Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Giertycha pomysł na historię

Rekomendowane odpowiedzi

Czy oprócz języka polskiego możemy spodziewać się zmian w programach nauczania innych przedmiotów, na przykład historii lub biologii?

- Jeżeli chodzi o historię, to oczywiście, że tak, bo historia musi być uaktualniana. Zastanawiamy się nawet nad wprowadzeniem dodatkowej godziny historii. Zapewne zostanie podjęta praca nad podstawami programowymi. Już nawet rozmawiałem z panem prezydentem Lechem Kaczyńskim, żeby objął patronat nad przygotowaniem nowych podręczników do historii i języka polskiego. Wiem, że znowu w tej sprawie będzie wielki krzyk, ale cóż, niektóre podręczniki są naprawdę tragiczne, np. gdy porównuje się chrzest Polski do wejścia Polski do UE.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Zastanawiamy się nawet nad wprowadzeniem dodatkowej godziny historii.

Jako humanistka i mam nadzieje przyszła historyczka, ciesze się ogromnie, ale patrząc z perspektywy uczniów klas ścisłych...hm...

Myślę, że minister powinien to jakoś sprecyzować- żeby było wiadomo na jakim etapie wprowadzi te zmiany- czy we wszytskich szkołach- od podstawówki do liceum...Taka luźna wypowiedź na razie nie jest wystarczająca...Martwią mnie trochę te podręczniki...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Całkowicie popieram dodatkową lekcję historii. W takiej podstawówce V i VI kl. mieli jedną godzinę...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   

Zastanawiają mnie te podręczniki do języka polskiego . Pewnie zamiast końcówki -ą , będziemy mówić i pisać końcówkę -om , jak to mówi nasz kochany pan minister . A co do dodatkowej lekcji historii , hmm czy będziemy uczyć się o tym , że pradziadek Giertycha zbankrutował przez pradziadka Kuronia ?? A tak na serio to mam mieszane uczucia . Oczywiście lubię historię i każda dodatkowa lekcja przydałaby się , ale musi być coś kosztem czegoś . Jeżeli miałoby to być kosztem np. wf to spotkałoby się te działanie z małym poparciem .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
ale musi być coś kosztem czegoś .
ale patrząc z perspektywy uczniów klas ścisłych...

I tutaj zaczynają sie problemy. Jeśli wprowadzi się dodatkową lekcję historii to automatycznie zwiększy się liczba godzin lekcyjnych w tygodniu, a to spora część uczniów może przyjąć z mieszanymi uczuciami. Humaniści jeszcze jakoś to zrozumieją, ale ścisłowcy mogą być co najmniej niezadowoleni. Przecież na tej samej zasadzie można wprowadzić dodatkową lekcję matematyki czy geografii. Osobiście do niedawna uważałem, że pomysł z wprowadzeniem dodatkowej lekcji historii jest nawet niezły. Jednak teraz stwierdzam, że to nie ma sensu. W wielu szkołach lekcje historii są prowadzone bardzo po macoszemu. Taki uczeń niewiele z nich wynosi. Ten któremu nie zależy na historii będzie to traktował jako niepotrzebną stratę czasu, z kolei humaniści mogą nie chcieć siedzieć i słuchać kolejne 45 minut nauczyciela wyklepującego daty i nazwiska, a tak w wielu szkołach te lekcje są prowadzone. Jeśli komuś naprawdę zależy na historii to sam się jej będzie uczył.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.