Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Ramirro   

Gdy wczoraj zobaczyłem arkusze zadań z ubiegłych lat dla niektórych województw, mocno się zdziwiłem. Pojawia się jedynie historia Polski, a powszechnej w ogóle nie ma. Zobaczie jak ten konkurs wygląda w województwie podkarpackim: http://www.ko.rzeszow.pl/konkursy/zadania/k_hist_2et.doc <drugi etap>

Pierwszy etap jest znacznie ciekawszy, bo według mnie duzo trudniejszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Panna Karolcia też ? Pisałaś mi już, że sobie teraz czytasz ( a wcześniej uczyłaś się z Grega i podręcznika), ale co czytasz obecnie ?

Obecnie czytam „Pierwszą wojnę światową” Janusza Pajewskiego.

Z Panną Karoliną ustaliliśmy, że jest jeszcze jedna dobra książka, ja jutro mam zamiar się w nią zaopatrzyć (Vademecum - historia skóra), mimo, że vademecum to spis treści wyglądał, bądź co bądź, imponująco i może się przydać do szybkiej powtórki z pozostałych działów (przecież niektóre zgłębiamy bardziej, a inne mniej )

Panna Karolina to sobie tak jeszcze myśli, że ta, co Ty ją znalazłeś jest chyba lepsza (ta do liceum) i może jak spadnie mi trochę pieniędzy z nieba to ją zakupię.

Rzeczywiście robię za duzo wielokropków, ale podoba mi sie kończyć zdania w polowie-lakoniczna mowa.

Ja też lubię wielokropki, ale bez przesady

Wybaczcie tego offa, ale chciałbym przestrzec przed takim właśnie podchodzeniem do sprawy nauki do konkursu. Od września do grudnia są ledwie 3 miesiące, z czasem zacznie się pojawiać coraz to i więcej obowiązków w szkole, więc i czasu będzie mało. Jeśli komuś naprawdę zależy na dobrym wyniku na tymże konkursie, to radziłbym jednak już teraz naprawdę sporo czytać i powtarzać
Albinosie - ale my tu wszyscy naprawdę już powtarzamy i podchodzimy do tego calkiem serio.

Oczywiście. Niektórzy ledwo, co otrząsnęli się z porażki to zaczęli myśleć od nowa o konkursie – albo nawet nie przestali wcale.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ramirro   

Panna Karolcia widzę, że jesteś dobrze poinformowana, więc chciałem Cie zapytać czy przygotowujesz się do konkursu kuratoryjnego z historii czy olimpiady dla liceum?-formalność

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Panno Karolin, kup sobie lepiej tę

http://www.wysylkowo.pl/ks36872.html (tylko, że podałem link do drugiej części ale jest i pierwsza), ja sam ją mam i dzisiaj sprawedziłem spis treści z tą brązową do liceum, którą wczoraj znalazłem i to jest dokładnie to samo tyle tylko, że jedna ma trochę ładniejszą oprawę :) Ale tematy dokładnie te same - słowo w słowo, tylko, że cena niższa :)

[ Dodano: 2007-08-29, 21:42 ]

Ach, ja sobie idę niedługo to vademecum, bo mam je ale w rozmiarze mini i jest bardzo nie wygodne, wręcz nieporęczne.

[ Dodano: 2007-08-29, 21:43 ]

A i zrobiłem sobie ten test kuratoryjny. Powiem, że gdyby nie fakt, że pisałem go dokładnie 8 minut bez chwili zastanowienia i nie zrobiłem 3 zadań opisowych to myslę, że mogłoby byc całkiem nieźle :)

[ Dodano: 2007-08-29, 21:44 ]

Jeszcze jedno (skleroza) Panno Karolino, jutro o 12.00 jeżeli byś chciała to bądź na GG, bo będę i ja, i Ramirro to pogadamy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ramirro   

Chętnie, chętnie...możemy zrobić konferencję. Panno Karolcio, czy uczęszczasz do trzeciej klasy?? Widzę, że znasz już dość dobrze materiał ze wczesniejszych czasow skoro uczysz się o drugiej wojnie światowej ';].

[ Dodano: 2007-08-30, 01:39 ]

Panno Karolcio czy podlegasz pod kuratorium w Warszawie-jeśli tak to może wiesz, ile osób przechodzi do etapu wojewódzkiego??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Panno Karolin, kup sobie lepiej tę

http://www.wysylkowo.pl/ks36872.html (tylko, że podałem link do drugiej części ale jest i pierwsza), ja sam ją mam i dzisiaj sprawedziłem spis treści z tą brązową do liceum, którą wczoraj znalazłem i to jest dokładnie to samo tyle tylko, że jedna ma trochę ładniejszą oprawę Ale tematy dokładnie te same - słowo w słowo, tylko, że cena niższa

Ok. Może kiedyś kupię

Jeszcze jedno (skleroza) Panno Karolino, jutro o 12.00 jeżeli byś chciała to bądź na GG, bo będę i ja, i Ramirro to pogadamy.

Czyli dzisiaj. Jest 12. Ale z mną na godzinę nie można się umawiać na godzinę, bo nigdy nie wiem, kiedy będę i jak długo. Skomplikowane.

Chętnie, chętnie...możemy zrobić konferencję. Panno Karolcio, czy uczęszczasz do trzeciej klasy??

Jeszcze nie. Za kilka dni.

Panno Karolcio czy podlegasz pod kuratorium w Warszawie

Nie. W Łodzi.

to może wiesz, ile osób przechodzi do etapu wojewódzkiego??

To tam przechodzi określona liczba osób?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak, że przechodziły osoby powyżej danego progu procentowego.

Widzę, że znasz już dość dobrze materiał ze wczesniejszych czasow skoro uczysz się o drugiej wojnie światowej

O pierwszej. A tak w ogóle na razie „uczę” się tak wybiórczo – dla przyjemności

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ramirro   

u nas do wojewodzkiego przechodzi 200 +/- 10% oczywiscie sa czasami wyjatki ';]z reguly zeby przejsc dalej z historii na 100 trzeba zdobyć powyżej 85 ';] z niemieckiego na 40 okolo 33 xD

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja też jak czytałem ten test, do którego są linki w tym temacie zauważyłem, że przechodzą osoby powyżej 85 % (nawet było podane ile to jest punktów ). Ale bardzo prosty był ten test.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ramirro   
Ja też jak czytałem ten test, do którego są linki w tym temacie zauważyłem, że przechodzą osoby powyżej 85 % (nawet było podane ile to jest punktów ). Ale bardzo prosty był ten test.

Mówisz o tych, do których linki dała panna Karolina?

z reguły 85%,ale z tym to rożnie bywa, bo jakby wszyscy napisali na maxa to kuratorium mialoby probem ';] Uwierz to jest dużo bardziej skomplikowane, bo zawsze do drugiego etapu musi przejsc conajmniej 200 osób. Gdy ten punkt nie zostanie spelniony to zaczynaja sie jakieś odesetki itd ';]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Acha, muszę się w takim razie zorientować u mojej nauczycielki (wogóle to nam panią od historii zmienili :( )

[ Dodano: 2007-09-05, 21:17 ]

No i stałos się ! :wink:

Otóż właśnie przeczytałem co trzeba umieć do pierwszego etapu konkursu historycznego w Województwie Świętokrzyskim. Otóż:

1.Najstarsze cywilizacje starożytne oraz ich dorobek kulturalny (mam zamiar pouczyć się o Egipcie, bliskim wschodzie, Grecja torchę Rzymu)

2. Europa i świat w wiekach średnich (z tym już gorzej :P )

3. Początki państwa polskiego . Polska Pierwszych Piastów oraz ich ewaluacja za panowania Jagiellonów (prostsze)

4. Wielkie odkrycia geograficzne w XVI-XVIII w. (czyżby ktoś z kuratorium się rabnął, czy uważają, że Kolumb nie jest wystarczająco wielkim odkrywcą :?: )

5. Odrodzenie i reformacja w Europie.

6. Wydarzenia z historii Polski i powszechnej w XVII - XVIII w.

7. Europa doby napoleońskiej (całkiem, całkiem)

8. Przemiany polityczne na mapie Europy i Świata w XIX w (już mniej)

9. Sytuacja Polaków wobec braku niepodległości: powstania narodowe, Wielka Emigracja (może być)

10. I wojna światowa i jej konsekwencje (właśnie robimy w szkole - po raz 100285)

11. Polska, Europa i Świat w okresie międzywojennym.

Czy ktoś ma może jakieś pomysły co do literatury ?

Z najstarszymi cywilizacjami sobie poradzę.

Piastów i Jagiellonów już przerabiam.

Wieki średnie (toż to blisko 1000 lat jest) - proszę o dobre, treściwe i nie bardzo długie (żeby nie okazało się, że jest to drugi Davies)

Wielkie odkrycia geograficzne - bardzo proszę o propozycję jakiejś bardziej szczegółowej literatury (podręcznik bardzo kiepsko to opisuje)

Odrodzenie i reformację zrobię z podręcznika.

Historia Polski i powszechna w XVII-XVIIIw. - podajcie jakąś propozycję.

Europa doby napoleońskiej - tylko podręcznik.

Przemiany polityczne - chyba z atlasu historycznego to wezmę

Powstania narodowe, wielka emigracja - podręcznik.

I wojna i jej konsekwencje - podręcznik.

Polska, Europa i Świat w okresie międzywojennym - podręcznik.

Zaznaczam, że kuratorium ograniczyło się do podania notki:

literatura według propozycji nauczyciela uczącego

Życzcie mi powodzenia, od jutra zawieszam oglądanie Szkła Kontaktowego, na rzecz konkursu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.