Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Izrael, Palestyna, Arabowie...

Rekomendowane odpowiedzi

666   

- Jeżeli 30 września odniesiemy porażkę możemy oczekiwać kolejnej wojny, a w przyszłych latach także kolejnych - powiedział król Jordanii Abdullah II w programie telewizyjnym. Na ten dzień zaplanowana jest bowiem kolejna tura rozmów pokojowych pomiędzy Izraelem a Palestyńczykami – informuje serwis CNN.

Zgadzam się z królem Abdullahem II że załamanie się obecnej tury rozmów w związku z wygaśnięciem izraelskiego moratorium może doprowadzić z czasem do kolejnej wojny. Obawiam się jednak że jeżeli do niej dojdzie, to utonie w niej cały region a może i świat, ponieważ nie wierzę aby w razie jej wybuchu ONZ zdołała zapanować nad sytuacją. Nawet w tej chwili nad nią nie panuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
- Jeżeli 30 września odniesiemy porażkę możemy oczekiwać kolejnej wojny, a w przyszłych latach także kolejnych - powiedział król Jordanii Abdullah II w programie telewizyjnym. Na ten dzień zaplanowana jest bowiem kolejna tura rozmów pokojowych pomiędzy Izraelem a Palestyńczykami – informuje serwis CNN.

Zgadzam się z królem Abdullahem II że załamanie się obecnej tury rozmów w związku z wygaśnięciem izraelskiego moratorium może doprowadzić z czasem do kolejnej wojny. Obawiam się jednak że jeżeli do niej dojdzie, to utonie w niej cały region a może i świat, ponieważ nie wierzę aby w razie jej wybuchu ONZ zdołała zapanować nad sytuacją. Nawet w tej chwili nad nią nie panuje.

Takich rozmów ostatniej szansy było już kilkadziesiąt, jak dotąd i to w znacznie bardziej napiętej sytuacji międzynarodowej nie wynikł z tego konflikt, który by pochłonął cały świat.

Snucie wizji apokaliptycznych; i to w każdym nieomal opisywanym przez siebie temacie; nie świadczy o przenikliwości czy głębokości analiz.

ONZ od dawna nie jest gwarantem stabilności żadnego regionu tak więc nie ma co się zbytnio przejmować niemocą tej organizacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Tak to już jest że z upływem czasu zmieniają się realia i z pozoru podobne wydarzenia prowadzą do zupełnie różnych skutków.

Jeszcze trzy lata temu kolejna wojna bliskowschodnia była by po prostu kolejną wojną bliskowschodnią po której proces pokojowy zaczął by się od nowa. Ale nie dzisiaj.

30 września odbędzie się kolejna tura rozmów izraelsko-palestyńskich.

A subiektywnie odczuwana słabość ONZ ma bardzo duże znaczenie, ponieważ obniża rangę apeli ONZ w poszczególnych sprawach. Niepokojące jest również to że RB ONZ została zupełnie zdominowana przez jedno państwo - USA, które manipulują RB.

Edytowane przez Florek-xxx

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Jeszcze trzy lata temu kolejna wojna bliskowschodnia była by po prostu kolejną wojną bliskowschodnią po której proces pokojowy zaczął by się od nowa. Ale nie dzisiaj.

A skąd to wiesz?

A subiektywnie odczuwana słabość ONZ ma bardzo duże znaczenie, ponieważ obniża rangę apeli ONZ w poszczególnych sprawach.

Od dłuższego czasu wiadomo, ze ONZ jest słabe i nie jest w stanie podjąć bardziej zdecydowanych kroków

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tak to już jest że z upływem czasu zmieniają się realia i z pozoru podobne wydarzenia prowadzą do zupełnie różnych skutków.

Jeszcze trzy lata temu kolejna wojna bliskowschodnia była by po prostu kolejną wojną bliskowschodnią po której proces pokojowy zaczął by się od nowa. Ale nie dzisiaj.

30 września odbędzie się kolejna tura rozmów izraelsko-palestyńskich.

A subiektywnie odczuwana słabość ONZ ma bardzo duże znaczenie, ponieważ obniża rangę apeli ONZ w poszczególnych sprawach. Niepokojące jest również to że RB ONZ została zupełnie zdominowana przez jedno państwo - USA, które manipulują RB.

To nie jest subiektywna, a całkiem obiektywna słabość tej instytucji.

Ranga apeli ONZ jest od dawna znikoma.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Tylko że to akurat źle.

Bo zamiast "Mam rację bo moje postępowanie jest zgodne z Kartą Narodów Zjednoczonych", coraz częściej będzie "Mam rację bo mam pociski balistyczne z głowicami jądrowymi*".

- Haha. A ja mam pociski balistyczne z głowicami jądrowymi i system anty-balistyczny.

- Tylko że moje pociski balistyczne pokonają każdy system obrony anty-rakietowej.

- Sprawdźmy...

Przedłużenie przez Izrael moratorium może uratować bliskowschodni proces pokojowy.

Tylko jakie powody Izrael ma do przedłużenia tego moratorium ?

Bo strona palestyńska zaakceptowała wstępny warunek rozmów Izraela ? Nie zrobiła tego.

Bo ONZ o to apeluje ? Marzenie ściętej głowy...

Bo USA tego żądają ? Za miesiąc władza administracji Obamy będzie symboliczna.

Należy postawić dwa zasadnicze pytania:

- Dlaczego Izrael nie chce przedłużyć moratorium ?.

Odpowiedź jest oczywista - ponieważ środowiska żydowskich osadników naciskają na rząd.

- W zamian za co rząd Izraela jest gotowy przedłużyć moratorium.

Trzeba mu coś zaproponować. Np. dwa dywizjony F-22, kilkaset nowoczesnych bomb kierowanych, lub duży pakiet inwestycyjny w izraelski przemysł obronny.

* - obecnie pociski rakietowe ziemia-ziemia o zasięgu kilkuset kilometrów są już powszechnie dostępne.

Posiadają je nawet takie "potęgi" jak Hezbollah czy Sudan. Szybko rozprzestrzenia się również broń jądrowa.

Obecnie w trakcie prac nad bombą atomową jest Birma. Wkrótce małe, taktyczne głowice jądrowe będą na świecie równie powszechnie dostępne co rakiety Scud.

Edytowane przez Florek-xxx

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Tylko że to akurat źle.

Bo zamiast "Mam rację bo moje postępowanie jest zgodne z Kartą Narodów Zjednoczonych", coraz częściej będzie "Mam rację bo mam pociski balistyczne z głowicami jądrowymi*"

ONZ powstało z tego co pamietam jakoś w październiku 1945, chyba nie powstrzymało żadnego konfliktu. Sory ale dla mnie to organizacja bezsilna a takie teksty jak mówisz o zgodności działań z karta narodów itd przypominają mi rzymskie wysiłki ku bellum iustum ot uzasadnienie czasem bywa potrzebne.

ktoś kiedyś powiedział, ze bomba atomowa i wzajemny strach przed wzajemnym zniszczeniem USA i ZSRR więcej zrobiły dla pokoju niz ONZ...

Obecnie w trakcie prac nad bombą atomową jest Birma. Wkrótce małe, taktyczne głowice jądrowe będą na świecie równie powszechnie dostępne co rakiety Scud.

a już myślałem, ze powiesz, ze jak kajzerki

Odpowiedź jest oczywista - ponieważ środowiska żydowskich osadników naciskają na rząd.

- W zamian za co rząd Izraela jest gotowy przedłużyć moratorium.

Trzeba mu coś zaproponować. Np. dwa dywizjony F-22, kilkaset nowoczesnych bomb kierowanych, lub duży pakiet inwestycyjny w izraelski przemysł obronny.

A nie przesadzasz/ Izrael nie jest krajem jednorodnym, a jego społeczeństwo jest podzielone jak każde inne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oficjalną nazwą (uznaną przez ONZ) państwa znanego niegdyś jako Birma jest teraz Myanmar (Pyidaungzu Myanma Naingngandaw).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ad florek-xxx:

Tylko że to akurat źle.

Bo zamiast "Mam rację bo moje postępowanie jest zgodne z Kartą Narodów Zjednoczonych", coraz częściej będzie "Mam rację bo mam pociski balistyczne z głowicami jądrowymi*".

- Haha. A ja mam pociski balistyczne z głowicami jądrowymi i system anty-balistyczny.

- Tylko że moje pociski balistyczne pokonają każdy system obrony anty-rakietowej.

- Sprawdźmy...

To stenogram posiedzenia RB ONZ czy taka dywagacja kolegi?

Na kartę NZ to powołują się Ci którym jest to wygodne, bądź są zbyt słabi by obronić swych racji w innych sposób.

Mam rację bo mam pociski balistyczne z głowicami jądrowymi

Taka jest właśnie rzeczywistość, a autorytet ONZ i jej RB m.in. jest właśnie na tym zbudowany.

Nie ma co się obrażać na rzeczywistość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kk89   

Izrael sam przyczynia się do konfliktu z Arabami. Dlatego że Izrael traktuje arabów gorzej i do wielu miejsc nie mogą wchodzić i Izraelu działają swobodnie partie które wzywają do mordowania Arabów np Nasz dom Izrael partia stworzona przez rosyjskiego Żyda. Bojówki Syjonistyczne same używały terroru i wysadzili hotel Dawid Jerozolimie. Napadali na Angielskich żołnierzy. Sam Izrael posiada sporo głowic Jądrowych i nikt tego nie kontroluje i nie wiedzieć czemu nie pozwalają innym arabskim krajom nieć rakiet . Bojówki Syjonistyczne po powstaniu Izraela wyrzucili tysiące Arabów z ich domów. Ataki na żołnierzy Izraela przypominają napadanie żołnierzy Nazistowskich na ludność cywilną. Internecie można znaleźć wiele przykładów bestialstwa Izraelskich żołnierzy. USA sponsoruje Izrael i pieniądze idą na Zbrojenia. Bo Syjonizm to ideologia Rasistowska i Imperialna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Izrael sam przyczynia się do konfliktu z Arabami. Dlatego że Izrael traktuje arabów gorzej i do wielu miejsc nie mogą wchodzić i Izraelu działają swobodnie partie które wzywają do mordowania Arabów np Nasz dom Izrael partia stworzona przez rosyjskiego Żyda. Bojówki Syjonistyczne same używały terroru i wysadzili hotel Dawid Jerozolimie. Napadali na Angielskich żołnierzy. Sam Izrael posiada sporo głowic Jądrowych i nikt tego nie kontroluje i nie wiedzieć czemu nie pozwalają innym arabskim krajom nieć rakiet . Bojówki Syjonistyczne po powstaniu Izraela wyrzucili tysiące Arabów z ich domów. Ataki na żołnierzy Izraela przypominają napadanie żołnierzy Nazistowskich na ludność cywilną. Internecie można znaleźć wiele przykładów bestialstwa Izraelskich żołnierzy. USA sponsoruje Izrael i pieniądze idą na Zbrojenia. Bo Syjonizm to ideologia Rasistowska i Imperialna.

Napadali na Angielskich żołnierzy

Ja Ciebie zmartwię również Arabowie napadali, zapraszam do przejrzenia stron "Półksiężyc i swastyka" Klausa Michaela Mallmanna i Martina Cüppersa

Poza tym co ma napadanie na brytyjskich żołnierzy do obecnego tła konfliktu bliskowschodniego?

Dlatego że Izrael traktuje arabów gorzej

Ty też jak widać ich zbytnio nie poważasz skoro piszesz o nich z małej litery.

Nasz dom Izrael partia stworzona przez rosyjskiego Żyda

Nie do końca ścisłe, jeśli już to radzieckiego, a właściwie to mołdawskiego.

Wskaż źródło swej wiedzy i zacytuj wypowiedź kiedy to Lieberman nawoływał do mordowania. Jeszcze nie widziałem postu kolegi ze wskazaniem źródła, to jakiś nowy typ argumentacji?

Sam Izrael posiada sporo głowic Jądrowych i nikt tego nie kontroluje i nie wiedzieć czemu nie pozwalają innym arabskim krajom nieć rakiet

Jak na razie to całkiem sprawnie kontrolę sprawuje sam Izrael.

Jeśli kolega nie rozumie czemu się temu przeciwstawiają to zaprawdę nie powinno się wypowiadać w tym akurat temacie.

Przecież to oczywiste...

Ataki na żołnierzy Izraela przypominają napadanie żołnierzy Nazistowskich na ludność cywilną.

To kolega broni tych Arabów czy nie, bo powyżej zostali Arabowie przyrównani do nazistów.

Bo Syjonizm to ideologia Rasistowska i Imperialna.

A w których punktach?

Może kolega, poza swą opinią, podać przykłady opierając się na pracach i publikacjach znanych ideologów syjonizmu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kk89   
Napadali na Angielskich żołnierzy

Ja Ciebie zmartwię również Arabowie napadali, zapraszam do przejrzenia stron "Półksiężyc i swastyka" Klausa Michaela Mallmanna i Martina Cüppersa

Poza tym co ma napadanie na brytyjskich żołnierzy do obecnego tła konfliktu bliskowschodniego?

Dlatego że Izrael traktuje arabów gorzej

Ty też jak widać ich zbytnio nie poważasz skoro piszesz o nich z małej litery.

Nasz dom Izrael partia stworzona przez rosyjskiego Żyda

Nie do końca ścisłe, jeśli już to radzieckiego, a właściwie to mołdawskiego.

Wskaż źródło swej wiedzy i zacytuj wypowiedź kiedy to Lieberman nawoływał do mordowania. Jeszcze nie widziałem postu kolegi ze wskazaniem źródła, to jakiś nowy typ argumentacji?

Sam Izrael posiada sporo głowic Jądrowych i nikt tego nie kontroluje i nie wiedzieć czemu nie pozwalają innym arabskim krajom nieć rakiet

Jak na razie to całkiem sprawnie kontrolę sprawuje sam Izrael.

Jeśli kolega nie rozumie czemu się temu przeciwstawiają to zaprawdę nie powinno się wypowiadać w tym akurat temacie.

Przecież to oczywiste...

Ataki na żołnierzy Izraela przypominają napadanie żołnierzy Nazistowskich na ludność cywilną.

To kolega broni tych Arabów czy nie, bo powyżej zostali Arabowie przyrównani do nazistów.

Bo Syjonizm to ideologia Rasistowska i Imperialna.

A w których punktach?

Może kolega, poza swą opinią, podać przykłady opierając się na pracach i publikacjach znanych ideologów syjonizmu.

Syjonizm jest agresywną rasistowską i imperialną ideologią wystarczy spojrzeć na te osiedla które są nielegalne i Izrael wydaje masę pieniędzy by je zasiedlić i organizuje wycieki dla Żydów z innych krajów by przyjechali do Izraela i zasiedlili je. Mieszkańcy tych osiedli wyznają radykalny Syjonizm i ma charakter bardzo religijny. Szaron podczas walk Arabami wypuścił z Libańskich wiezień kryminalistów którzy zamordowali Palestyńczyków których według prawa byli cywilami i nie można mordować cywili. Dlatego powinien mieć proces o morderstwo cywili tak jak Serbscy Generałowie. Libanie trwała wojna domowa i nie wiedzieć czemu Izrael zaatakował Bejrut i to spowodowało przedłużenie wojny i śmierć wielu cywili. Lider Nasz Dom Izrael jest bardzo agresywny wystarczy przeczytać relacje Rzeczpospolitej. Wzywał do wydalenia Arabów siłą i zamordowania posłów Arabskich. To spowodowało bójki Knesecie i posłowie tej partii zachowują się jak Samoobronna. USA istnieje loby wspierające Izrael oni chcą by Izrael prowadził politykę Imperialną i dzięki nim Izrael dostaje sporo pieniędzy na armie i ma największy budżet wojskowy. To loby jest tak potężne że polityk krytykujący Izrael jest potępiany i może stracić stanowisko. Wystarczy zobaczyć jak traktują Czarnych Żydów . Szkołach religijnych Religijni i Czarni Żydzi są podani segregacji rasowej i mają osobne klasy i korytarz. Pomimo tego że zabrania tego konstytucja Izraela szkoły te nadal działają i pomimo zakazu sądu stosują te metody. Prasa Religijnych Żydów bardzo wrogo odnosi się do imigrantów i każe ich deportować nawet siłą. Używa do tego słów brutalnych. O tym można przeczytać Najwyższym Czasie i pisze te artykuły Żyd Zar. Jedynie Rzeczpospolita i Najwyższy Czasz piszą o konflikcie z perspektywy obydwu stron.

Edytowane przez kk89

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

KK, konflikt z którym mamy do czynienia nie jest wojną religijną - syjoniści vs islamiści.

To konflikt polityczny o podłożu terytorialnym.

Jedynie 30% żydowskiej populacji Izraela to ortodoksi (w tym i syjoniści).

Ogólnie rzecz biorąc Izrael jest mniej zdominowany przez religię niż np. Polska.

Większość obywateli Izraela zapytana o swoją narodowość określa się nie jako Żydzi, tylko jako Izraelczycy.

W Izraelu wygaśnięcie moratorium przywitano wiwatami. Strona palestyńska nie zerwała rozmów.

Mahmud Abbas postanowił najpierw zasięgnąć opinii Ligii Państw Arabskich, która zbierze się 4 października.

Edytowane przez Florek-xxx

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
KK, konflikt z którym mamy do czynienia nie jest wojną religijną - syjoniści vs islamiści.

To konflikt polityczny o podłożu terytorialnym.

Syjonizm to nie religia... jeżeli traktować konflikt w kategoriach religijnych to co najwyżej byliby to wyznawcy judaizmu przeciw wyznawcom islamu, bo też słowo 'islamiści' to nie pasuje ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Jedno z drugim jest powiązane.

17% Izraelczyków określa się jako "religijni syjoniści". Są to głównie wyznawcy tzw. Nowoczesnego Judaizmu Ortodoksyjnego.

Jeżeli Abbas po konsultacji z LPA podejmie decyzję o zerwaniu rozmów z Izraelem, to wojna właściwie będzie nieunikniona. Ale wątpię czy Abbas zdecyduje się na taki krok. Co mu pozostanie po zerwaniu rozmów ?

Argument siły jest po stronie Izraela.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.