Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

Czy chodzi o to, że arcyksiążę Karol ze sztandarem w dłoni poprowadził wojsko do ataku?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pytanie wcale nie jest ogólne, dlatego podałem godzinę, bo wydarzenie nastąpiło rankiem. Oczywiście adam1234 odpowiedział prawidłowo, chodziło o załamanie się mostu pontonowego, którym miały ruszyć na lewy brzeg Dunaju korpus Davouta.

Bardzo proszę adamie, Twoja kolej :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adam1234   
Pytanie wcale nie jest ogólne

Po głębszym namyśle muszę zwrócić honor ;) i dziękuję.

No to niech mi ktoś powie gdzie miała miejsce ostatnia potyczka epoki napoleońskiej :?: Ciekawostka taka :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Mówi się, że ostatnia była potyczka marszałka Davout'a z Blücher'em pod Issy 3 lipca 1815 roku (przegrana przez Francuzów), ale przecież gen. Daumesnil poddał Vincennes dopiero 15 grudnia tegoż roku (i jeszcze wykłócał się z Prusakami o swoją nogę utraconą pod Wagram :) ), może więc o to chodzi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Czas i mnie włączyć się do zabawy po długiej przerwie : Czarny Gabinet to biuro cenzuralne korespondencji , Bonapartego , ale założone już przez Dyrektoriat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Pytanie nietypowe jak ja hehe :

Napoleon wylądował na Elbie i zrobił coś co zdumiało witających go Elbian( tak sie pisze?, czy może Elbijczyków, Elbianinów). Uczta jaką przygotowali mieszkańcy Porto-Ferrajo nie odbyła się gdyż.... no właśnie , gdzie udał się Napoleon , i jakie pierwsze zmiany nakazał zaprowadzić . Pierwsza zmiana związana jest z tym gdzie się udał i co robił , reszta to pierdółki ale można wymienić. Pytanie wbrew pozorom ciekawe , bo ukazywało charakter Nap'a w ogóle i w tej chwili na "kretowisku" to jest Elbie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Pojechał kupić dom? A może obejrzeć kaplicę z pustelnią (którą zaadaptowano na jego mieszkanie- tak bardzo mu się spodobała)?

i jakie pierwsze zmiany nakazał zaprowadzić

Rozkazał zarekwirować meble i dzieła sztuki z okrętu jego szwagra i urządził swoją rezydencję. Kazał zaadaptować pustelnię przy kaplicy Madonny del Monte na mieszkanie dla siebie. Zorganizował wojsko. Urządził dwór. Zaczął budować drogę z Porto Ferrajo do Porto Longone. Sprowadził rzemieślników, artystów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Allright. Nie o te rzeczy mi chodziło. Głównie chodziło mi planach umocnienia wybrzeża wyspy, od razu po wylądowaniu kazał przestawić baterię w inne miejsce , tą którą zobaczył po lądowaniu, oraz nakazał budowę drogi do portu. Jedno Estera zgadła także jej powierzam pytanie , chyba że zadam nowe lepsze, ciekawsze jej quiz , jej wola.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Ok jakieś normalne: Hrabia d'Entraigues , który został po wejściu Francuzów do Wenecji aresztowany nad Brentą przez ludzi Bernadotte'a ,był agentem i mataczem koalicjantów.

W póżniejszych latach od kampanii włoskiej zamieszany był w pewną sprawę i przyjechał za Cesarstwa do Londynu z pewną misją , ważną dla Brytyjczyków. Jaka była ta misja i jak się skończyła?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Trochę czasu minęło...

Poszukałam czegoś i znalazłam parę informacji na portalu Napoleon.gery.pl - otóż: przyjechał do Londynu sprzedawać tajne artykuły traktatu z Tylży. Agenci Cesarza zdobyli kopie dokumentów. Hrabia i żona zostali zamordowani. Służący, który tego dokonał, popełnił samobójstwo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mamy jeszcze wersję z 'Szachisty' Łysiaka - hrabia padł ofiarą czystki po nieudanej opracji porwania Cesarza :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.