Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Baba?

Z Wysp Brytyjskich?

Nie mam pojęcia!

Gregski, nie baba, a kobieta.

(dobrze, że nie jesteśmy w USA) ;)

Poza tym babsko było paskudne, wojownicze i takich jak my zjadała pewnie w formie antipasto...

Kobieta której m.in. nie spodobało się przekształcanie stolicy Trynowantów w rzymską kolonię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Boudicea?

Czy jak ja tam zwali (bo odmian tego imienia to widziałem z pół tuzina).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Boudicea?

Czy jak ja tam zwali (bo odmian tego imienia to widziałem z pół tuzina).

Z tego pól tuzina to jedno wystarczy.

Zadajesz.

/fragment jej przemówienia do wojowników za Tacitus Agricola, w: Cornelius Tacitus, Opera Omnia/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

No to się znowu wkopałem.

Owa ba... sorry kobieta jest jedyną postacią, o której słyszałem w powiązaniu z Brytania w okresie rzymskich podbojów. W jakiejś angielskiej książce wyczytałem, ze podobno miała niezbyt miły zwyczaj obcinania cycków kobitkom, których nie lubiła (a nie lubiła głównie tych słynących z urody). Osobiście uważam to za spora przesadę i jeszcze większe marnotrawstwo.

Nie znam się na starożytności i zadawanie pytań przychodzi mi z trudem, ale spróbuje.

Jaki specyfik greccy i rzymscy lekarze nazywali "hinduska solą"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Według pana Bryana Bruce niejaki Pedanios Dioskurides z zawodu lekarz napisał "pod względem konsystencji przypomina sól i chrzęści w ustach". Nadał on też temu specyfikowi nazwę, ale nie mogę jej podać, bo to byłaby niemal gotowa odpowiedź.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Według pana Bryana Bruce niejaki Pedanios Dioskurides z zawodu lekarz napisał "pod względem konsystencji przypomina sól i chrzęści w ustach". Nadał on też temu specyfikowi nazwę, ale nie mogę jej podać, bo to byłaby niemal gotowa odpowiedź.

Nitrokalit... saletra potasowa?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Coś znacznie bardziej pospolitego. Znajdziesz to w ogromnej ilości produktów.

Podobno przeciętny Jankes wciąga ponad kilogram tego produktu tygodniowo (pod różnymi postaciami).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Odpadam... jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to kurkumina, powszechnie stosowana dziś jako barwnik spożywczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

;)

Alem się wkopał, i to tak z głupoty.

Fryderyk Wielki nazywał jednego z marszałków cesarskich, wyśmiewając jego styl wojowania, mianem jednego z rzymskich wodzów. Którego ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.