Jump to content

Dark Knight

Użytkownicy
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

About Dark Knight

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Starożytność

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. W pracy jest rozdział o sytuacji w Królestwie Polskim w latach 1815-1830 z uwzględnieniem wydarzeń z Europy (rewolucja lipcowa, w Belgii), o mobilizacji wojska i tym, iż to może oznaczać ostateczny kres konstytucji i państwa. Hmm, znaczenie polityczne pogłosek? Będę szperał i szukał Dzięki. Na razie dodałem wątek w przyczynach o związkach/konspiracyjnych - mi się wydaje, że są polityczne przesłanki.
 2. Mam prośbę o nakierowanie na polityczne przesłanki wybuchu powstania listopadowego? Społeczne i wojskowe mam opracowane, tylko mam problem z identyfikacją tych politycznych.
 3. Ok, niektóre źródła są spolszczone - znalazłem źródło "Majowe zajścia w Chicago w 1886 r" w "Wiek XIX w źródłach" M. Sobańska-Bondaruk, S. Lenard Bogusz - kwestia czy znajdę literaturę i jak ewentualnie ugryźć ten temat. A jeśli z własnego podwórka: Przyczyny wybuchu powstania listopadowego; kwestia źródła - jakie? Z literaturą do tematu nie powinno być problemu, a sam temat też w miarę bezproblemowy.
 4. Muszę napisać pracę roczną z historii XIX wieku. Zastanawiam się nad tematem pracy: Przyczyny wojny secesyjnej - kwestia źródła - czy będzie spolszczone, ponieważ tylko takie wchodzą w rachubę. Ewentualnie jakiś inny temat, z którym nie będzie problemu ze źródłem i literaturą, a z racji, iż wiek XIX nie jest moim konikiem mam problem żeby wymyślić jakiś sensowny temat.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.