Jump to content
  • Announcements

• Jarpen Zigrin

Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Ruget

Gospodarka XVI w.

Recommended Posts

Ruget   

Witam

Poszukuje informacji na temat "gospodarka w Europie w XVIw".

Edited by Ruget

W europie to nie znam, a w jeśli idzie o Europę to w jakich językach wchodzi w grę literatura?

I jaka bibliografia została już zgromadzona, by nie powtarzać tytułów; no i najważniejsze: do

jakiej pracy potrzebne są te informacje, bo od tego zależy dobór źródeł.

Bo ja napiszę: pozycje M.A. Vuitry czy J. Declareuil, a okaże się, że język francuski nie

wchodzi w grę.

Edited by secesjonista

Ruget   

Ma być to praca na poziomie LO.

Najbardziej interesują mnie materiały, które są gdzieś na necie lub ktoś ma gdzieś u siebie i będzie taki miły, i mi je wyśle. Fachowe książki raczej odpadają, bo nie mam do nich dostępu, chyba że są gdzieś na necie.

Ma być to praca na poziomie LO.

Najbardziej interesują mnie materiały, które są gdzieś na necie lub ktoś ma gdzieś u siebie i będzie taki miły, i mi je wyśle. Fachowe książki raczej odpadają, bo nie mam do nich dostępu, chyba że są gdzieś na necie.

Ja nie jestem tak miły, nie widzę powodów by licealista nie mógł się udać do biblioteki,

ani, by - jedynym medium z którego czerpie informacje byłby to internet.

Edited by secesjonista

Ruget   

nie widzę powodów by licealista nie mógł się udać do biblioteki,

Gdyby mógł pójść to by poszedł. Ale jak widać nie mam takiej możliwości. ;)

Ruget   

secesjonista nie widzę powodu, aby nadal ciągnąć ten offtop. Gdybym miał możliwość zdobycia fachowych książek w bibliotece, zrobił bym to i nie szukał tutaj pomocy. Niestety, obecna sytuacja mi na to nie pozwala. Więc jeśli nie zamierzasz pomóc to sobie odpuść.

Tomasz N   

Wybacz ale ja też raczej nie widzę możliwości uniknięcia wizyty w bibliotece. Braudela ("Kultura materialna, gospodarka i kapitalizm XV-XVIII wiek Struktury codzienności") widziałem ostatnio tylko tam.

Tomasz N   

Gregski to nie żarty. Jest jeszcze pomoc koleżeńska, mogą ci ją zamówić i przynieść. I to bardzo ochoczo. Chory itd. w klasie ma się jak basza turecki. Jak pamiętam, i wiem z opowieści dzisiejszej młodzieży, tak było i się nie zmieniło.

Tomasz N   

Gregski to nie żarty. Jest jeszcze pomoc koleżeńska, mogą ci ją zamówić i przynieść. I to bardzo ochoczo. Chory itd. w klasie ma się jak basza turecki. Jak pamiętam, i wiem z opowieści dzisiejszej młodzieży, tak było i się nie zmieniło.

Wystarczy dotrzeć do prac, do tego potrzebne są chęci a nie nogi, na przykład do:

J. Rutkowski "Historia gospodarcza Polski"

J. Kuliszer "Powszechna historia gospodarcza średniowiecza i czasów nowożytnych"

M.A. Vuitry "Études sur le régime financierdel la France avant la Révolution de 1789"

L.Stein "Lehrbuch der Finanzwissenschaft"

H. Mitteis "Deutsche Rechtsgeschichte"

A. Jezierski, C. Leszczyńska "Historia gospodarcza Polski"

M. Maciejewski, M. Sadowski "Powszechna historia gospodarcza od XV do XX wieku"

J. Topolski "Narodziny kapitalizmu w Europie XIV-XVII wieku"

A stron internetowych nie podam, jako że uważam, iż praca ma mieć walor poznawczy, a CTRL-C+CTRL-V takiego waloru nie mają.