Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
gerda

Drezno

Recommended Posts

gerda   

Witam, szukam ksiazek nt bobmbardowania jak rowniez histori Drezna. Bylam dzis w bibliotece ale nie znalazlam zadnej ksiazki stricte na temat poza "The Destruction of Dresden" Davida Irvinga o ktorej slyszalam ze nie jest obiektywna. No i poza przewodnikami turystycznymi ale chcialabym czegos wiecej, w przypadkowo wybranych ksiazkach dotyczacych III Rzeszy czy Aliantów nie bylo o tym ani slowa. Bardzo prosze o pomoc !

Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Leuthen   

Literatura (jakieś 35 tytułów) wymieniona jest w takim temacie na forum:

Naloty na niemieckie miasta

Można też przejrzeć poniższy wątek:

Drezno czy było potrzebne

Jako uzupełnienie "spisu lektur" podanych przez secesjonistę warto dodać, że wymieniona wśród owych 35 pozycji książka niemieckiego dziennikarza J. Friedricha ukazała się trzy lata temu w polskim tłumaczeniu (wydał ją MDI Books). Właśnie dziś skończyłem ją czytać. Ponad 450 stron. Ogromne bogactwo faktów, ale od niektórych interpretacji i komentarzy autora nóż się w kieszeni otwiera. Drezno jest tylko jednym z wielu poruszonych w tej książce wątków.

Share this post


Link to post
Share on other sites
poldas   

Ad.Leuthen;

ale od niektórych interpretacji i komentarzy autora nóż się w kieszeni otwiera.
Można prosić o przykłady?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Leuthen   

Czytałem dosyć długo, stąd wiele takich spraw umknęło mi już z pamięci, ale np. w kilku miejscach Friedrich podaje, że podczas ataku RAF/USAAF zamordowało tyle a tyle osób. Jakoś nie mogę się zgodzić z użyciem takiego słowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.