Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Wybory jesień 2007

Partia, która powinna rządzić polską to:  

64 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • PO
      11
    • PiS
      4
    • LiD
      2
    • LPR
      1
    • SO
      0
    • PSL
      0
    • UPR
      12
    • Inna partia jaka?
      1
    • Nie pójd? dpo wyborów
      0
    • Nie mam zdania
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   
2) (Zakąłdajac, ze jakiś sympatyk UPR cos takiego powiedział) Nie wiem co ten Twój znajomy wczesniej powiedział, bo jesli glosił poglady takie jak Piotr Ikonowicz (miłosnik Fidela Castro czy Urlike Meinhof ...ba na scianie w biurze młodziezówki PPS posród znamienitych osobistości lewicy wisiała też gęba Dzierżynskiego) to jak nabardziej zasłuzył sobie. Trudno mi sobie wyobraźic, zeby ktoś tak ostrymi słowami rzucał tylko dlatego, że ktos sie z nim nie zgadza.

Ten znajomy przynależy raczej do elektoratu LiD.

Hauerze, czy w UPR nie tworzy się coś na wzór MW tylko, że w UPRowskim wydaniu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Nie wiem za bardzo co masz na mysli. Raczej nikt nie wzorował się na MW :( Ale jesli chodzi o jakies młodziezowe formacje to są.

Jest stowarzyszenie KoLiber: http://www.koliber.org/

Wczesniej były tworzone lokalne sekcje młodzieżowe UPR w ktrych działali młodzi cżlonkowie i sympatycy. Obecny KoLiber powstał w 1999 roku i w końcu stał się niezależną, acz zaprzyjaźnioną organizacją. Działaja w nim sympatycy UPR, PO, a wiem, że nawet PiS i LPR ( i to nie "od wczoraj").

Jednoczesnie przy poszczególnych kołach i okręgach UPR powstają ponownie sekscje młodzieżowe. Często ci sami ludzie sa w "młodziezóece" i w KoLibrze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   
a tak serio jesli wygra LiD + PO + Samoobrona to ja sie wynosze. To będize mieszanka, która do cna skorumpuje i zniszczy ten kraj.

Do cna skorumpuje? -

1)kto chcial przekupic Beger

2)Kto zawiazal koalicje z Samoobrona PO/LiD czy PiS?

3)Za czyich rzadow Polska jest wysmiewana w Europie: Kwacha czy Kaczorow i Giertycha

4)skorumpuje :( - masz racje to PiS walczy z oligarchia i korupcja - zamiast starego ukladu tworzy wlasny

5) A ingerencja na taka skale w media publiczne i prywatne (Lis,Olejnik,czas antenowy, potworna propaganda w PR i TVP - dzisiaj druga wiadomoscia dnia bylo to ze LiD musi wycofac nadawany prze radio spot mowiacy o tym ze suka Dorna niszczy meble w sejmie - zenada) i to skandal - powinni kaczora postawic przed Trybunalem Stanu.

W takim wypadku wole liberalow - wbrew temu co probuje sie wmowic opinii publicznej to nie jest pejoratywne okresleni, i postkomunistow. Zreszta Otto von Bismarck powiedzial:

Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie łajdakiem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
1)kto chcial przekupic Beger

Prosze posłuchać tych "taśm". To Berger skąłda tam propozycje, warunki pod kórymi udzieli poparcia. Nikt jej tam niczym nie przekupuje.

2)Kto zawiazal koalicje z Samoobrona PO/LiD czy PiS?

a teraz w Samoobronie jest Leszek Miller, a w moim okręgu kandydat PO gada w telewizji, zę bedize walczył o "wyzsza płace minimalna w wysokości połowy średniej krajowej". Wszystko jest mozliwe.

3)Za czyich rzadow Polska jest wysmiewana w Europie: Kwacha czy Kaczorow i Giertycha

Za czyich rzadów Polska polityka zagraniczna była tylko przytakiwaniem ?

4)skorumpuje :P - masz racje to PiS walczy z oligarchia i korupcja - zamiast starego ukladu tworzy wlasny

No właśnie. Zamiast tego układu. PiS też nie lubie bo działają podobnie, myslą, że sprawe załatwia wymiana ludzi "złych" na "dobrych".

5) A ingerencja na taka skale w media publiczne i prywatne (Lis,Olejnik,czas antenowy, potworna propaganda w PR i TVP - dzisiaj druga wiadomoscia dnia bylo to ze LiD musi wycofac nadawany prze radio spot mowiacy o tym ze suka Dorna niszczy meble w sejmie - zenada) i to skandal - powinni kaczora postawic przed Trybunalem Stanu.

A za SLD to była mniejsza ingerencja? Jak żadna TV nie pusciła tego co Olek wyprawiał w Charkowie, tylko TVN i to po tygodniu chyba... żenada.

A co do suki Dorna, to trzeba ustalic fakty, jesli nie pogryzła mebli to naprawde nic dziwnego, że ktoś zakazuje rozpowszechniania nieprawdziwej informacji.

W takim wypadku wole liberalow

Ja trez wole, ale prawdziwych. Politycy PO juz pare razy byli przy władzy i jakoś liberalizmy nie zaprowadzili. Poza tym z tego co widze to 90% ich kandydatów nie ma pojecia o liberaliźmie.

i postkomunistow

A tym panm to juz naprawde dziękuję.

Zreszta Otto von Bismarck powiedzial:

Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie łajdakiem

A Bismarck to niby kto jest :( ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Może nie jestem najinteligentniejszy, ale widziałem coś na oczy i nie dam sobie wbić do głowy ciemnoty i narzucic jakiś dziwnych poglądów, dla mnie to była ewidentna korupcja, ale władza nic nie zrobiła.

Ale co konkretnie jej tam zaproponowano? Gdzie ta korupcja? Moze gdzies te nagrania krąza po necie, poszukaj sobie, posłuchaj. Sprobuj zignorowac komentarze o korupcji, których sie wczesniej nasłuchałeś.

Teraz jest gorzej, bo wtedy każdy wiedział, że oni tam nie mówia prawdy, a dzisiaj wg mnie tak kłamią, ale pogląd jest taki, że mówią prawdę rozumiecie?

E tam. Spotkałes ostatnio kogos kto wierzy telewizji? Szczegolnie tej co jest jak szalet, tzn. publiczna?

Po pierwsze nigdy liberałowie w Polsce nie mieli większośći, a po drugie kim jesteś Hauer, abyć oceniał kto ma, a kto nie pojęcie o liberaliźmie? Członkiem, działaczem, sympatykiem UPR, studentem? To ci takiej legitymacji nie daje, mniej demagogi.

Ale "liberałowie" mieli swojego ministra finansów. Ten pan obiecywał obniżac podatki, a jak sie dorwał do stołka to zaczał od podniesienia akcyzy...

Po drugie to nie wazne kim jestem. Dla mnie się liczą argumenty, a nie to kto jaki ma tytuł (dla bardzo ciekawych to jestem politologiem, ale nie żadam by z tego powodu np. uczeń technikum musiał sie ze mna zgadzac w sprawach polityki "bo tak").

Po trzecie co do kandyadaów PO to po prostu mam praktyke. Głowni liderzy np. Rokita potrafia ładnie mówic o liberalixmie, ale "szeregowi kandydaci" po prostu sypia sie przy kazdym szczegółowym pytaniu i wychodza z nich poglady gospodarcze na poziomie conajmniej AWS, a może nawet Samoobrony. W tej kampanii kandydat PO puszcza w lokalnej TV swoje spoty wyborcze, a o gospodarce gada jak nie przymierzajac Lepper. Jaki liberał wpuszcza takich na swoje listy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Ja oglądałem ten program na żywo wtedy i zanim były komentarze sam wyrobiłem sobie zdanie. Chciał ją przeciągnąc do partii oferował wiele ciekawych rzeczy dla mnie to korupcja.

No jakie ciekawe rzeczy?

Czy to nie było czasem tak,z ę ta pani z "kurwikami" w oczach mówiła: dajcie mi to i tamto w zamian za poparcie?

Dlatego mówie kiedyś wiadome było, że TVP przekłamuje jak z Charkowem, ale dziś oglądają to ludzie i uważają, że tam jest obiektywnie, to przekłamanie jest bardziej zakamuflowane.

Ale serio znasz kogoś kto w to wierzy :( ?

Aby minister mógł rządzić musi być większość, a takiej liberałowie nie mieli nigdy.

Terefere, jak po podwyżce on sam mówi, ze "na razie Polski nie stać na niskie podatki" to sprawa jest jasna. To nie wina braku wiekszości.

Tak, ale trudno abyś oceniał kto może byc liberałem, a kto nie zwłaszcza, że zazwyczaj wychodzi, że liberałowie są tylko w UPR, a PO to ci słabsi, ci gorsi... ja nie jestem członkiem żadnej partii, ale nie lubie po prostu zabiera się do klasyfikacji.

Ale dlaczego mi zabraniasz klasyfikowac? Widze wypowiedzi i działania ludzi i potrafie to ocenic, wyciagnąć wnioski. Jeśli w przypadku JOW PO bedąc 4 lata w sejmie nie potrafiła złozyć projektu ustawy to naprawde mam prawo poderzewać, ze program jest tylko dla picu. Gadanie o tym, zę "sa osamotnienie" mnie nie przekonuje, bo "zwolennicy JOW" z PiS kłamią tak samo. Jakby złozyli projekt, poddali pod głosowanie to byłoby jasno widac, kto jest za, a kto przeciw. A tak to rzucaja hasło i liczą na poparcie. To samo robią z podatkami niestety (a przykąłd powyzej był).

Bo PO to partia o szerokim wachlarzu ludzi i poglądów nie zamyka się na jakaś doktrynę. Są i tacy i tacy ludzie, ale co najważniejsze główny nurt partii jest liberalny i jeśli tylko będą mieli 231 głosów w Sejmie to liderzy parti są liberałami, a to wystarczy do realizacji tego programu.

A powiesz mi po co w tkaim razie wsyatwaiac do wyborów kandydatów, którzy głosza zupełnie odmienny program? Po co w ogóle startowac z partii, która ma inny program niz ten pan chce realizować? Odpowiedz jest jedna: program nie ma znaczenia bo i tak nikt go nie bedzie realizował. Tak samo jak nie zrealizowano obietnicy o tym, ze PO nie weźmie pieniedzy z budżetu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Po pierwsze to jej proponowano

Po pierwsze to ona stawiała warunki czego chce. Nikt jej tych rzeczy nie obiecywał.

po drugie w/s weksli była aluzja, że to załatwią i, że nawet kancelaria sejmu za nasze za to zapłaci...

Po drugie w/s weksli to ne było nic ponad to co mówili otwarcie i oficjalnie: że uważają szantaż posłów wekslami za nielegalny i będa szukać rozwiażań problemu oraz, zę tymczasowo kancelaria mogłaby być mozę pokryć zobowiązania, moze bezie taka możliwość.

Korupcja to by była jakby jej koperte wręczyli, albo obiecali jakis stołek.

Aby realizować program rząd musi mieć większość, aby minister mógł reformować również musi mieć poparcie

Jeżeli przed wyborami mówi: "obniżymy podatki", a po wyborach mówi: "nie mozna obniżyć podatków bo budżet tego nie wytrzyma i dlatego trzeba podnosić" to jest albo idiotą albo kłamcą.

Bo nie możesz być wykładnią co jest liberlane, a co nie. Zarzucanie komukolwiek, że nie jest to tylko Twój pogląd, ale dlaczego oceniać i klasyfikować?

Wyrażam mój pogląd i przedstawiam na to argumenty. Jeśli uważasz, zę jest inaczej to przedstaw swoje. Ale nie zabraniaj mi wyrażania mojej opinii co do pewnych "pseudoliberałów".

a ponadto jakieś odchylenia zawsze i w każdej partii się znajdą.
To nie jest kwestia "jakiegoś odchylenia" tylko tego, ze lokalni kanddaci nie mają pojęcia o programie PO tylko gadają slogany jakie gdziekolwiek i kiedykolwiek usłyszeli.
PO dogoniła lub prześcignęła PiS jak myślicie czego było to sprawką? Co się stało, bo PiS miał już nawet 6% przewagi nad resztą?

W sondażu jet raz tak, a raz siak. Poprzednie wybory wg. sondaży wygrała PO, a Tusk jest prezydentem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   
Po pierwsze to ona stawiała warunki czego chce. Nikt jej tych rzeczy nie obiecywał.

Jesli sie nie myle to byl tam tekst w stylu "To da sie zalatwic" - nie obiecywal ale tez nie wykluczal takiego rozwiazania. Poza tym jakby PiS byl taki krysztalowy jesli chodzi o walke z korupcja to by Beger wogole nie przyszla

Jeżeli przed wyborami mówi: "obniżymy podatki", a po wyborach mówi: "nie mozna obniżyć podatków bo budżet tego nie wytrzyma i dlatego trzeba podnosić" to jest albo idiotą albo kłamcą.

A kto jest najbardziej demagogiczna partia w Polsce (no moze nie liczac Samoobrony):

"NIe, ja na pewno nie zostane premierem by moj brat mogl zostac prezydentem" -cytat niedoslowny z Jarka K.

"Zbudujemy 3 mln. mieszkan", "Zwalczymy uklad" - kazdy wie ze teraz PiS ma juz wszedzie swoich ludzi wlacznie z PZPN (sprawa Arki Gdynia)

Dyskredytowanie ludzi bogatych - "zwalczanie oligarchii" - widac ze szantazuja Solorza, no i tak naprawde nie maja chyba nic na Krauzego a taka nagonke prowadza

nie jest kwestia "jakiegoś odchylenia" tylko tego, ze lokalni kanddaci nie mają pojęcia o programie PO tylko gadają slogany jakie gdziekolwiek i kiedykolwiek usłyszeli.

A PiSowcy sa lepsi - vide np. Marek Suski, czy posel Mularczyk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Czysta spekulacja.
Wcale nie. Obiecali, ze nie wezma kasy z budżetu? Obiecali. I na obietnicy się skończyło. Krytykują becikowe? Krytykuja. Tylko zapominają czyimi głosami to zostało wprowadzone. Biadolą, że serek i masełko podrożało? Biadolą. Tylko zapominają kto negocjował kwote mleczną w traktacie akcesyjnym.

Jeszcze coś trzeba wyliczyć?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Czysta spekulacja.
Wcale nie. Obiecali, ze nie wezma kasy z budżetu? Obiecali. I na obietnicy się skończyło. Krytykują becikowe? Krytykuja. Tylko zapominają czyimi głosami to zostało wprowadzone. Biadolą, że serek i masełko podrożało? Biadolą. Tylko zapominają kto negocjował kwote mleczną w traktacie akcesyjnym.

Jeszcze coś trzeba wyliczyć?

Powiem uczciwie nie brali pieniędzy i w ogóle niezauważali tego wyborcy nie przynosiło to korzyści wyborczej, więc dlaczego konkurentom dawać bonus w przewadze pieniędzy? Lepiej rządzić samodzielnie i wtedy taką ustawę przeprowadzić i po sprawie.

A teraz do kampanii:

Prawo i Sprawiedliwość straszy w reklamówce telewizyjnej prywatyzacją szpitali. Ma to być ponoć pomysł PO. Tymczasem większość użytkowników strony internetowej PiS jest za prywatyzacją szpitali. Taki był w sobotę wieczorem wynik sondy prowadzonej na stronie partii.

z4575838X.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Powiem uczciwie nie brali pieniędzy i w ogóle niezauważali tego wyborcy nie przynosiło to korzyści wyborczej, więc dlaczego konkurentom dawać bonus w przewadze pieniędzy? Lepiej rządzić samodzielnie i wtedy taką ustawę przeprowadzić i po sprawie.

Ja zauwazylem. I z takich powodów nawet nie biore pod uwage głosowaia na PO. Nie wierzę, ze w ogóle chca taka ustawe przeprowadzić.

Tymczasem większość użytkowników strony internetowej PiS jest za prywatyzacją szpitali.

Hehe, dobry kawał, mobilizacja wPO była "zrobmy im na złość" :P ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tymczasem większość użytkowników strony internetowej PiS jest za prywatyzacją szpitali.

Może nie jestem nowym Banachem, ale 49% to nie większość...

Ale więcej jest za czymś niż przeciw pomysłowi własnej partii. Hauer to UPR prędziej takie rzeczy by zrobiła skoro na forum ankiety zamieszczają to może sondy też? W każdym bądz razie to taki fajny psikus.

[ Dodano: 2007-10-14, 21:21 ]

Sondaż TNS OBOP dla "Dziennika" przeprowadzony dzień po debacie Donald Tusk - Jarosław Kaczyński daje PO najlepszy wynik w historii: 46 proc. poparcia. To 236 mandatów - o pięć więcej, niż trzeba, by całkowicie samodzielnie stworzyć rząd - informuje dziennik.pl.

Coś niesamowitego szkoda, że to raczej niemożliwe... ale to 2 sondaż, który daje takie prowadzenie, aż taka siła tej debaty i zwycięstwa Tuska?

[ Dodano: 2007-10-19, 21:37 ]

47:30 dla PO - to wynik ostatniego sondażu TNS OBOP dla TVP. Badanie zostało przeprowadzone na około 2000 próbie, co oznacza niewielki błąd statystyczny. Cała TVP po korytarzach mówiła dziś o tym sondażu.

Z naszych informacji wynika bowiem, że w "Wiadomościach" zastanawiano się, czy te wyniki zataić i nie podawać ich dzisiaj w głównym wydaniu "Wiadomości o 19.30". Powód: sondaż prognozuje porażkę PiS.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.