Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłam na internecie podobny znak może uda mi się wstawić ale dziwi mnie ponieważ te szable mają inny wymiar niż moja ( dł. pochwy to 83 cm. a szabla w całości ma tylko ok. 91,5 cm. ) Pozdrawiam

A co w tym dziwnego?

To przecież nie było tak, że jednym "symbolem firmowym" oznaczano szablę X, a już inną co do wymiarów - szablę Y innym znakiem.

Co do oznaczeń:

www.germandaggers.com

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Bez komentarza. Szabla prywatna zamawiana przez podoficerów. Producent zidentyfikowany, więc wszystko jasne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
snieg   

To proszę mnie oświecić jeżeli można to jaki to wiek/ rok bo to że pruska paradna - wyjściowa to już wiem. Co można zrobić by nadal nie rdzewiała ? Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
snieg   

Jak człowiek ( czyli JA ) jest kobietą i tym się nigdy nie interesował, to wszystko jest dziwne. Pozdrawiam Dziękując szczególnie za pomoc dla Pana AMON ( że udostępnił swoją wiedzę za słowo dziękuję i poświęcił mi swój czas). Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Co do konserwacji to generalnie nie wiem jak się konserwuje współczesną broń białą ale myślę, ze oliwa do broni powinna wystarczyć by zapobiec dalszemu rdzewieniu, no i dobre warunki przechowywania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Ja tam się na konserwacji broni nie znam ale wszystkie narzędzia w swoim "warstacie" lubię od czasu do czasu przetrzeć WD 40. Zero rdzy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Jak człowiek ( czyli JA ) jest kobietą i tym się nigdy nie interesował, to wszystko jest dziwne. Pozdrawiam Dziękując szczególnie za pomoc dla Pana AMON ( że udostępnił swoją wiedzę za słowo dziękuję i poświęcił mi swój czas). Pozdrawiam

Szable tego typu używane były jako broń boczna podczas przepustek i oficjalnych uroczytości, przed I wojną i w okresie międzywojennym. Od połowy lat 30, szable paradne niemieckiej armii miały wpisany w jelec hitlerowskiego orła.

WD-40 nie zaszkodzi, tak jak pisał gregski. Oliwa też dobra, ale najlepszy jest wosk. Szkoły są różne. Jeżeli szabla nie wisi na scianie, nie powinna rdzewieć w jakiś gwałtowny sposób.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Korzystając z obecności Amona chciałem się zapytać jak to było z tymi szablami prywatnymi.

Jeśli takowe istniały to musiały się czymś różnić od tych "przydziałowych". W przeciwnym razie nie byłoby sensu zamawiać taką broń.

I teraz pytanie. Na ile taki kupujący mógł "zaszaleć" i kazać ozdobić swoją szablę a na ile musiał trzymać się regulaminu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
snieg   

Szukałam, szukałam i znalazłam super nauczycieli. W tej sytuacji muszę wszystkim podziękować za edukację i poświęcony czas. Dzięki Historii.org.pl uzyskałam odpowiedzi, na które czekałam. Cieszę się że taki portal powstał można się wiele nauczyć i wiele ciekawostek przeczytać. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Korzystając z obecności Amona chciałem się zapytać jak to było z tymi szablami prywatnymi.

Jeśli takowe istniały to musiały się czymś różnić od tych "przydziałowych". W przeciwnym razie nie byłoby sensu zamawiać taką broń.

I teraz pytanie. Na ile taki kupujący mógł "zaszaleć" i kazać ozdobić swoją szablę a na ile musiał trzymać się regulaminu?

Przepisy mundurowe były w tym przypadku jednoznaczne. Szabla prywatna lub bagnet prywatny były określonego wzoru, charakterystycznego dla rodzaju pełnionej służby. Formy z Solingen ogłaszały się w prasie, proponując żołnierzom zawodowym odpowiednie wyposażenie w broń białą. Oficerowie jak i podoficerowie nie byli obojętni na rodzaj danego uzbrojnia, jak i kolor broni wyrażonym w zdobnym kutasie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.