Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Nierozpoznany

Z czego są lotki strzał na rekonstrukcji?

Recommended Posts

W ksiące Early Aegean Warrior 5000–1450 BC autorów R. D'Amato i A. Salimbeti jest rekonstrukcja wyglądu wojowników egejskich autorstwa G. Rava. Oczywiście rysunek jest na podstawie autentycznych znalezisk(część z nich jest przedstawiona na http://www.salimbeti.com/micenei/weapons3.htm). Interesuje mnie, z czego wykonane są lotki strzał myśliwego-wojownika. Bo na pióra to nie wygląda, a w książce nie ma ani słowa o lotkach.

bez tytułu.bmp

Edited by Nierozpoznany

Share this post


Link to post
Share on other sites
Furiusz   

Możliwości zachowania się lotek od strzał są w zasadzie, poza dość wyjątkowymi warunkami glebowymi, prawie żadne (może jedynie jakieś odciski) stąd lotki najczęściej rekonstruuje się na podstawie analogii do strzał z innych terenów. Poszukam może coś znajdę konkretniejszego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.