Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
HESMERON

Polska i Czechosłowacja vs ZSRR

Recommended Posts

HESMERON   

Proszę najpierw włączyć odnośnik a potem czytać. Inaczej nastroju nie będzie.W czasie przemian na Czechosłowacji ZSRR kazało wojskom Układu Warszawskiego spacyfikować je. Jednak w naszej wersji żołnierze dochodzą do

wniosku

że sami nie nienawidzą władzy. Polacy ogłaszają zniesienie komuny i przytłaczają się do Czechosłowacji. Za nimi idą inne narody. Ukraina, Białoruś, Niemcy potem kontrrewolucja roznosi się jak zaraza i zaraz potem cały układ warszawski a nawet niektórzy Rosjanie się do niej dołączają. Wojska wierne komunizmowi zostają rozbite i wypchnięte z układu. Polacy wkraczają do Kaliningrad razem z Litwinami. ZSRR próbuje spacyfikować bunt armii. Bez skutecznie. Wszyscy przeciwnicy władzy korzystają z okazji a część towarzyszy partyjnych chcąc skorzystać z okazji i przejąć władze agituje naród do walki z władzą. Gdy wojska kontrrewolucji Briańska Moskwa już pozbyła się komuchów a nawet tych którzy ich zagrzewali. Tydzień później ko muna idzie do piachu w Petersburgu a miesiąc w całym kraju. Oczywiście zachód coś niecoś nam pomógł naciskany przez Polonięcool.gif.

Ciąg dalszy? Czekam na propozycje. Bo inaczej skocze przez płot i wasz system się posypieofftopic.gifofftopic.gifofftopic.gif

Edited by HESMERON

Share this post


Link to post
Share on other sites
jancet   

No cóż - ciąg dalszy tak jak teraz, tylko 20 lat wcześniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
HESMERON   

Ja mam inne zdanie. Armia byłaby wierna oficerom pokroju Jaruzelskiego którzy przyłączyli się do walki. Pewnie sanacja też by wróciła do kraju. Sądze że wojsko zdegustowane demokratycznym chaosem pomogłoby sanacji w nieco nowym składzie( + oficerowie którzy się przyłączyli) wrociłaby do władzy. Nie napisałem tego by dać wam większe pole manewru. Nie musicie się na tym opierać ale zapraszam do nieśmiertelnego pytania Co dalej? Czy sanacja próbowałaby odzyskać kresy? Czy wznowiono by projekty takie jak COP. Wcześniej i z takim wojskiem mieliby na to szanse.

Share this post


Link to post
Share on other sites
HESMERON   

Konkretnie tych kilku oficerów którzy przetrwali do tego okresu z czasów

IIRP. Dlatego potrzebowaliby poparcia oficerów post PRL-owskich którzy się przyłączyli do walki z komuchami.dots.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
zyxu   

Konkretnie tych kilku oficerów którzy przetrwali do tego okresu z czasów IIRP.dots.gif

Ładnie ujęte...

Tych kilku - czyli chodzi np. o Schaetzla (rocznik 1891) i Sosnkowskiego (ur 1885)? Wierzysz, że w '68 r. ludzie poszliby za faszystowską/reakcyjną sanacją? Zresztą co to za sanacja po tylu latach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
HESMERON   

Właśnie dlatego potrzebowali nowych oficerów post komunistycznych żeby coś ugrać. To rzeczywiście nie była sanacja. Tylko nowy rząd rządzący tak samo jak sanacja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
zyxu   

Twoja alterhistoria jest zbyt alter. To już bajanie, a nie inny wariant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano dlatego, że nie objaśniasz zrozumiale dlaczego to ze zróżnicowanego spektrum politycznego polskiej emigracji - to akurat sanatorzy mieliby tworzyć nowe władze. Nie objaśniasz jakich to sanatorów widzisz w tych rolach. Nie objaśniasz czemu to postkomunistyczni oficerowie chcieliby "ustąpić im trochę miejsca".

(...)

Gdy wojska kontrrewolucji Briańska Moskwa już pozbyła się komuchów a nawet tych którzy ich zagrzewali.

(...)

Co to jest "Briańska Moskwa"?

Share this post


Link to post
Share on other sites
zyxu   

Niby dlaczego?!offtopic.gifdots.gif

Dlatego, że alternatywna wersja polega na zmianie biegu wydarzeń przez "wybór" takiego wyjścia, które mogło mieć miejsce, np. co by było gdyby zamach z 20 lipca '44 się powiódł. Przy sensownym wyborze wydarzenia politycznego/wojskowego można sobie gdybać - w podanym przeze mnie przykładzie można gdybać, kto próbowałby sięgnąć po władzę i jakie miałby poparcie. Ty natomiast wymyślasz, że doszłoby do buntu. I teraz na jakiej podstawie ten bunt? Kto stoi na jego czele/wyrasta na wodza? Dlaczego ten ktoś/ci ludzie? Odpowiedzi na te (i inne) pytania muszą mieć jakiś sens, jakąś podstawę. Wymyślenie wydarzenia i rozprawianie co by się wtedy stało, to bajanie właśnie, a nie rozważania. Równie dobrze możesz zrobić temat: co by było gdyby Piłsudski dożył 100 lat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.