Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Kronos

Mapy - Starożytność

Recommended Posts

Kronos   

Witam,

szukam zbioru map najważniejszych państw Starożytności. Z Grecją i Rzymem nie mam problemu (ale jeśli ktoś ma jakieś dobre mapy to proszę o informację), najwięcej trudności sprawia mi Bliski Wschód. Jeśli ktoś ma link do strony lub posiada je w plikach to bardzo proszę o kontakt. Nazwy mogą być po łacinie, po polsku lub po angielsku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystarczy wpisać frazę: "maps ancient east" i pojawia się szereg stron z mapami, np.: www.lib.utexas.edu ("Perry-Castañeda Library Map Collection"). Na dole tej podstrony jest łącze do "Middle East Historical Maps on Other Web Sites" gdzie jest całkiem spory wybór innych stron.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kronos   

Dziękuje za pomoc. Mam świadomość, że jest sporo dostępnych materiałów, ale dlatego piszę na forum żeby ktoś znający się na starożytnych mapach polecił jakąś sprawdzoną i rzetelną stronę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.