Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Recommended Posts

Valf   

Witam,
poszukuję informacji o postaci, która wyjątkowo zasłużyła się dla polskiej archiwistyki. Chodzi mi raczej o zbiory. Coś podsłyszałem, że może chodzić o Ossolińskiego? Jeśli tak to którego? Jaki to ma związek z Ossolineum we Wrocławiu? Może znacie kogoś innego? Z góry dziękuję za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, Valf napisał:

Coś podsłyszałem, że może chodzić o Ossolińskiego? Jeśli tak to którego? Jaki to ma związek z Ossolineum we Wrocławiu?

 

Rzeczony Ossoliński to: Józef Maksymilian, i nie był on archiwistą, a: zbieraczem, bibliofilem, a jego fundacja w sześć lat później (po ufundowaniu) przeszła w ręce rodu Lubomirskich. Jeśli by iść tym śladem to wypada zwrócić uwagę na dyrektorów tej fundacji.

Co do archiwistów to polecam osobę Adama Chmiela i Kazimierza Bogdana Konarskiego. co do zbieraczy:to wiele osób chlubnie się tu zapisała, by wspomnieć o takiej osobie, jak: Jan Glinka.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
saturn   

Dodałbym archiwum Jerzego Giedroycia, który przez wiele lat prowadził dokumentacje paryskiej "Kultury". Po śmierci właściciela, archiwum okazało się tak duże, że zbiory zdigitalizowano i zarchiwizowano między inymi na wniosek Minstra Kultury - Bogdana Zdrojewskiego. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Valf   

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Oczywiście chodziło mi o Józefa Maksymiliana. Dziękuję też za podpowiedź o Giedryciu. Nie wiem czemu o nim nie pomyślałem. ;) Reszty nie znam, ale się zapoznam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.