Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
DiTo

Airsoft

Rekomendowane odpowiedzi

DiTo   

Witam!

Mam następujące pytanie : czy gdzieś w okolicy Katowic,Chorzowa itd..funkcjonują jakieś kluby ASG ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Mam następujące pytanie : czy gdzieś w okolicy Katowic,Chorzowa itd..funkcjonują jakieś kluby ASG ?

Z pewnością, ale lepiej popytaj na forach airsoftowych:

http://forum.wmasg.pl/

http://www.asg-polska.pl/

http://www.forum.asg-militaria.pl/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DiTo   

Dzięki za odpowiedzi ;) Napisałem na forach - na razie cisza :unsure:

A Wy może "bawicie się" w to :) ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
A Wy może "bawicie się" w to :) ?

I od tego powinien zacząć się właściwie temat. ;)

W ASG się nie bawię z kilku powodów:

1) rekonstrukcja pochłania dostatecznie dużo pieniędzy i nie stać mnie na kupno nowego ekwipunku, wyposażenia, munduru i wreszcie broni, zwłaszcza, że karabinki do ASG kosztują dość dużo (mówię tu o czymś innym, a nie o już wyświechtanym AK czy M4), bo ponad 500 zł. Amerykański mundur i kamizelka w kamuflażu Multicam - łącznie ponad 1 tys. zł. O reszcie ekwipunku nie mówię.

2) kupować broni historycznej do ASG też nie ma za bardzo sensu - Garand firmy Marushin na Green Gas kosztował ('kosztował', ponieważ tego karabinu nie ma już nigdzie i już go nie produkują) ponad 2 tys. złotych i w sumie nie nadawał się do niczego - na ASG miał za słabą siłę i zbyt niewielką szybkostrzelność, zaś podczas rekonstrukcji bardzo łatwo było go uszkodzić. Z innych broni: Thompson i M3 - nie, ponieważ jako szeregowiec ich nie mogę używać, Colt - a po co mi on?, BAR - produkt nieosiągalny, cena - 3600 zł.

3) grupy ASG w moim mieście zajmują się wyłącznie czasami współczesnymi (1990-2010), zatem w moim odczuciu nie są ciekawe, a wręcz po prostu nudne. Dla mnie nie ma żadnej przyjemności latać w nowoczesnym mundurze z nowoczesną bronią. I jest to całkowicie poza moimi zainteresowaniami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DiTo   

Tak właśnie myślałem , że raczej nie będzie to twoja działka skoro jesteś w GRH ;)

karabinki do ASG kosztują dość dużo

Chcę sobie kupić coś taniego , ogarnąć w ogóle ASG - obczaiłem fajną "emkę"-elektryka za 130zł z opinii wynika , że warto.Rok temu kupiłem sprężynowego Glock'a 17 i jestem z niego zadowolony, choć jako że jest to wersja 17 bez profilowanego chwytu trochę niewygodnie leży w dłoni .

Dla mnie nie ma żadnej przyjemności latać w nowoczesnym mundurze z nowoczesną bronią. I jest to całkowicie poza moimi zainteresowaniami.

A ja mimo zainteresowania IIWŚ wolę "współczesne ASG" :)

mówię tu o czymś innym, a nie o już wyświechtanym AK czy M4

AK jakoś nigdy specjalnie mnie nie jarało , ale jestem fanem M4 :B): , a jeśli chodzi o broń boczną to stanowczo Colt :thumbup:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Tak właśnie myślałem , że raczej nie będzie to twoja działka skoro jesteś w GRH ;)

Nie jestem.

Chcę sobie kupić coś taniego

Lepiej poznaj ASG, a dopiero potem kupuj. Bo kupisz jakiegoś bubla, którego potem będziesz żałować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Ja posiadam AK-74 full metal elektryk. Oczywiście używany :) Skąd ty takie ceny mundurów wziąłeś Andreas!? Za nie całe 100 zł a nawet o wiele mniej kupisz w demobilu mundur. Kamizelka to już może tak z 200 zł, zależy jakie moro i do czego ma służyć. Przede wszystkiem dobre google.

Teraz pożyczyłem Dragonova piękna broń i tłukę z odległości ludków :) To zanim podejdą dostaną po kulce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Skąd ty takie ceny mundurów wziąłeś Andreas!?Za nie całe 100 zł a nawet o wiele mniej kupisz w demobilu mundur.

http://allegro.pl/komplet-mundur-tru-multicam-nyco-ripstop-rozm-m-l-i2067796001.html

http://allegro.pl/plecak-camelbak-tri-zip-multicam-z-3l-syst-hyd-i2062617782.html

http://allegro.pl/condor-kamizelka-mopc-multicam-nowa-i2077085850.html

http://allegro.pl/buty-taktyczne-multicam-belleville-tr505-rozm-10m-i2074856025.html

Coś jeszcze?

Kamizelka to już może tak z 200 zł, zależy jakie moro i do czego ma służyć

Czy Ty w ogóle czytasz, o czym pisałem?

Pisałem o kamuflażu Multicam, a nie o jakichś bublach w stylu wz. 93 i kamizelka do AK.

Przede wszystkiem dobre google.

To zacznij uzywać, by przeczytać, o czym mówi ktoś inny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

No wiesz, ja tam tyle kasy nie wydałem :) Zły kamuflaż? Robisz samemu :) Kupujesz siatkę maskującą i ją zdobisz i jest gitarka. Nie widzę sensu aby kupować taki mundur bo jest nie potrzebny no może jeśli masz kasę. Jak się dobrze poszuka można kupić używane mundury w tym samym maskowaniu. Tylko że ludzie idą na łatwiznę i wolą kupić hiper super sprzęcior :D

a z tymi butami toś ty mnie rozwalił... Zwykłe Polskie desanty lub gromy są złe? :> Powiem ci że są to bardzo dobre buty i jak na ASG to ci zupełnie wystarczą bo nie widzę powodów aby kupować buty aby parę godzinek sobie pobiegać. Po prostu z czasem jakbyś się w tym bawił to byśzobaczył żę o wiele tańszy sprzęt też się bardzo dobrze sprawuje. Nawet jak kupisz takie maskowanie co powyżej to ci bardziej zdemaskuje niż zwykły wz.93 bo ten kamuflaż jest do innego terenu a wz.93 dobrze sprawdza się w polskich warunkach ale i tak jeśli nie włożysz swoich chęci to cie nawet najlepszy kamuflaż nie zamaskuje.

Po co ci plecak za 800zł? :unsure: manierka jedno litrowa przy pasku.. a zamiast tego plecaka zwykłą polską patrolówkę w wz.93... Trzeba kombinować aby dobrze na tym wyjść :) Bo cena nie świadczy o jakości..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DiTo   

A prawda taka, że plecaki z hydracją już od 100 zł można kupić..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Kamelback można kupić oddzielnie i wejdzie do każdego plecaka.. Ale kupowanie drogich rzeczy i full extra to taki syndrom najlepszych rzeczy że dany delikwent chce mieć wszystko najdroższe i wgl.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
No wiesz, ja tam tyle kasy nie wydałem :) Zły kamuflaż? Robisz samemu :) Kupujesz siatkę maskującą i ją zdobisz i jest gitarka

Do Ciebie chyba nie trafia o czym mówię. Poczytaj, o czym ja piszę, potem się wypowiadaj.

Nie widzę sensu aby kupować taki mundur bo jest nie potrzebny no może jeśli masz kasę

A M4 niby pasuje do wz. 93? Bądź poważny.

Jak się dobrze poszuka można kupić używane mundury w tym samym maskowaniu.

Pokaż mi sklep, gdzie można kupić Multicam za niższą cenę. Po prostu pokaż.

a z tymi butami toś ty mnie rozwalił... Zwykłe Polskie desanty lub gromy są złe?

Nadal nie umiemy czytać?

Powiem ci że są to bardzo dobre buty i jak na ASG to ci zupełnie wystarczą

Nie wystarczą, bo ja w ASG sie nie bawię.

Nawet jak kupisz takie maskowanie co powyżej to ci bardziej zdemaskuje niż zwykły wz.93 bo ten kamuflaż jest do innego terenu a wz.93 dobrze sprawdza się w polskich warunkach ale i tak jeśli nie włożysz swoich chęci to cie nawet najlepszy kamuflaż nie zamaskuje.

Pozwól, że zapytam: nosiłeś kiedykolwiek Multicam w lesie? Widziałeś kogoś w lesie z takim kamuflażem? Nie?

Wz. 93 to kamuflaż mocno przestarzały, mający jeszcze swoje prakorzenie w czasach II WŚ, zresztą jego współczesne wersje bardzo słabo kamuflują użytkownika w terenie, ponieważ z odległości kilku metrów zlewa się on w jedną burą plamę.

Po co ci plecak za 800zł? :unsure:

Camelbaka dałem tylko przykładowo.

a zamiast tego plecaka zwykłą polską patrolówkę w wz.93...

Czy Ty w ogóle rozumiesz, o czym ja mówię? 2dky520.gif

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

(...)

Nadal nie umiemy czytać?

(...)

Czy Ty w ogóle rozumiesz, o czym ja mówię? 2dky520.gif

A ty Andreasie potrafisz...?

Vide:

(...)

a z tymi butami toś ty mnie rozwalił... Zwykłe Polskie desanty lub gromy są złe? :> Powiem ci że są to bardzo dobre buty i jak na ASG to ci zupełnie wystarczą bo nie widzę powodów aby kupować buty aby parę godzinek sobie pobiegać.

i

(...)

Nie wystarczą, bo ja w ASG sie nie bawię.

(...)

Coś mi się widzi, że sam nie czytasz dokładnie.

Przedmówca twierdzi, że jego zdaniem takie buty na ASG są wystarczające, ty Andreasie oponujesz i dodajesz: "bo ja w ASG się nie bawię".

:(

Zatem o czym jest dyskusja?

Gdybyś napisał, że dla twych celów takie buty są niewystarczające to jeszcze rozumiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

No ja tam nie wiem o co mu chodzi. Ja mu napisałem że jak zły kamuflaż niech robi sam a ten że nie umiem czytać.. To Andreasie rozjaśnij tych nie umiejących czytać o co ci chodzi :)

Żaden kamuflaż nie zamaskuje ciebie w 100% i jeśli nie dorobisz własnego tj. naturalne czynniki to i nawet w tym twoim kamuflażu człowiek cb. wykryje :] Człowiek z AK-47 czy "emką" nie potrzebuje super kamuflażu bo w ASG to atakuje szybko i natychmiastowo. Zamaskowani muszą być snajperzy którzy siedzą w jednym miejscu i czekają na swoją ofiarę a jeśli chłopcy z emkami idą i jest snajper to się natychmiast wycofują i ruszają do akcji snajperzy. Tak ja się bawiłem i osoba która się porusza to najlepszy kamuflaż może nic nie pomóc.

Desanty, gromy itp. są bardzo dobrymi butami na nasze Polskie warunki. A kiedyś się spotkałem z określeniem na ludzi którzy kupują najdroższy sprzęt na rynku, ale zapomniałem.

A niby czego M4 nie pasuje to wz.93? :lol: GROM to nie biega z M4 ?:> A po drugie w ASG nie chodzi o pasowanie różnych elementów.

Edytowane przez ArekII

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.