Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
piterzx

Pierwsza w Polsce blogosfera historyczna

Rekomendowane odpowiedzi

piterzx   

W imieniu całej Redakcji Historia.org.pl oraz swoim własnym mam przyjemność przedstawić Wam projekt, nad którym ostatnio pracowaliśmy -

pierwszą w Polsce blogosferę historyczną: blogi.historia.org.pl

Została stworzona z myślą o wszystkich historykach i pasjonatach historii, jako miejsce wymiany opinii, zdań, wiedzy.

Jak to wygląda w skrócie? Każdy bloger otrzymuje swoją własną stronę internetową w w domenie historia.org.pl i może publikować dowolne treści o tematyce historycznej i okołohistorycznej. Nie tam żadnej moderacji treści, jest pełna dowolność z zastrzeżeniem jedynie poszanowania prawa i innych osób.

Na blogach nie muszą pojawiać się tylko duże, poważne artykuły naukowe. Mogą także krótkie notki, zdjęcia, galerie, czy niewielkie cytaty, bądź ciekawostki. Rodzaj treści i tematyka bloga zależą wyłącznie od indywidualnego pomysłu użytkownika.

Co więcej, najlepsze, najbardziej interesujące i wartościowe teksty są zamieszczane w formie przekierowania do bloga na stronie głównej portalu, promowane w naszym profilu na facebooku i w newsletterze.

Jest to nasz kolejny duży serwis historyczny po portalu i forum.

Na blogach może zarejestrować się każdy, każdy może wystąpic o utworzenie mu indywidualnego bloga, jego własnej, historycznej strony internetowej w domenie .historia.org.pl. Wystarczy wejść na stronę http://blogi.historia.org.pl/zarejestruj-sie/ i wypełnić formularz. W ciągu kilku minut do maksymalnie kilku godzin moderator zaakceptuje zgłoszenie, a na podanego maila przyjdzie link aktywacyjny i dane do logowania.

Już istniejące blogi można zobaczyć pod adresem: blogi.historia.org.pl/wszystkie-blogi/

Jak wszystko na historia.org.pl, blogi są oczywiście całkowicie bezpłatne. Co więcej, zapewniamy wszystkim blogerom pełne wsparcie (zarówno techniczne, jak i merytoryczne). W razie jakichkolwiek pytań wystarczy napisać na it@historia.org.pl lub do mnie na forum.

Zachęcam wszystkich i życzę miłego blogowania :)

four.png

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Musze przyznać, że bardzo popularne są nasze blogi, dziś już 6 komentarz - spam usunąłem :P

to chyba jak kiedyś w hipermarketach jak to mawiali jak kradną z samochodów zaparkowanych pod hipermarketem to dobrze bo znaczy jest ruch :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Trochę tak jest Furiuszu, im ktoś bardziej popularny, tym więcej spamu. Będę jednak udoskonalał filtry antyspamowe, żebyście nie musieli dużo usuwać ;) Gdyby ktoś miał jakieś uwagi do funkcjonowania blogów, bądź jakieś pomysły na usprawnienia, czy zmiany, to również zachęcam do kontaktu. Zarówno tutaj, jak i na PW lub mail.

Czemu Ci mnie żal secesjonisto?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Zobaczymy, może przygarnę jakiegoś młodego pomagiera albo wykształcę w sobie dar bilokacji. Mogę też zacząć do kawy z mlekiem dolewać czegoś jeszcze, np. nitroglicerynę... Możliwości jest wiele, nie ma co mnie żałować :)

Tak czy inaczej, na blogi gorąco zapraszam i do czytania i do pisania. Zachęcam także do przesyłania mi/nam uwag dotyczących ich funkcjonowania i sugestii zmian.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym abyście zrobili logowanie na stronce bo trochę głupio się loguje przez maila, a poza tym, do pupci jest fakt, że można wklejać zdjęcia o wadze nie większej niż 1 mb bo nie mogę wkleić moich zdjęć z aparatu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

A w czym je zapisujesz? Wystarczy zmienić rozszerzenie na .jpg albo w jakimś programie do obróbki tudzież odtwarzania wziąć opcje zapisz jako jpg, nawet zwykłym paintcie. Pytaj innych ja komputerowy nie jestem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Komentarze musi zaakceptować autor bloga. Dopiero wtedy pojawiają sie na widoku. Ma sens o tyle, że jest sporo spamu a tak zawczasu się go usuwa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To ja jedynie przesyłam pewnemu autorowi sugestię co do bliższego zapoznania się kiedy używamy terminu: "żyd" a kiedy "Żyd".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Komentarze musi zaakceptować autor bloga. Dopiero wtedy pojawiają sie na widoku. Ma sens o tyle, że jest sporo spamu a tak zawczasu się go usuwa.

Bessęs. Jak już coś to niech autor może usuwać. A komciować niech mogą tylko zalogowani

Ale to niezłe miejsce na cykl o myśliwcach.

Edytowane przez Smok Eustachy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zanim zacznie się cykl o myśliwcach może Smok odpowie na pytanie poldasa:

"Dawaj to zdjęcie".

Jakoś z odpowiedzią jest kłopot.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.