Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Achilles   

Ok, wiedziałem, że to może sprawić niemały problem.

Doskografia to nauka o poglądach ludzi.

Pierwszym doskografem był Teofrast pochodzący z Grecji.

Skończę Wasze katusze ( xD ) pytając:

Kto był pierwszym w historii biografem?

Mam nadzieję, że każdy wie co to jest biografia. XD

Jak i to pytanie wyda się Wam kłopotliwe, proście o podpowiedź. :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

Nie, nie, to nie Plutarch.

Podpowiedź: Litery w jego imieniu: Ary......n

Dodam jeszcze, że pochodził z Tarentu. :-)

[ Dodano: 2008-03-19, 15:57 ]

Ok, chodziło o Arystoksena. (To było w googlach xD)

Teraz to naprawdę musicie wiedzieć; tego nie odpuszczę. :)

Według kosmogonii heliopolitańskiej (chodzi oczywiście o Egipt) z praoceanu Nun wyłonił się pagórek (bóg) - Atum, który dokonał na sobie samogwałtu, tak właśnie powstała para jednych z najważniejszych bogów egipskich. On - bóg powietrza, ona - bogini wilgoci.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Mama nadzieję, że to ta parka:

Szu i Tefnut

Jeżeli tak, to niech ktoś inny zada pytanie bo starożytność to zupełnie nie moja specjalność.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

Wreszcie ktoś odpowiedział na moje pytanie. xD

Widzę, że preferujecie bardziej Egipt, ok, będzie z Egiptu.

To ja zadam xD : Z ilu imion składała się tytulatura, którą otrzymywał wybrany faraon?. Ten, kto te wszystkie imiona wymieni... jest super (powiedzmy :P ).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

O kim mowa:

W dziełach wojennych najwięcej sławy nabył z przezoru i ubezpieczenia. Nigdy się on na niepewną nie puszczał. Gdzie było więcej niebezpieczeństwa niż nadziei wygranej, zawsze wolał być spokojnym i nie naśladować tych wodzów, którzy, puszczając się na los wątpliwy, zyskiwali czasem świetne powodzenie. Często on swym ziomkom powtarzał, że, o ile to od niego zależy zostaną nieśmiertelnymi po wszystkie czasy.

i jeszcze może inny fragment:

Wyprawa jego do Chersonesu, jak wcale pomyślna dla wszystkich Hellenów tamtej krainy, tak wielkiego stopnia uznania zyskał. Nie tylko bowiem wzmocnił tamtejsze miasta, podesławszy tam z Aten tysiąc osady, ale jeszcze zamkną przesmyk między dwom morzami postawieniem warownego muru i zakładem twierdz obronnych w pewnych wedle niego odległościach.

Ale żeby było może trochę trudniej to proszę podać tytuł i autora działa z którego pochodzą te fragmenty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Rozumiem, że mówimy o Chersonezie Taurydzkim...?

Nie, chodzi o Chersonez Tracki (dobra to ja dam podpowiedź, a właściwie odpowiedź na drugą część pytania; fragmenty pochodzą z Żywotów sławnych mężów Plutarcha, życzę miłej lektury).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.