Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mch90

Rap

Rekomendowane odpowiedzi

mch90   

Rap- co sądzicie o tej muzyce oraz o ludziach tworzących ją?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Nie widzę różnicy między hip - hopem (a pewnie takie są). Chyba tylko Eminem wybija się ponad resztę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
Nie widzę różnicy między hip - hopem (a pewnie takie są). Chyba tylko Eminem wybija się ponad resztę.

Hip-hop generalnie to subkultura której filary to muzyka- rap, breakdance, graffiti i muzyka- dj-ing, że tak to nazwę- tworzenie sampli i loopów w najogólniejszym pojęciu.

Co do Eminema- ta lista jest o wiele dłuższa, jeśli by się przyjrzeć. Nie tylko na amerykańskiej scenie (gdzie króluje Gangstarr, Mobb Deep, Nas, 2pac czy Dr Dre) ale też polskiej- tutaj nieco ambitniejsze składy, jak Grammatik ("Światła Miasta"- moim zdaniem najlepszy krążek wydany w Polsce w minionej dekadzie), Fenomen, Paktofonika, Łona, Killaz Group, OSTR czy też Łona.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Zdecydowanie nie trzeba być hip-hopowcem by słuchać i lubić hip-hop, ja jestem tego przykładem, zresztą ogromnym według mnie błędem jest segregacja muzyczna, zamykanie się w jednej szufladce z konkretną nalepką. Trzeba być otwartym, gdyż w każdym gatunku można znaleźć coś wartościowego. Ja słucham wszystkiego po trochu, w każdym gatunku znajduję coś dobrego, odpowiedniego dla mnie. W każdym gatunku jest coś co mi się nie podoba, co omijam, czego nie słucham. Tak też jest z hip-hopem, kiedy jeszcze gatunek ten był w Polsce w powijakach były grupy, które mnie osobiście rzucały na kolana. Oczywiście niezapomniany KALIBER 44, później PAKTOFONIKA, ABRADAB solo i kilka innych.

Z zagranicznych oczywiście rządzi niesamowity Cypres Hill. Zdecydowanie są zespoły, których nie trawię, bo po prostu są według mnie kiepskie.

Muzyka - cóż, trzeba mieć w sobie coś takiego co pozwala się bawić, dobrze czuć w każdym dobrym rytmie, a hip-hop ma taki beat, że po prostu świetnie buja. Ale najważniejsze według mnie w muzyce hh są teksty, te pisane przez śp. Magika i jego załogę z K44 i Paktofoniki są jednymi z najlepszych tekstów piosenek jakie kiedykolwiek słyszałem, to po prostu poezja, doskonała sztuka władania słowem. Ci, którzy twierdzą, że hip-hopowcy rymują tylko o załatwianiu potrzeb fizjologicznych, kasie i bakaniu raczej nie słyszał prawdziwego hh i po prostu błądzi :) Sztuką w natłoku towaru jest wybrać ten wartościowy :) Kaliber zresztą zapadł w mojej pamięci na zawsze, zawsze zostanie w mym sercu...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Nie widzę różnicy między hip - hopem (a pewnie takie są).

Rap to muzyka, hip-hop to kultura, czy jakoś tak :) .

Osobiście nie przepadam za tą muzyką, czasem jakiś pojedynczy kawałek wpadnie mi w ucho. Kiedyś zdarzało mi się słuchać Łony, O.S.T.R., Eminema... teraz słucham tylko jeśli muszę. Zdecydowanie nie moje klimaty. Za to Korn, Bon Jovi, Metallica, RHCP, Scorpions, Nirvana, Lao Che, Coma... to się słucha:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Cóż, Jachu, mogę Ci jedynie przyklasnąć. Należy dobrze dobierać towar i nauczyć się odróżniać to, co prezentuje Molesta i Hemp Gru (ćpanie, kradzieże etc.) od intelektualnego rapu, który prezentuje Łona (te komiczne teksty do bierzących wydarzeń politycznych ze sceny światowej i rodzimej), niech psychodelicznego stylu prezentowanego przez dawny K44, czy może refleksyjny Grammatik. Przede wszystkim nie można się zrażać do tej muzyki, słuchając jedynie kawałków puszczanych w radiu, które, moim zdaniem, niewiele mają wspólnego z dobrym, polskim rapem.

Pojawiają się komentarze, że raperzy to bandyci, dresiarze, niewykształcone bezmózgi etc, gdy tymczasem weźmy pod uwagę, że raper Łona jest na piątym roku prawa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Przede wszystkim nie można się zrażać do tej muzyki, słuchając jedynie kawałków puszczanych w radiu, które, moim zdaniem, niewiele mają wspólnego z dobrym, polskim rapem.

Ja się zraziłem słuchając kawałków, których nie puszcza się w radiu;)

Pojawiają się komentarze, że raperzy to bandyci, dresiarze, niewykształcone bezmózgi etc,

A dziwić się, skoro wielu tak się właśnie zachowuje? Patrząc i słuchając takiego choćby Peji, Liroya, Hemp Gru czy Tedego raczej nie można wyrobić sobie dobrego zdania na ich temat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
A dziwić się, skoro wielu tak się właśnie zachowuje? Patrząc i słuchając takiego choćby Peji, Liroya, Hemp Gru czy Tedego raczej nie można wyrobić sobie dobrego zdania na ich temat.

Nie można jednak tego wizerunku generalizować, bo w/w raperzy tworzą jedynie jakiś tam procent polskiej rap-sceny. Przywołam po raz kolejny postać Łony czy OSTRa. Również czy tekstom Grammatika można zarzucić głupotę? To akurat trzy moje ulubione przykłady, ale szukając, można ich znaleźć więcej.

Faktem jest, nie ma co tu kryć, że większość polskich raperów wywodzi się z niższych klas społecznych, jednak nie to o nim świadczy, a jakoś muzyki przez nich tworzonej. Tutaj można się powołać na zespół Fenomen chociażby czy Paktofonikę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Nie można jednak tego wizerunku generalizować,

Tak samo jak nie można mówić na przykładzie OSTR-a, Łony i Gramattika, że jest to środowisko czyste, ze wszystko jest cacy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
Nie można jednak tego wizerunku generalizować,

Tak samo jak nie można mówić na przykładzie OSTR-a, Łony i Gramattika, że jest to środowisko czyste, ze wszystko jest cacy.

I nigdy tak nie twierdziłem- to środowiska jest bardzo zróżnicowe, podobnie zresztą jak amerykańska scena, gdzie obok siebie nagrywali 2pac (o pokoju, miłości, pojednaniu) i NWA ("Gangsta gangsta", "Fuck the police"- tytuły mówią same za siebie) i Ice-T (słynny "Cop Killer"- na fali tej piosenki wybuchły zamieszki w LA bodajże w latach '90).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   
A dziwić się, skoro wielu tak się właśnie zachowuje? Patrząc i słuchając takiego choćby Peji, Liroya, Hemp Gru czy Tedego raczej nie można wyrobić sobie dobrego zdania na ich temat.

Hemp Gru, Tede, to się zgodzę... Jednak Peja ? Peja jest wulgarny, to fakt, lecz jeśli wsłuchamy się w jego teksty to widać że po prostu Peja narzeka na codzienność ( " Mój rap, Moja rzeczywistość ) no a podobno z tego wywodzi się prawdziwy rap... Na dodatek odpowiada na głupie plotki o nim, podkreśla że nie robi tego dla kasy tylko dla wyrażenie samego siebie ( "Co cie boli ? " ) Zrobił wiele dla polskiej sceny rapu, zdobył szacunek. Tede przy nim to jakiś śmieszny dresiarz z dyskoteki. Peja próbuje przemówić do łba młodym ludziom poniżej poziomu socjalnego, ze nie wolno sie poddawać, że można wyjść na swoje tak jak on.

Łona, DKA to już odmienny styl. To są filozoficzne teksty, refleksję, szyderstwa z ludzkich przywar.

Paktofonika - Klasyka, szkoda Magika... Było by jeszcze głośno o tej grupie ( Pokahontaz to już nie to, taki elektryczny rap blee :wink: )

K44 - Z Magikiem, super skład... psychodeliczne teksty ( "+ i - " )

Zauważcie że większość raperów wywodzi się z ubogich rodzin, jednak chociaż nie mają wyższego wykształcenia potrafią przekazać ludziom wiele ( nie liczę Łony który studiuje prawo :wink: )

P.S Znowu odkop ? :]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Na dodatek odpowiada na głupie plotki o nim, podkreśla że nie robi tego dla kasy tylko dla wyrażenie samego siebie ( "Co cie boli ? " )

Zastanawiają mnie zawsze ludzie, którzy mówią, że nie robią czegoś dla kasy tylko dla wyrażenie siebie. Skor tak jest, to niech odda to co dostaje za płyty na domy dziecka, schroniska dla zwierząt czy też niech wpłaci na konto UNICEF-u. Rozumiem że chce pokazać poprzez swoją muzykę to co czuje, ale teksty o "nie robieniu czegoś dla kasy", są trochę niepoważne i robią wodę z mózgu tym, co go słuchają. Podobnie jest z określeniem "niekomercyjne", tak często stosowanym przez fanów zespołów hip-hopowych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   
Rap- co sądzicie o tej muzyce oraz o ludziach tworzących ją?

Większość tych piosenek to w moim guście gadanina na tle muzyki o co najmniej dziwnych tekstach (oczywiście, są wyjątki takie jak K44). Już nie mówiąc o pewnych zespołach co udają hip - hopowców, ale ich muzyka przypomina raczej disco - polo. A całkowitą porażką są początkujące zespoły, w których raper:

a) sepleni

B) nie nadąża.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Hej,

Dla miłośników rapu z Warszawy:

-5 kwietnia w klubie Palladium (ul. złota 9) zagra OSTR o godz. 20, promując swoją najnowszą (skądinąd świetną) płytę "Ja tu tylko sprzątam". Ceny biletów ~30 pln. Zapewne tam będę ;)

-12 kwietnia z klubie Stodoła w Warszawie zagra Sokół i Pono, którzy z kolei będą promowali również swoją najnowszą płytę "Teraz Pieniądz W Cenie". Bilety 30 pln.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.