Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Wyniki matur matura 2005

Rekomendowane odpowiedzi

Od 11 do 17 procent uczniów - zależnie od regionu - nie zdało matury; na egzaminie dojrzałości najlepiej wypadły języki obce i polski, najgorzej matematyka - powiedział w poniedziałek minister edukacji Mirosław Sawicki.

Czy nauczyciel nie umie nauczyć, Czy matura jest za trudna, Czy to uczniowie sie nie uczą?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mer   
Czy nauczyciel nie umie nauczyć, Czy matura jest za trudna, Czy to uczniowie sie nie uczą?

Wszystko naraz :)

proszę zauważyć, psze cezara, że nie tylko maturzyści tutaj są :D także ci,którzy powinni kończyć II klasę gimazjum, a są włąściwie na roku 9 w Angli :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qdl4ty   

Ja juz skonczylem gimnazjum wiec moge sie wypowiedziec o egzaminie ,ktorego aura byla troszeczke podobna do matur - uczniowie zdezorientowani co bedzie a co nie , nauczyciele nie mieli wystarczajacego czasu do zakonczenia programu .... a na wyniki trzebabylo czekac i czekac .

Moim zdaniem to porazka uczniow , nauczycieli i tych ,ktorzy z nauczaniem maja nie wiele wspolnego - ministerstwem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   
Czy nauczyciel nie umie nauczyć, Czy matura jest za trudna, Czy to uczniowie sie nie uczą?

Zgodzę się też z Mer ,że wszystkie te czynniki powodują tak słabe wyniki. W liceum powinno się uczyć tylko tych przedmiotów które potem się zdaje na maturze.Nie wiem jak nauczyciele uczą w szkole ponadgimnazjalnej-dowiem się za rok-ale z tego co mi wiadomo to nie dają wysokiego poziomu. Powiem tyle-z Liceum Ogólnokształcącego w mojej miejscowości,o którym gazety rozpisywały się ,że najlepsze są wyniki itp. , nikt nie dostał się na studia dzienne. O czym to świadczy??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie dostał się na dzienne na X uczniów? Niemożliwe : ) Ja mam jeden postulat, o którym zresztą mówią nauczyciele od lat, należy zmniejszyć treści w programach nauczania, bo nie może być tak, że 4 lata dawnego LO robi się w 3 lata obecnego. Jednakże znając życie to ta dyskusja będzie trwać, a nikt programów nie zmieni. A szkoda, bo byłoby wtedy dobrze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

jesli mam byc szczery to obecna matura nie była trudna, wystarczyło nie być kompletnym idiotą żeby zdać. Ja osobiscie nie miałem żdanego kłopotu ze zdaniem a nie jestem jakims kujonem - ledwie skonczyłem liceum :]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
riv   

Jeżeli chodzi o historie, to zauważcie, że w szkołach średnich jest mniej godzin historii niż wf czy religii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
Jeżeli chodzi o historie, to zauważcie, że w szkołach średnich jest mniej godzin historii niż wf czy religii.

W mojej nie ;) choć fakt faktem, że religii nie powinno być w szkołach. Co do w-f to 3 lekcje(tyle miałem) to za mało. Kiedyś był pomysł i nawet chyba przez rok był realizowany, żeby był 4 w-f, ale zabrakło kasy. No cóż tak to jest na most za kilkaset milionów kasa się znajdzie(zgadnijcie czyjego imienia ten most) ale na dodatkowe lekcje w szkole kasy nie ma.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

To, ile godzin historii jest w szkole, zależy chyba od profilu klasy, nie? Inaczej będzie w humanie, a inaczej w bio-chemie.

No cóż tak to jest na most za kilkaset milionów kasa się znajdzie(zgadnijcie czyjego imienia ten most) ale na dodatkowe lekcje w szkole kasy nie ma.

Nie mam pojęcia, czyjego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy to nie jest temat na tą dyskusję, to dt. wyniku matury 2005 jeśli ktoś z was ją pisał to zapraszam do podzielenia się wynikiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.