Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Ruget

Gospodarka XVI w.

Rekomendowane odpowiedzi

Ruget   

Witam

Poszukuje informacji na temat "gospodarka w Europie w XVIw".

Edytowane przez Ruget

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W europie to nie znam, a w jeśli idzie o Europę to w jakich językach wchodzi w grę literatura?

I jaka bibliografia została już zgromadzona, by nie powtarzać tytułów; no i najważniejsze: do

jakiej pracy potrzebne są te informacje, bo od tego zależy dobór źródeł.

Bo ja napiszę: pozycje M.A. Vuitry czy J. Declareuil, a okaże się, że język francuski nie

wchodzi w grę.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ruget   

Ma być to praca na poziomie LO.

Najbardziej interesują mnie materiały, które są gdzieś na necie lub ktoś ma gdzieś u siebie i będzie taki miły, i mi je wyśle. Fachowe książki raczej odpadają, bo nie mam do nich dostępu, chyba że są gdzieś na necie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ma być to praca na poziomie LO.

Najbardziej interesują mnie materiały, które są gdzieś na necie lub ktoś ma gdzieś u siebie i będzie taki miły, i mi je wyśle. Fachowe książki raczej odpadają, bo nie mam do nich dostępu, chyba że są gdzieś na necie.

Ja nie jestem tak miły, nie widzę powodów by licealista nie mógł się udać do biblioteki,

ani, by - jedynym medium z którego czerpie informacje byłby to internet.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ruget   

nie widzę powodów by licealista nie mógł się udać do biblioteki,

Gdyby mógł pójść to by poszedł. Ale jak widać nie mam takiej możliwości. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ruget   

secesjonista nie widzę powodu, aby nadal ciągnąć ten offtop. Gdybym miał możliwość zdobycia fachowych książek w bibliotece, zrobił bym to i nie szukał tutaj pomocy. Niestety, obecna sytuacja mi na to nie pozwala. Więc jeśli nie zamierzasz pomóc to sobie odpuść.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Wybacz ale ja też raczej nie widzę możliwości uniknięcia wizyty w bibliotece. Braudela ("Kultura materialna, gospodarka i kapitalizm XV-XVIII wiek Struktury codzienności") widziałem ostatnio tylko tam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Gregski to nie żarty. Jest jeszcze pomoc koleżeńska, mogą ci ją zamówić i przynieść. I to bardzo ochoczo. Chory itd. w klasie ma się jak basza turecki. Jak pamiętam, i wiem z opowieści dzisiejszej młodzieży, tak było i się nie zmieniło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Gregski to nie żarty. Jest jeszcze pomoc koleżeńska, mogą ci ją zamówić i przynieść. I to bardzo ochoczo. Chory itd. w klasie ma się jak basza turecki. Jak pamiętam, i wiem z opowieści dzisiejszej młodzieży, tak było i się nie zmieniło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy dotrzeć do prac, do tego potrzebne są chęci a nie nogi, na przykład do:

J. Rutkowski "Historia gospodarcza Polski"

J. Kuliszer "Powszechna historia gospodarcza średniowiecza i czasów nowożytnych"

M.A. Vuitry "Études sur le régime financierdel la France avant la Révolution de 1789"

L.Stein "Lehrbuch der Finanzwissenschaft"

H. Mitteis "Deutsche Rechtsgeschichte"

A. Jezierski, C. Leszczyńska "Historia gospodarcza Polski"

M. Maciejewski, M. Sadowski "Powszechna historia gospodarcza od XV do XX wieku"

J. Topolski "Narodziny kapitalizmu w Europie XIV-XVII wieku"

A stron internetowych nie podam, jako że uważam, iż praca ma mieć walor poznawczy, a CTRL-C+CTRL-V takiego waloru nie mają.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.