Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Maciej448

Publikacja pracy magisterskiej

Recommended Posts

Kilka lat temu napisałem pracę magisterską z zakresu historii starożytnej - "Funkcja literacka opisów zwyczajów i obyczajów ludów orientalnych w "Dziejach" Herodota. W związku z tym pragnę zasięgnąć opinii, czy praca o takim temacie i poruszająca tają tematykę, miałaby szansę na wydanie w jakimś wydawnictwie...?

Jeśli tak, to gdzie powinienem skierować swoje kroki w tym celu...?

Edited by secesjonista
poprawiono pisownię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat jest "niszowy" zatem trudno będzie przekonać wydawnictwo, że publikacja może liczyć na szersze grono czytelników. No i jest to jedynie praca magisterska. Albo wydać własnym sumptem albo spróbować znaleźć kogoś kto zamierza wydać pracę zbiorową o zbliżonej tematyce - jakieś wydawnictwo uniwersyteckie, Towarzystwo Naukowe, Stowarzyszenie itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można zainteresować tematem jakieś wydawnictwo uczelniane. Niekiedy lubią, a pewnie i muszą się pochwalić (szczególnie wobec różnych komisji akredytacyjnych) - "a nasi studenci publikują". Szczególnie spróbowałbym w niepublicznych i mniejszych publicznych. Trochę tu rzecz komplikuje fakt, że minęło kilka lat. Ale - być może?

Natomiast liczyć się należy na pewno z tym, że bez bardzo solidnych recenzji nikt tego nie opublikuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można też pomyśleć o publikacji tego tekstu w jakimś wydawnictwie internetowym, a przy większej liczbie zaczerpniętych z niej cytatów pokusić się dopiero o wersję papierową?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   
No i jest to jedynie praca magisterska.

Tym akurat nie kierowałbym się. Znam przynajmniej kilka wydawnictw, które nie mają problemów z wydawaniem prac magisterskich (odpowiednio poszerzonych).

Przede wszystkim wysłać do kilku wydawnictw (tutaj wymagany wysiłek własny, tj. dobrze byłoby przejrzeć rynek i zobaczyć kto wydaje książki o zbliżonej tematyce). Może przeczytają, może im się spodoba. Ale warto spróbować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.