Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
adamhistoryk

Kotwica

Recommended Posts

Jednym z zadań grupy dywersyjno-propagandowej ZWZ było malowanie "kotwicy" i napisu "Pawiak pomścimy". Czy inne organizacje Polski podziemnej przyłączyły się do tej działalności?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję sprawdzić ramy czasowe, ZWZ działa do lutego 1942 r., a konkurs na "kotwicę" to marzec tegoż roku. Zatem grupy ZWZ nie mogły jej malować w ramach takiej akcji. A akcja "Pawiak pomścimy" to raczej rok 1943, zatem - tym bardziej to nie grupy ZWZ, a już od dawna - AK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.