Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Ados   

Polski pistolet samopowtarzalny wz. 1935 Pierwotna nazwa pistoletu WiS od pierwszych liter nazwisk konstruktorów do wybuchu wojny wyprodukowano 49 400 sztuk. Po przejęciu fabryki przez Niemców były nadal produkowane chodź były gorszej jakości. Co sądzicie o tej broni piszcie Pozdrawiam

post-1351-1168117906.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Doskonałe pistolety. Celne i niezawodne, a na dodatek (w/g człowieka, ktory miał możliwość strzelania z niego) posiadające niedużego "kopa". Szkoda, że tak późno weszły na nasze uzbrojenie (połowa 1936r.), jako broń osobista kadry WP. Potrzebowano ich około 90 000 sztuk - do wybuchu wojny wyprodukowano około wzmiankowanej wyżej cyfry, tj. 49 400 szt. Broń byla wzorowana na amerykańskim colcie 1911:

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bejdak   

W dodatku od 1992 roku zakłady "Łucznik" w Radomiu wznowiły produkcję Vis-ów, z tym ze broń przeznaczona jest raczej dla kolekcjonerów.

A co do gorszej jakości Vis-ów produkcji niemieckiej, to chodziło o to, że pewne podzespoły produkowane były w fabrykach na terenie Niemiec i Czech oraz Austrii w obawie przed wykorzystaniem ich przez konspiracyjne wytwórnie broni. Praktyka pokazała, że takie rozwiązanie znacząco pogorszyło własności broni w tym m.in. balistykę z powodu niedopasowania lufy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
W dodatku od 1992 roku zakłady "Łucznik" w Radomiu wznowiły produkcję Vis-ów, z tym ze broń przeznaczona jest raczej dla kolekcjonerów.

Ponoć w tymże roku wyprodukowano tylko dwie sztuki. Ale Fabryka wspomina też o krótkiej serii kolekcjonerskiej.

A co do gorszej jakości Vis-ów produkcji niemieckiej, to chodziło o to, że pewne podzespoły produkowane były w fabrykach na terenie Niemiec i Czech oraz Austrii w obawie przed wykorzystaniem ich przez konspiracyjne wytwórnie broni. Praktyka pokazała, że takie rozwiązanie znacząco pogorszyło własności broni w tym m.in. balistykę z powodu niedopasowania lufy.

W FB Radom produkowano ponoc cały pistolet oprócz...lufy!. Tą produkcję wykonywał wzmiankowana fabryka w Austrii. A chodziło o to, żeby polski ruch oporu nie miał dostępu do tego pistoletu. Niestety, rzeczywistość jak zawsze pokazała, że Polak potrafi :lol: - pistolety i tak wynoszono, a produkcja luf ruszyła na masową skalę w konspiracyjnej fabryczce w Warszawie :D

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
A w jakiej cenie są te repliki i gdzie je można kupić ??

Po kolei. O orginale - zapomnij (nie dość, że trzeba mieć pozwolenia, to cena przekracza 4 000 PLN.). Za ok. 100 PLN możesz na allegro kupic replikę - żeliwny odlew (zero elementów ruchomych). Za 385 PLN możesz kupić przyzwoitą replikę colta 1911 (a więc pistolet b. zbliżony do ViS-a, posiadający ruchome elementy, dający się rozebrać, i oddający tzw. "suchy strzał". Całość przyzwoicie wykonana, i zgodna wagowo z orginałem). Można też, grzebiąc na aukcjach internetowych komletować sobie ViS-a z poszczególnych części (wykopki lub repliki), ale jest to dość żmudna, i kosztowna droga. Kabura do niego (jak orginalna) kosztuje 150 PLN. Czyli jak widzisz - możliwości jest wiele :lol:

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Miałem kiedyś w ręku siódmy, prototypowy egzemplarz VIS-a. Nie miał jeszcze dźwigni do zwalniania kurka (wymóg kawalerii)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Najsłabszą stroną Visa są jego przyrządy. Muszka a raczej jej kształ wcale nie ułatwia celowania. Ogólnie przyjemny pistolet. Jednak mitycznej przewagi nad pistoletem TT nie zauważyłem.265152170648c192m.jpg

5daaf57bb3c40da8m.jpg

4fc81bc1978e7b79m.jpg

476886177e218f23m.jpg

f767117d8c83ecf9m.jpg

aa464b00fecc68b2m.jpg

ca9b33d5be9eeb74m.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

To prawda. Ale ViS (obok np. czołgu 7TP czy motocykla Sokół 1000 M111) jest legendą IIRP, i nic na to nie poradzimy :)

P.S. Przedstawiony przez Ciebie egzemplarz pistoletu to już chyba produkcja okupacyjna (niemiecka).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy jest taki lekki? Znam lżejsze :P

Napisałem,że Vist jest lekki, nie napisałem, że nie ma lżejszych pistoletów od niego. Pistolet Astra Model 1924 takim jest. Tylko,że to hiszpański model. Nie pasuje do tematu.

Edytowane przez czytacz1967

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Doskonałe pistolety. Celne i niezawodne, a na dodatek (w/g człowieka, ktory miał możliwość strzelania z niego) posiadające niedużego "kopa".

Też miałem okazję strzelać-niestety tylko z niemieckiej wersji widocznej na zdjęciach od Dzikiego Kozła.

Nie wiem o co chodzi z tą muszką-mi się dobrze celowało.

Co więcej z 20 m strzelałem tak celnie jak wcześniej z 10 m z jakiegoś Sig-Sauera(to oczywiście o niczym nie świadczy bo strzelec ze mnie żaden).

W każdym razie broń przyjana w obsłudze i elegancka(na pewno dobrze by pasowała do marynarki czy płaszcza).

Jedyna wada-mały magazynek(tylko 8 pocisków).

Edytowane przez Roman Różyński

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Jedyna wada-mały magazynek(tylko 8 pocisków).

Czy Vis nie był przekrętem, aby nie dopuścić do licencyjnej produkcji Browninga HP?

Z przynajmniej trzynastoosobowym magazynkiem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.