Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Dark Knight

Praca z XIX wieku - pomoc z wyborem tematu i źródła.

Recommended Posts

Muszę napisać pracę roczną z historii XIX wieku. Zastanawiam się nad tematem pracy: Przyczyny wojny secesyjnej - kwestia źródła - czy będzie spolszczone, ponieważ tylko takie wchodzą w rachubę. Ewentualnie jakiś inny temat, z którym nie będzie problemu ze źródłem i literaturą, a z racji, iż wiek XIX nie jest moim konikiem mam problem żeby wymyślić jakiś sensowny temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisanie o wydarzeniach z XIX wieku, dziejących się w kraju anglojęzycznym, w oparciu jedynie o "źródła spolszczone" wydaje się zadaniem nieco karkołomnym. Nie lepiej wybrać coś z "własnego podwórka" i to związanego z jakimiś własnymi zainteresowaniami? Jeśli kogoś interesuje wojskowość w XVII wieku łatwiej przyjdzie mu pisać o podobnych kwestiach w XIX w. itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, niektóre źródła są spolszczone - znalazłem źródło "Majowe zajścia w Chicago w 1886 r" w "Wiek XIX w źródłach" M. Sobańska-Bondaruk, S. Lenard Bogusz - kwestia czy znajdę literaturę i jak ewentualnie ugryźć ten temat. A jeśli z własnego podwórka: Przyczyny wybuchu powstania listopadowego; kwestia źródła - jakie? Z literaturą do tematu nie powinno być problemu, a sam temat też w miarę bezproblemowy.

Edited by Dark Knight

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.