Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Dolina Rospudy

Obwodnica powinna:  

32 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Omija? Dolin? Rospudy
      11
    • Przebiega? poprzez Dolin? Rospudy
      4
    • Nie mam zdania
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Estera   
Polska być dzika kraj. U nas co kawałek byc ostoja dzikiej nienaruszonej przyroda. Przepisy o ochronie naturalne środowisko pochodzace z zabetonowanych krajów Europy Zachodniej nijak nie pasowac do warunki w Polska.
ekoświrom

Tego typu naśmiewanie się, nie jest na tym forum mile widziane.

Wiesz co, Hauer to co Ty mówisz jest przykre. Dobra zniszczmy wszystko, ziemniaki niech fotosyntezują- o to chodzi? Po tej dolinie mogą być następne zagrożone. Dlatego do oddychania ta dolina jest niezbędna.

Przecież to tylko "luźna propozycja", a tansza jest "bo ktoś tak powiedział". nie ma żadnego projektu, kosztorysu, ani nawet trasy

Są, w gazetach pojawiały się mapki, a o wyburzniu jakich domów Ty mówisz?

A na rozwiązanie ekologów i unijne fundusze by się znalazły.

Propagandowa paplanina

To zostawię bez komentarza. Porostu śmieszne.

A tak- wpakują się w jedną z najpiękniejszych dolin na świecie, zniszczą, zabraknie pieniędzy (Unia nie da- i słusznie) i nic nie wyjdzie

Dlaczego nie skomentowałeś tych słów? Proszę o komentarz.

[ Dodano: 2007-04-29, 22:34 ]

A jeszcze konsekwencje prawne- o tym nie pomyślałeś? Sprawa przed trybunałem- Unia krzywym okiem patrzy na tego rodzaju działania- bardzo krzywym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Wiesz co, Hauer to co Ty mówisz jest przykre. Dobra zniszczmy wszystko, ziemniaki niech fotosyntezują- o to chodzi?
Wskaż mi gdzie na swiecie (albo w zabetonowanej zachodniej europue) rosną fosforyzujące ziemniaki?

Czy taki sposób argumentacji rodem z since - fiction jest mile widziany? I dziwic się ze ktoś robi różne mutacje "eko" jak spotka sie z tkaimi argumentami.

Dobra zniszczmy wszystko
Kto mówi, zeby od razu wszystko? Jednak rozwój cywilizacji zawsze (!) zmienia, a nawet niszczy (!) naturalne środowisko. Polska jest zacofana i dopóki troche nie "poniszczymy środowiska" budując infrastrukture to tak zostanie.
Są, w gazetach pojawiały się mapki
Raz mapka smaka, raz owaka. Mapka w gazecie to nie projekt trasy. Co wiecej, jak przyszli ludzie z jedną z tkaich mapek zapytac jak ci nadrzewniacy wyobrazają sobie puszczenie trasy przez ich domy to sie dowiedzieli, ze "to taka luźna propozycja" i "że to moze przebiegac troche inaczej".
Estera napisał/a:

A tak- wpakują się w jedną z najpiękniejszych dolin na świecie, zniszczą, zabraknie pieniędzy (Unia nie da- i słusznie) i nic nie wyjdzie

Dlaczego nie skomentowałeś tych słów? Proszę o komentarz.

(nie lubie pietrowych cytatów) Po co mój komentarz? sama napisałaś, że:
Sprawa przed trybunałem
. Strona polska twierdzi, ze wszystko jest zgodnie z przepisami, ktre dopuszczaja tkaie inwestycje pod pewnymi warunkami, które sa spełnione. Alternatywna trasa tez na pewno niszczy jakąś "dziką przyrodę".
Unia krzywym okiem patrzy na tego rodzaju działania- bardzo krzywym.
Zeza chyba da sie jakos leczyc ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że skoro można wytyczyć nową trasę to należy tą obwodnicę przenieść. Dlatego, że Rospudy się nie przeniesie, możnaby zrobić ogólnonarodowe referendum, bo to dziecitwo całego kraju, lecz PiS boi się porażki słusznie. Ponadto UE i tak zablokuje budowę tej obwodnicy w takim kształcie, więc nie ma o co się dochodzić, bo trasa będzie nowa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wskaż mi gdzie na swiecie (albo w zabetonowanej zachodniej europue) rosną fosforyzujące ziemniaki?

Fotosyntezują to nie to samo co fosforyzują. Czytajmy dokładnie :arrow:

Ponadto UE i tak zablokuje budowę tej obwodnicy w takim kształcie, więc nie ma o co się dochodzić, bo trasa będzie nowa.

No własnie, nie jestem za bardzo "na czasie" :) Jakie są najnowsze postanowienia co do budowy tej autostrady, mieli robić referendum w województwie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Wskaż mi gdzie na swiecie (albo w zabetonowanej zachodniej europue) rosną fosforyzujące ziemniaki?

Czy taki sposób argumentacji rodem z since - fiction jest mile widziany? I dziwic się ze ktoś robi różne mutacje "eko" jak spotka sie z tkaimi argumentami.

Fosforyzujące? F o t o s y n t e z u j ą c e - i to Ty o nich pierwszy wspomniałeś- zapomniałeś? Poczytaj Swoje posty i nie tylko nieco dokładniej.

Strona polska twierdzi, ze wszystko jest zgodnie z przepisami, ktre dopuszczaja tkaie inwestycje pod pewnymi warunkami, które sa spełnione.

No to się mylisz- jakby było dobrze, to UE by się nie czepiała.

Krytyjujesz tylko trasę ekologów- nawet ju ż nie chodzi o ekologię, ale o trasę, plany, kasę etc. a spójrz na trasę proponowaną przez mieszkańców Augustowa- chciałam, żebyś dostrzegł, że to nonsens- to się nie uda- dlaczego- już mówiłam o tym.

Hauer jak Ty chcesz żyć w betonowej dżungli, wśród smrodu spalin, a ostoje przyrody oglądać tylko w książkach, lub za granicą (poza Europą, bo tu zniszczyli większość i dlatego w Polsce trzeba dolinę chronić) to gratuluję!

Niszczy się doliny, bieg rzek się zmienia i potem pretensje, że np. powodzie są.

"Nie możemy okazać się barbarzyńcami. Obwodnicę można przecież zbudować, omijając to niezwykłe miejsce"- Maria Kaczyńska, wywiad przeprowadzony przez Dominika Uhliga, Gazeta Wyborcza

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Fotosyntezują to nie to samo co fosforyzują. Czytajmy dokładnie :arrow:
Wniosek jeden: nie pisac na forum gdy człowiek robi się spiący :)
Ponadto UE i tak zablokuje budowę tej obwodnicy

Albo nie zablokuje. Jesli nasi szpece od budowy dróg i ochrony srodowiska udowodnią, że nie ma alternatywnego rozwiazania, które mniej by szkodziło przyrodzie.

Dlatego, że Rospudy się nie przeniesie

Ale w Polsce co kawałek jest obszar przyrody, objęty jakąś formą ochrony (rezerwaty, parki krajobrazowe, czy np. programem "Natura 2000"). Kraje zachodnie tego nie mają, ich resztki naturalneo środowiska wymagają restrykcyjnej ochrony, a gospodarce to nie szkodzi bo infrastruktura jest dobrze rozwinięta. Gdzie my mamy budowac tą infrastrukurę? Te same przepisy, które sa dobre w Niemczech nijak nie przystaja do warunków w Polsce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Jesli nasi szpece od budowy dróg i ochrony srodowiska udowodnią, że nie ma alternatywnego rozwiazania, które mniej by szkodziło przyrodzie

To będzie to jedno wielkie kłamstwo! Wstyd!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
To będzie to jedno wielkie kłamstwo! Wstyd!

skad wiesz? Zakąłdasz z góry, ze "zielony" mówi prawdę, a kazdy kto się z tym nie zgadza jest zakłamanym, chciwym i wrednym potworem, któremu przyjemnosc sprawia niszczenie przyrody? Czyzby był to skutek propagandy "Kapitana Planety"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Zakąłdasz z góry, ze "zielony" mówi prawdę

A Ty zakładasz, że kłamią! Mówią prawdę. Ja rozumiem mieszkańców Augustowa, ale ich zachowanie jest bynajmniej dziwne.

propagandy "Kapitana Planety"?

O czym Ty mówisz? Kto to "Kapitan Planeta"? Jak propaganda? Propagande to ja zarzucam mieszkańcom Augustowa i ministrowi środowiska!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
A Ty zakładasz, że kłamią! Mówią prawdę.

A skąd to mozesz wiedzieć ? Juz znasz wyrok w tej sprawie? Moze by tak jednak zaczekać co będzie, jakie bezie uzasadnienie itd. Eksperci Komisji Europejskiej już raz zatwierdzili tą trasę, mogą to zrobic i drugi raz.

O czym Ty mówisz? Kto to "Kapitan Planeta"?

Najwyraźniej nikt wazny :arrow:

Propagande to ja zarzucam mieszkańcom Augustowa i ministrowi środowiska!
A ja ludziom nadrzewnym i jesteśmy kwita :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
A skąd to mozesz wiedzieć ?

A skąd wiesz, że nie mówią prawdy? Nie zakładaj z gory, to i ja nie będę.

Najwyraźniej nikt wazny :)

Ja jednak poroszę o wyjaśnienie. Jeśli używasz jakichś nieznanych pojęć w dyskusji to wyjaśnij.

ludziom nadrzewnym

Ludzie nadrzewni? Jaskiniowcy? Ekoświry? Tak nazywasz ludzi broniących doliny. Ja nikogo nie obrażam i nie określam Cibie żadnymi epitetami. Szanujmy się w dyskusji.

[ Dodano: 2007-04-30, 12:20 ]

Brak szacunku w dyskusji może zaowocować ostrzeżeniem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
A skąd wiesz, że nie mówią prawdy? Nie zakładaj z gory, to i ja nie będę.

podałem argument: jak dochodzi do szczegółów to mówią "luxna propozycja" i "moze przebiegać jeszcze inaczej", a to znaczy, ze nie ma żadnego projektu, a tym bardziej kosztorysu. w takich warunkach mówienie : "tańsza alternatywa" uwazam za propagandowe kłamstwo. Zatem nic "z góry nie zakładam".

Ja jednak poroszę o wyjaśnienie. Jeśli używasz jakichś nieznanych pojęć w dyskusji to wyjaśnij.

http://www.zb.eco.pl/zb/43/33.htm

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jesli nasi szpece od budowy dróg i ochrony srodowiska udowodnią, że nie ma alternatywnego rozwiazania, które mniej by szkodziło przyrodzie

To będzie to jedno wielkie kłamstwo! Wstyd!

Nie martw się bo jest alternatywa, a Minister Środowiska, który powinien go bronić niszczy je to jest największy paradoks tak to tylko u nas. Przykro mi, że mieszkańcy Augustowa mają z tym problem, ale droge da się zmienić, a puszczy się nie wybuduje. 25 kwietnia Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) w Warszawie uchylił dziś postanowienie ministra środowiska ws. obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy z 14 lipca 2006 roku, a 19 kwietnia Trybunał Sprawiedliwości UE zakazał zalesiania w Dolinie Rospudy na wniosek Komisji Europejskiej Trybunał wydał nakaz natychmiastowego wstrzymania zalesiania w Puszczy Augustowskiej. Zalesianie jest „środkiem kompensacyjnym”, związanym z budową obwodnicy Augustowa.

Obawiam się, że wasz spór do niczego nie prowadzi, bo dla mnie to jasne, że ta obwodnica w tym kształcie nie powstanie, chyba, że zostanie pogwałcone prawo w przeciwnym wypadku jestem o Dolinę Rospudy spokojny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Bardzo dziękuje adminie za wyjasnienie, upokoiło mnie to trochę, ale wybacz- jeśli będzie taka konieczność- duskusja będzie trwać- ja nie pozwolę na obrażanie obrońców przyrody i wmawianie, że jak się znisczy dolinę to będzie lepiej niż jak się ją ominie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Którędy by nie szła trasa to jakąś "przyrodę" zniszczy. Taka natura tej paskudnej cywilizacji, ktorą budujemy po zejściu z drzew i wyjściu z jaskiń. Przyjęto takie rozwiazanie i trudno mi uwierzyć, ze drogowcy i ministerswo środowiska uknuło spisek jak tu jak najbardziej zniszczyć przyrodę, chocby trasa była droższa i dłuzsza. To sie chyba tylko w kreskówkach dla dzieci moze zdarzyć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.