Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

Quiz II Wojna Światowa

Rekomendowane odpowiedzi

mch90   
Co to było operacja "Flipper"?

Pytanie należy się Don Pedrossowi jako, że to on odpowiedział w pełni poprawnie na poprzednie pytanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ups, ale gafa nie zobaczylem odpowiedzi Don Pedrosso. przepraszam za kłopot(poprostu zobaczyłem tylko post mch90 "Oczywiśćie, że tak ,twoja kolej"

Don Pedrosso proszę zadawaj pytanie

Żyjemy mostostal! Żyjemy :D

A teraz pytanie: Co to było operacja Influx?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
Ups, ale gafa nie zobaczylem odpowiedzi Don Pedrosso. przepraszam za kłopot(poprostu zobaczyłem tylko post mch90 "Oczywiśćie, że tak ,twoja kolej"

Don Pedrosso proszę zadawaj pytanie

Żyjemy mostostal! Żyjemy :D

A teraz pytanie: Co to było operacja Influx?

Czyżby to była proponowana przez Brytyjczyków operacja zajęcia Sycylii, zaplanowana na początku 1941 roku?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, mch90- pytanie Twoje :D

[ Dodano: 2008-05-15, 15:43 ]

mch90 jakbyś mógł to zadaj pytanie, bo quiz stoi :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Podaj imię i nazwisko oficera 1. SBS, który jako pierwszy w brygadzie zginął śmiercią spadochroniarza. Podpowiem, że w czasie szkolenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
Czy chodzi może o kaprala Karola Twardawe ?

W sumie nazwisko dobre, ale... chodziło mi o ppor. Jana Twardawe, któremu nie otworzył się spadochron 19 czerwca 1941 roku. Niech ktoś zadaje pytanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ja zadam pytanie.Kto dowodził 2.Radzieckim Frontem Białoruskim w czasach inwazji na Berlin?

"Inwazja" to chyba nie najszczęśliwsze określenie :P

Od listopada 1944 roku do zakończenia wojny 2 Frontem Białoruskim dowodził marszałek Konstanty Rokossowski. Front nacierał znad dolnego biegu Odry na północ od Berlina, na kierunku Rugia, Stralsund, Wismar, Grabow.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oj przepraszam Cię Kamil10 najmocniej, nie zauważyłem, że to quiz, myślałem, że jakaś dyskusja i się spytałeś, uwagę swoją natychmiast usuwam. Wybacz "staremu" :P

Pytanie z gatunku "wrednych":

Co takiego zrobiła łączniczka Tajnego Hufca Harcerzy o pseudonimie "Przelotny ptak" w 1945 roku w marcu?

P.s.: No i witam serdecznie Kamilu na Forum w imieniu Administracji oraz własnym :hi:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marcin29   

Nazwa organizacji kolaboracyjnej powstałej w GG,w Warszawie , w pażdzierniku 1939 ?

Twórcy organizacji?

Do jakiej organizacji przedwojną nalezał K.K Baczyński?

Jak nazywał się redaktor naczelny wileńskiej gadzinówki skazany za kolaboracje i zastrzelony w 1944 w Wilnie?

Kto w 1939 przyczynił się do aresztowania Bolesława Piaseckiego przez Gestapo?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

W ciągu ostatniego miesiąca nikt nie odpowiedział, więc proponuję Vissegerdzie, abyś zadał pytanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, najpierw odpowiedź na moje pytanie. Łączniczka THH przedarła się skrycie przez linię frontu i dostarczyła dowództwu sowieckiemu zdobyte przez harcerzy plany obronne Niemców wokół Gdyni. Plany wykradła sprzątaczka również należąca do THH, pracująca u jednego z niemieckich oficerów.

Teraz nowe pytanie, tym razem łatwe. Gdzie stracił oko i rękę pułkownik von Stauffenberg, w jakich okolicznościach, które oko i którą rękę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.