pod uwagę szalone pomysły Romka. Nie zapominajcie, że mogło to być logo z napisem LPR i miniaturą Romka. To byłby bardzo integracyjny pomysł i przy okazji część kampani "wyborczej". Dobrze, że w naszej szkole ksiądz się kazał podobnie ubierać, ale o swoim "nakazie" za pare dni zapomni. Wolnośc, Równość i braterstwo... xD :mrgreen:
 10. Technika vs. Liczebność

  Moim zdaniem Arabowie byli już lekko wykończeni nieustannymi podbojami. Mieli do przejścia trudne tereny. W państwie narastał chaos, który się ujawnił w VIII wieku. W tym wypadku wygrałay raczej morale niż taktyka. Karol Młot walczył z wielką determinacją, bo przecież dokonał wielkiego czynu zatrzymał ekspansje Arabów na Europę. chwała mu za to...
 11. Historia - konkurs kuratoryjny

  ...Super historia całego świata...Mam nadzieje, że mi sie trafi materiał taki jak co roku...przynajmniej podobny...To jest pierwzy etap czy obydwa??Jeśli pierwszy, to wolę nie wiedzieć co będzie w drugim...super jak tak będzie w tym roku wyglądał konkurs kuratoryjny to po prosu supper ;/ :x :x
 12. Mundurki szkolne

  Nie skurczy tylko zafarbuje nogi i korpus xD lol hehehehehe albo się kolory zmyją...no pomyslcie przecież w tych mundurkach Romuś musiał ukryc jakiegos joke'a. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 13. Historia - konkurs kuratoryjny

  U nas jest takie zarządzenie.
 14. Ptolemeusze

  Aleksander Macedoński powinien pomysleć o tym, co do tej pory uczynił i za zycia wybrać swego następce. Umierając mógł wybrac następce.... Tak więc całe jego ziemie zostały zagarniete przez diadochów i ucierpiał na tym sam Egipt. Egipt w tych czasach był " w dobrej formie", a wprowadzenie w nim obcojęzycznej dynasti jedynie go osłabiło.
 15. Według mnie to "depesza emska", ktora jak na swoje czasy wywoła równie ciekawy konflikt jak "prowokacja gliwicka"
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.