Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

fb81   

Witam forumowiczów. Mam naprawdę wielką prośbę do znawców tematu lotnictwa II wojny światowej, mianowicie chodzi o to czyjego imienia był dywizjon 301 ? Bardzo zalezy mi na pomocy z Waszej strony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Odsyłam do wujka Google. A następnym razem, proszę przeszukać i wstawić temat do odpowiedniego działu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Imienia Obrońców Warszawy, rozkazem Naczelnego Wodza nadano takie imię 14 września 1944 r.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fb81   

Używam wójka gogle, dzięki mod. Lecz precyzując moje pytanie, gram w internetową grę War2 i są tam organizowane quizy historyczne, moja odpowiedź brzmiała własnie Obrońców Warszawy, a jestem besztany gdyż zanegowałem według modów poprawną odpowiedz: "Ziemi Pomorskiej". Wasza pomoc, pozwoli mi uzyskać sprawiedliwość. A mod powołuje się na wikipedie, której źródło przyznaje mi rację. Jeśli mogłbym prośic, najlepiej o źródła książkowe. A cały szanowny mod gry, na moje argumenty daje odpowiedz: " Bo ja tak zadecydowałem". Wasza pomoc pomogłaby potwierdzić moją rację lub wyprowadzić z błędu.

Edytowane przez fb81

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fb81   
A następnym razem, proszę przeszukać i wstawić temat do odpowiedniego działu.
jeśli nie poszukałem dokładnie, przepraszam. Edytowane przez fb81

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak rozpatrywać, 301. DB Ziemi Pomorskiej został rozwiązany 31 marca 1943 r., potem to była Eskadra C. W listopadzie 1943 r. była to 1586. Special Duty Flight.

14 września 1944 r. nadano 1586. eskadrze miano 301. Dywizjonu Ziemi Pomorskiej im. Obrońców Warszawy.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fb81   

Zależy jak rozpatrywać, 301. DB Ziemi Pomorskiej został rozwiązany 31 marca 1943 r., potem to była Eskadra C. W listopadzie 1943 r. była to 1586. Special Duty Flight.

14 września 1944 r. nadano 1586. eskadrze miano .

Sam to sprawdziłem, ale skoro nadano eskadrze takie miano jak piszesz, to odbieram to jako ostatnią obowiązującą nazwę, a jesli w pytaniu nie było to sprecyzowane to myśle, że mam rację. Pytanie brzmiało dokładnie: Czyjego imienia był dywizjon 301?". Może źle rozumuje ale skoro pytanie było zadane w 2013 roku to nie ważne czy dywizjon czy eskadra, oficjalna nazwa brzmiała: "301. Dywizjonu Ziemi Pomorskiej im. Obrońców Warszawy" Edytowane przez fb81

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fb81   

To jesli sie mylę, po prostu poprawcie mnie, pytanie było źle sformułowane. Pozatym nigdy dywizjon 301 nie był tytułowany im. Ziemi Pomorskiej. Tylko 301 dyw. Ziemi Pomorskiej.

Edytowane przez fb81

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kwestia interpretacji, a nie ma pewności że był oficjalnie tytułowany "im. Obrońców Warszawy" czy "Ziemi Pomorskiej - Obrońców Warszawy".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fb81   

Czyli pytanie było źle sformułowane, gdyż nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. A napewno poprawną nie jest samo "Ziemi pomorskiej"

Edytowane przez fb81

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział: niefortunnie, co rodzi kontrowersje wokół desygnatu.

Ja nie przyjąłbym odpowiedzi: O.W.

Przyjąłbym zaś Z.P. - O. W.

Ale to Organizator określa wreszcie warunki, dał swą wykładnię i trzeba to przyjąć, to wreszcie tylko quiz.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fb81   

Ja nie przyjąłbym odpowiedzi: O.W.

Przyjąłbym zaś Z.P. - O. W.

Ale nie przyjąłbyś też odpowiedzi Z.P. jako zwycięzkiej. Nadmieniam, że jako pierwszy, również użyłem całej nazwy Z.P. - O.W.

Quiz odbywa się na chat'cie i liczy się kto poda pierwszy poprawną odpowiedź.

Podałem O.W., ktoś po mnie Z.W. i wygrał wtedy napisałem, że pełna nazwa to Z.P. - O.W.

I cały czas starałem się im uświadomić, że zwycięzca też nie podał pełnej nazwy, a wygrał.

Ale dziękuje za zainteresowanie i pomoc.

Edytowane przez fb81

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak użyłeś nazwy: ZP - OW - to był to błąd, bo nie zawsze to było.

Jak użyłeś sformułowania: Z.P., a potem Z.P - O.W. - powinno to mym zdaniem być zaliczone, ze wskazaniem oczywiście kiedy nastąpiła zmiana.

A na marginesie: to tylko quiz...

Nie ma o co toczyć walki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.