Jump to content

Kronos

Użytkownicy
 • Content count

  15
 • Joined

 • Last visited

About Kronos

 • Rank
  Ranga: Licealista
 • Birthday 09/08/1991

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Średniowiecze

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków
 1. Dziękuje za pomoc. Mam świadomość, że jest sporo dostępnych materiałów, ale dlatego piszę na forum żeby ktoś znający się na starożytnych mapach polecił jakąś sprawdzoną i rzetelną stronę.
 2. Witam, szukam zbioru map najważniejszych państw Starożytności. Z Grecją i Rzymem nie mam problemu (ale jeśli ktoś ma jakieś dobre mapy to proszę o informację), najwięcej trudności sprawia mi Bliski Wschód. Jeśli ktoś ma link do strony lub posiada je w plikach to bardzo proszę o kontakt. Nazwy mogą być po łacinie, po polsku lub po angielsku.
 3. Co i gdzie studiujecie lub studiowaliście?

  A ja właśnie zostałem wpisany na listę studentów historii UJ i jestem z tego dumny
 4. Historia UJ - próg punktowy

  Moim zdaniem jedyne na co możesz się dostać z taką maturą to Uniwersytet Rzeszowski, UMCS może w II turze ale to takie bardzo naciągane 'może'. Jak zależy Ci na prawie to postaraj się dostać na porządny uniwerek, popraw maturę i startuj za rok.
 5. Matura z WOS-u 2010

  Mam pytanie bo ja na maturze z wosu, zamiast Bundesrat napisałem Bundesrad, czy uznają mi to? Jak myślicie?
 6. Rekrutacja na prawo UJ - 2010

  Jest szansa iść na prawo na UJ z angielskim podstawowym? Jeśli nie to mam dylemat - albo iść do Lublina - na prawo, albo do Krakowa - na historię.
 7. Norman Davies

  Proszę o bardziej szczegółowe opinie nt. Europy Daviesa. Są w tej książce jakieś błędy faktograficzne?
 8. Kawa czy herbata?

  Oczywiście kawa i herbata. Kawa do papierosa - rano, herbata do książki - w nocy.
 9. Sposoby na stres

  Dużo osób mówi o jedzeniu albo czytaniu ja jak się stresuje nie potrafię ani tego ani tego. Ja radzę sobie papieroskiem, ew. jeśli mogę i mam czas to wieczorem w knajpie, dobry jest jeszcze basen, siłownia i sauna na stres.
 10. Proca

  W średniowieczu to raczej proca miała niewielkie znaczenie, ponieważ wojownicy byli lepiej opancerzeni. Znaczenie na polu bitwy miała p. np. w starożytnym Egipcie, przeczytać można o tym choćby w "Faraonie" Prusa a pod względem historycznym jest on w miarę wiarygodny bo korzystał z ogromnej ilości źródeł i ogólnie na problematyce egiptologicznej się znał.
 11. Rzym - bibliografia

  Dzięki wielkie!
 12. Rzym - bibliografia

  Proszę kogoś kompetentnego o podanie najważniejszych i najlepszych książek nt. Starożytnego Rzymu od początku do upadku.
 13. Proszę Cię dziewczyno poczytaj trochę przepisów, z egzaminów zwalnia tylko tytuł laureata lub finalisty olimpiady ogólnopolskiej.
 14. WOS - literatura

  Repetytorium Operon + podręczniki Operon. Najlepszy zestaw z jakim się spotkałem, ogólnie rzecz biorąc matura z wosu jet pisana pod Operon dlatego polecam, naprawdę chyba najlepsze książki do nauki wosu w LO.
 15. Historia UJ - próg punktowy

  Dobrze jest zdawać WOS z którego o wiele łatwiej zdobyć te 70-80% a na UJ liczy się jak historia.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.