Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Gryfon

Świat Kolumba

Recommended Posts

Gryfon   

Przyjmijmy założenie zupełnie nierealne że  oba kontynenty Amerykańskie nie istnieją A wyobrażenia Kolumba o rozmiarach Kuli Ziemskiej  są prawidłowe Jak potoczą się losy ludzkości po tym jak jemu uda się rzeczywiście płynąc na zachód dotrzeć do Azji? Zastanawiam się zwłaszcza czy z narodami zamieszkującymi daleki Wschodu stanie się to samo co w rzeczywistości stało się Z Aztekami i Inkami? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
jakober   

Dwieście lat przed wyprawą Kolumba przez Indie i Chiny podróżował Marco Polo... Vasco da Gama dotarł do Indii w 1498 roku mimo istnienia kontynentów obu Ameryk...  Czy stało się z Indiami to samo, co z państwami Azteków i Inków?

 

Alternatywną historią dla mnie byłoby nie wykluczanie istnienia Ameryk, a hipotetyczne założenie, że w XIII wieku Kubilaj-chan stwarza flotę zdolną do podbicia Japonii. W kolejnych dekadach flota rozwija się technologicznie do tego stopnia, że okręty zdolne są do podróży przez ocean i Mongołowie kolonizują zachodnie wybrzeże Ameryki Północnej. Gdy w 1519 roku Hernan Cortes ląduje w Meksyku, Aztekowie dysponują sporą częścią dobrodziejstw cywilizacyjnych osiągnięć Mongolii, Chin, Japonii..

Edited by jakober
przejęzyczenie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coobeck   

Brak Ameryk = całkowicie inny rozkład prądów oceanicznych + całkowicie inny układ płyt tektonicznych = całkowicie inna historia ostatnich kilkudziesięciu milionów lat w Afryce Wschodniej = duże prawdopodobieństwo, że nasi przodkowie nie zeszli z drzew = brak Homo sapiens = nie ma Kolumba, Inków ani Azteków.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.