Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Saiyan16

Karaiby w XVIII w.

Recommended Posts

Saiyan16   

Tak jak w temacie chciałbym sie dowiedzieć czegoś więcej , a jeszcze lepiej gdyby ktoś poradził jakie ksiązki poczytac ? Interesuje mnie szczególnie wojskowość . :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Amilkar   

Coś chyba o piratach moze z tamtych czasów . Poszukaj w necie o piratach karaibskich i koloniach angielskich na karaibach.(Port Royal)

http://pl.wikipedia.org/wiki/William_Kidd -tu masz cos o piratach.

Edgar Allan Poe napisał Złotego żuka, a Robert Louis Stevenson Wyspę Skarbów jakies lekturki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
O~~I~~O   

Witam. Przepraszam jeśli wybrałem zły dział ale wydawał mi się najlepszy.

Szukam jakiejś bardziej szczegółowej mapy Karaibów z tego samego okresu co jest na obrazku:

caribbean-map-east.jpg

Chciałbym aby na mapce była widoczna nazwa państwa do którego wyspa/teren przynależy (najlepiej kolorystycznie rozrysowane).

Z góry dziękuje za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To czasy współczesne, zatem każdy atlas geograficzny powinien pomóc. Ewentualnie wpisz do Google "Caribbean map" i coś znajdziesz.

W anglojęzycznej Wikipedii pod hasłem "Caribbean" jest nawet "żywa" mapka, pokazująca jak zmieniała się przynależność państwowa poszczególnych wysp.

Share this post


Link to post
Share on other sites
O~~I~~O   

Więc uściślę bo myślę że zbyt powierzchownie to opisałem... Robię scenariusz do gry oparty na dziejach 17 wieku na tym morzu (i lądzie oczywiście). Będziesz mógł wybierać pomiędzy: Hiszpanami, Anglikami, Francuzami, Holendrami bądź Piratami). Dlatego potrzebuje krótkiego opisu na temat każdej narodowości oraz miejsca od którego zaczynali swoją ekspansje (poza piratami oczywiście). A co do mapy jeszcze to konturówkę jakąś bym chciał bo wtedy jest łatwiej zrobić jest to w edytorze lub mapę polityczną z tamtych czasów (mam tu namyśli nie stare ryciny map tylko jakąś ładną nową mapkę przedstawiającą nazwy koloni, wysp etc.).

Pozdrawiam :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.