Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Recommended Posts

2 godziny temu, krzysiek 32 napisał:

co mam z nią zrobić .

 

Przeczytać.

A skąd Wikipedia wie jaką książkę znalazłeś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż, drogi postępowania nie są chyba zbyt skomplikowane.

Primo. Zweryfikować sytuację własnościową. Co znaczy "znalazłem"? Na ulicy, czy w papierach po dziadku, którego jestem jedynym spadkobiercą? Czy ta książka jest według wszelkiego prawdopodobieństwa moja, czy raczej nie moja?

Secundo. Jeżeli jest moja to jedno jest pewne - nie mogę jej zniszczyć, bo byłoby to barbarzyństwo. Muszę się zastanowić, czy chcę ją zachować, jako pamiątkę i lokatę kapitału, czy chcę ją sprzedać.

Tertio. Jeżeli chcę ją sprzedać, to zaczynam szukać wycen, antykwariatów, może i rzeczoznawców. A jeżeli chcę nią wspaniałomyślnie obdarować muzeum, czy bibliotekę, to zaczynam szukać instytucji zainteresowanych takim darem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.