Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

beniamin   

Nawet na to żeby zdać na 40 %, oczywiście moim celem jest 100 ale nie mam za bardzo z czego sie uczyć, mam tylko te książki.

A nie powiedziałaś nic na temat vademecum, zostało wydane w tym roku. Jets tego 400 stron od prehistori do czasów dzisiejszych.

Tak to wygląda http://o1.ksiegarnia.wysylkowa.pl/o/d2/5/682445.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Nie powiedziałam, bo po prostu nie znam tego Vademecum :P W każdym razie sama korzystałam z tych podręczników, ale do matury rozszerzonej to za mało, jeżeli myślisz o podstawowej to wystarczy :P

Ja osobiście w przygotowywaniu się do matury rozszerzonej polecam poćwiczyć pisanie wypracowań, poczytać co nieco (ja np. z Vademecum nie korzystam, tylko ze zwykłych historycznych książek), przy okazji porobić z tego notatki, bo się bardzo utrwala (albo popisać na forum do czego serdecznie zachęcam), zaznajomić się trochę z kartografią :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
beniamin   

A ty już jesteś po maturze czy dopiero przed ?

A co do tematu to te wypracowania też mi sprawiają trudność, ogólnie to nie wiem do czego mam zacząć nauke. Jak narazie to wiem, że trzeba dużo czytać książek, podręczników, robić notatki, przeglądać obrazki. Znasz moze jeszcze jakieś metody ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
to te wypracowania też mi sprawiają trudność

Koniecznie musisz nad tym popracować, bo tu można bardzo dużo punktów stracić (aż 20!), najlepiej porozmawiaj o tym ze swoim nauczycielem, poproś go, żeby dał Ci jakieś wypracowania, a potem je sprawdzał.

gólnie to nie wiem do czego mam zacząć nauke

Ja zaczęłam do Wolskiego i jego "Starożytności" :P Potem "Dzieje średniowiecznej Europy" Kwiatkowskiego, następnie "Polska Piastów" Jasienicy i teraz zaczęłam "Polskę Jagiellonów" również Jasienicy. Mam nadzieję, że to przyniesie pożądane rezulataty :P

Znasz moze jeszcze jakieś metody ?

Czytać i pisać na Forum. Naprawdę, bardzo dużo mi to daje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

To nie jesteś na rozszerzonym profilu?? Rozumiem, że chcesz zdawać rozszerzoną historię?

A jak myślsz zdąże sie nauczyć do maja

Powiem tak- będzie ciężko. Musisz zacząć już teraz i siedzieć z tym po kilka godzin dziennie, rozwiązywać arkusze maturalne z poprzednich lat, no i przede wszystkim ćwiczyć pisanie wypracowań.

Zależy Ci na jakim mniej więcej wyniku?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

No to myślę, że dasz radę. Ja, jeżeli zdążę, to przeczytam jeszcze Boże Igrzysko Daviesa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Robimy niezłego OT, ale jeszcze Ci powiem, że to trochę mało :D Ze 4 przynajmniej poświęcaj, tym bardziej jeśli nie masz już historii ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
K-H   

No to może ja teraz zapytam, co sądzicie o moich materiałach.

-zestawy podręczników: Akademia WSiP (używamy na lekcjach,coś okropnego, odejście od chronologii, problemowe ujęcie epok, wszystko się miesza i teraz muszę sama nadrabiać) i dlatego mam jeszcze komplet OPERONU.

-repetytoria: ParkEdukacja, "Paszport Maturzysty" wyd. Eremis (autor - Włodzimierz Sochacki), oraz PWN Matura na 100%.

-3 zestawy zadań maturalnych OPERON

-Tablice Historyczne ParkEdukacja, Kalendarium dziejów Polski Wydawnictwo Literackie

I jak ocenilibyście? Zaczynam pracę i jak na razie przyjemnie mi się uczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Ja osobiście widziałam repetytorium z Operonu i to mnie zniechęciło do czegokolwiek z tego wydawnictwa :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
K-H   
Ja osobiście widziałam repetytorium z Operonu i to mnie zniechęciło do czegokolwiek z tego wydawnictwa :wink:

Też widziałam repetytorium i mnie nie urzekło ;) Wydaje mi się że mam lepsze :) Z tym, że wg mnie podręcznik jest dobrze napisany. Z tym, że niedawno zauważyłam w nim pewną nieścisłość i musiałabym zapytać na forum starożytności...

Nauczyciel w mojej szkole prowadzący fakultety polecił nam zakupić sobie słownik historyczny. Dziś to zrobiłam - Kupiłam "Słownik historii Polski i świata"wyd.Videograf. Wydaje mi się rzetelną pozycją.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Mi się w Operonie podoba tylko duża ilośc mapek i obrazków, bo u mnie nie ma żadnego, ale jestem bardzo zadowolna, bo mam podział na Polskę i świat i jest bardzo przejrzyście zrobione, czego o Operonie powiedzieć nie można :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.